Forum despre TeamNet Group

candidat teamnet Vineri, 28 Februarie 2014
Buna ziua, am fost contactata de catre TeamNet pentru un post ...., inainte de a ma decide daca ma prezint sau nu la interviu ....as avea nevoie de o lamurire privind PFA-ul (mult discutat aici), anume: Taxele le platesti tu ca si Administrator al PFA-ului tau sau ei? Spre ex daca negociezi si obti un salariu de 5000 de lei pe PFA, net-ul ptr tine cat va fi, 5000?
Multumesc.
raspuns candidat teamnet Vineri, 28 Februarie 2014
taxele le platesc cei de la TeamNet. Netul va fi cat negociezi cu ei.
robert Vineri, 28 Februarie 2014
pt @candidat teamnet
In relatia cu ANAF, un PFA functioneaza ca o persoana juridica, deci ca o firma.(exista diferente, simplificari, restrictii dar nu asta e ideea).

Oare unei firme ii platesc clientii taxele la stat? Cam asa a sunat intrebarea ta.
(inainte sa devii Pfa informeaza-te despre tot ce inseamna asta)
candidat teamnet Vineri, 28 Februarie 2014
pt robert
Multumesc ptr raspunsul dat, m-am gandit ca daca angajarea presupune un CM + PFA (eu nu am un PFA la momentul acesta), dupa cum spuneam daca tot fac un efort (sa-mi infiintez un PFA) vroiam sa stiu de la un angajat sau fost angajat daca la momentul cand a negociat o anumita suma acea suma a ramas la fel si dupa semnarea contractelor, nu a scazut ulterior datorita faptului ca firma a trebuit sa plateasca taxele aferente legi.
@candidat Duminica, 2 Martie 2014
De ce nu intrebi la interviu? Nu te mananca doamna de la hr:) cat negociezi atat iti intra in fiecare luna pe cardurile tale(contract munca si unul al pfa-ului) succes si indrazneste sa pui intrebari si la interviu.seara buna.
Gigi Miercuri, 5 Martie 2014
Buna, am fost la interviu la ei, apoi am fost si am dat niste teste si ramasese ca vin cu un feedback in 2 saptamani, au trecut 4 saptamani si nimic...mai mult doamna de la hr are tel inchis...ma puteti ajuta cu ceva info din interior....asa se obisnuieste ...nu se transmite feedback...si mai mult se inchid tel de pe care ii suna pe potentialii viitori angajati...?nu stiu daca sa mai sper sau nu....
Diana Duminica, 16 Martie 2014
Intreba cineva de job-ul de Assistant Project Manager. Este un post de entry level in departamentul Project Managemnt Office. Persoana respectiva este implicata in special in activitatile organizatorice si administrative ale proiectelor. Poate lucra cu unul sau mai multi project manageri, pe proiecte mai mici sau mai mari. Este o oportunitate excelenta de a invata practic project management de la oameni cu experienta, pe proiecte din diverse verticale de business. Planul de cariera este ca dupa 1-2 ani sa devii Project Administrator, apoi Junior Project Manager, etc. Acest job a aparut in TeamNet acum 2 ani, si toate cele 7 persoane care au intrat pe acest job acum sunt Project Admin sau Junior PM, dupa ce au facut si niste cursuri de specialitate.
Va invit sa aplicati cu incredere la acest job
Va invit sa aplicati la acest job
@@Diana Marti, 18 Martie 2014
Buna!. Poti sa ne spui si un salariu orientativ pentru pozitia de Assitant Project Manager? Multumesc.
Gabriela Joi, 20 Martie 2014
Eu am fost acum o luna sa dau teste pentru postul de Assistant Project Manager si nici pana azi nu am primit raspuns desi i-am rugat sa-mi dea un feedback ....nici la e- mail nu mi-au raspuns :|
dydy Miercuri, 9 Aprilie 2014
buna, ma intereseaza sa stiu cam care ar fi salariul pt un Service Level manager. nu stiu nici catre ce suna sa ma orienteza din moment ce vad ca se discuta despre PFA

merci.
tot eu Miercuri, 9 Aprilie 2014
La TeamNet exista CM+PFA
dydy Miercuri, 9 Aprilie 2014
@tot eu: si o idee despre salarii ai?
Ioana Joi, 10 Aprilie 2014
Stie cineva cam ce salariu se ofera la internship pe B.A.?
ionutz Sambata, 19 Aprilie 2014
Care este atmosfera la qa? E cineva pe aici care a lucrat pe qa? Sunt curios daca qa-ul a fost afectat de episodul cu restructurarea si cam ce se mai intampla acum, daca inca se mai pleaca din firma sau s-au mai schimbat lucrurile...
andi Marti, 29 Aprilie 2014

@dydy, 2500 :)

Observator Duminica, 4 Mai 2014

Pentru doritorii de QA la TeamNet. Interviuri : primul, prezentarea companiei, bla bla despre voi . al doilea test, matriceal de IQ ( astea se dau la sediul din victoriei) . Al treilea , la semanatoarea cu TM si un TL . Eu am sustinut probele din pur interes pentru proces, sa vedem ce intrebari mai pun.

tn Miercuri, 7 Mai 2014
Buna!
O sa am o discutie pt o pozitie de Recruiter....stie cineva cateva detalii despre departamentul de HR?
Mediul de lucru, salariu? Se practica acelasi lucru ca in celelalte departamente CM+PFA?
Multumesc.
request Luni, 12 Mai 2014
Salut! Maine trebuie sa sustin un test pentru un post de analist ( junior), insa nu mi s-a spus din ce voi da ... ceva sugestii?
level1 Sambata, 17 Mai 2014

cum e cu "suport level 1"? ce oportunitati de avansare/dezvoltare sunt? care e nivelul salarial?

anonim` Miercuri, 21 Mai 2014
De la 1500 ron in sus, Depinde cum negociezi si studiile pe care le ai, experienta personala in IT. Atentie ca au plecat multi de la suport, ceva e putred. Ca si avansare poti merge spre analiza/dev/tester, depinde cum cresti