Forum despre Thales Systems Romania

Alina Miercuri, 5 Noiembrie 2014
Se tot intreaba de salariu pe postul de testare software si nu s-a raspuns nici pana acum... Cat de greu e sa dai un numar?
cineva Joi, 27 Noiembrie 2014
orele suplimentare se platesc cu 175%, nenegocita, asa cum cere legea...salariul unui tester la 8 ore pleaca undeva de la 2000 de lei net...
zyx Sambata, 10 Ianuarie 2015
Care este nivelul salarial pentru pozitia SOFTWARE DEVELOPMENT ENGINEER for Railway Systems (C/C++) ?
cosion Sambata, 18 Aprilie 2015
cat ia un QA Senior cu 8-9 ani de experienta?
Anouk_0501 Marti, 30 August 2016
O firma serioasa, cu oameni cu care te poti intelege, cel putin in departamentul research & dev sunt oameni foarte ok, fara fitze si atmosfera e super ok.
Poate nu este cea mai bine vazuta companie dpdv financiar, dar sunt o companie stabila, in care te simti respectat si tratat firesc, nu esti pontat cand iesi la tigara / baie, ai cu cine sa discuti cand ai o problema si poate intr-o zi ajungi mai tarziu putin...chestii care mi se par importante, desi ar parea nesemnificative

Orele suplimentare sunt platite 175 %

Sigur ca nu e perfect, functioneaza PCR-ul, dar e ok. Poti invata, internshipii sunt pastrati in cadrul companiei, de cele mai multe ori, sunt multe beneficii, proiectele pot fi dificile, acum depinde si pe ce lucrezi. sunt persoane care lucreaza incontinuu si persoane care nu's chiar asa aglomerate, asta se vede.
Over all, companie buna, ar mai fi aspecte de imbunatatit, salariile atat pe test, cat si pe dev ar tb aduse la nivelul actual al pietei, dar poti pleca in strainatate, la alta filiala thales, poti sa te dezvolti si aici, in Ro... Asadar, o companie decenta cu conditii de munca ok si cu proeicte interesante (asta daca nu esti genul up-to-date cu tehnologia, pt ca ei lucreaza pe safety critical si nu se prea schimba sistemele)
Legolas2 Vineri, 14 Iulie 2017
Imi pare sincer rau de oamenii care s-au lasat inselati si au ajuns la aceasta firma butic. Thales (chiar si Pentalog) este o companie ce AR DORI SA LUCREZI PE GRATIS.Nu trebuie ...