Forum despre TMF Romania

Veve Marti, 2 Aprilie 2013

Am fost pt interviu la ei pt Junior Acc. M-au facut KO cu intrebari, cum s-a mai spus....teste, intrebari,la unele am raspuns, la altele nu....si dupa 4 discutii nu am ajuns sa aflu salariul. In cele din urma m-au sunat sa-mi propuna un job de trainee, pentru care au oferit 1350.

Rebeca Marti, 2 Aprilie 2013
Buna!
Am fost la interviu la TMF,mi-am facut griji degeaba pentru engleza,nu a fost atat de complicat ca partea de contabilitate(din punctul meu de vedere,lund in considerare faptul ca nu am experienta)
Au fost mai multe intrebari referitoare la notele contabile folosite la diverse operatiuni,sa spun despre niste conturi daca sunt de activ sau pasiv,am avut si o problema,sa spun ce profit a avut pentru luna octombrie,ce tva..etc...
Multa bafta! ;-*
Vica Marti, 16 Aprilie 2013
Salut, imi spune si mie in ce consta ultimul interviu pentru Accountant Trainee? eu am fost la test, dupa la interviul cu o domnisoara de la HR, si m-au chemat la inca un interviu, dar nu mi sa spus ce va fi. Si stie cine si ce salariu ofera? eu le-am zis ca mai putin de 1500 nu accept!
gigi Miercuri, 24 Aprilie 2013

Salarii in TMF
- trainee accountant - 1300 ron
- junior accountant - 2100 ron
- accountant - peste 3500 ron
- supervizor - mai mult decat accountant
- senior accountant - sare de 5000 ....
in tmf ai ce invata...asta este clar...este naspa cu promovarile, promovarea este foarte lenta....cam 2 ani

Nik Vineri, 26 Aprilie 2013
@gigi
Salariile sunt net sau brut?
absinthulets! Miercuri, 1 Mai 2013

Eu nu stiu de unde stie GIGI salariile din TMF :))) ... dar clar nu e ce spune el acolo.
Eu lucrez in TMF in momentul actual.

In legatura cu salariile, din cate stiu eu stau cam asa:

1) Trainee accountant - la interviu ti se va zice ca ai salariu 1350 lei net + bonuri de masa.
Cand scoti banii dupa card constati ca de fapt ai numai 1310 lei pt ca bonurile iti sunt impozitate. Deci nu ai 1350 lei net in mana, ci in jur de 1300 :))), si undeva pe la 1270 de lei in lunile decembrie si mai cand primesti tichete cadou.

2) Junior accountant - are 1800 + bonuri.
3) Accountant - undeva pe la 2500 lei (nu sunt sigur).

Restul nu mai stiu, insa supervisorul are undeva la 3000 si ceva de lei si seniorul ... abia seniorul cred ca are 1000 euro.

Deci clar nu e ce a zis Gigel mai sus.

Sumele care le-am scris eu sunt net.

gigi Marti, 14 Mai 2013

pentru absinthulets! :P - am lucrat si eu acolo :)))) , per ansamblu nu mi s-a parut rau. Este colegialitate, dar daca esti genul de persoana care baga capul in monitor si cam atat, pai sa ma ierte Dumnezeu dar ce pretentii sa existe la tine.
Nivelul salarial precizat de mine este aproximativ. Dar cam acelea sunt sumele. Conteaza cat de mult te pricepi sa negociezi.

Eu la TMF am invatat adevarata contabilitate. Singurul lucru care nu mi-a convenit a fost salariul.. Daca mi-ar fi dat cat as fi cerut poate ca si acum eram angajat la ei.

Delia Vineri, 17 Mai 2013
Am si eu interviu luni si vroiam sa stiu daca tot interviul se sustine in engleza sau sunt doar cateva intrebari?
Nu prea sunt avansata la engleza si imi e putin teama.
Merci
absinth Sambata, 18 Mai 2013
Poti sa stai linistita, nu e criteriu decisiv. Important e ce faci sau ce ai facut la test :).

Pt ce pozitie vii ?
Delia Sambata, 18 Mai 2013
Junior accountant..Sper sa fie bine ca am mari emotii.
Jenny Luni, 27 Mai 2013
Buna ziua tuturoe. As aveaa si eu o intrebare pt cei care au lucrat la TMF... postul de receptionist.. cum este platit, se sta peste program, salariul este mai mic de 1300-1400lei, volumul de munca este mare? multumesc!
noname Marti, 28 Mai 2013
imi poate spune si mie cineva daca se merita postul de receptioner ? un salariu ceva ?
absinth Marti, 28 Mai 2013
receptioner pt part time este aproximativ 10 milioane cu tot cu bonuri, deci undeva pe la 8 mil+ bonuri... iar full time 10 mil+bonuri :).

Si nu, nu se sta peste program :)
sarj Miercuri, 29 Mai 2013
Buna ziua! va rog, daca ma puteti ajuta cu un raspuns legat de profesionalismul celor de la TMF, mai exact as dori sa stiu daca am vreo sansa sa primesc feedback de la ei. Am fost la un test si apoi m-au chemat inca la doua interviuri, urmand sa fiu contactata pentru raspuns. Avand in vedere ca nu sunt din Bucuresti si costurile cu deplasarea m-au costat cateva sute de lei, consider ca macar atat ar putea si ei sa faca,sa-mi dea un raspuns,indiferent daca este pozitiv sau negative.
Multumesc!
Monica Joi, 30 Mai 2013

Eu am fost chemata sa dau un test pe la sfarsitul lunii aprilie si dupa 2 saptamani de la sustinerea testului, am primit mail cu feedback ca au ales pe altcineva.
Banuiesc ca daca te-ai descurcat foarte bine, vei primi un raspuns in mai putin de o luna :))

Monica Joi, 30 Mai 2013
*dupa 3 saptamani
corina Vineri, 5 Iulie 2013

Ce program au ? Se platesc orele suplimentare ?

V. Luni, 8 Iulie 2013
Buna ziua,
Avand in vedere ca am avut externalizata contabilitatea la TMF, stiu de la persoana care era pe post de "Junior", ca in 2012 primea un salar de 1200 si bonuri de masa . . . vi se pare ok !?
In schimb la GENPACT Buc in perioada 2008 salariul de pornire pt un accountant era de la 3600 lei . .
Ilinca Joi, 18 Iulie 2013
Stie cineva care ar putea fi salariul pentru internal controller?Multumesc
jbener Vineri, 19 Iulie 2013
@ salariul de pornire la genpact 3600 de lei nu cred ca a fost in vecii vecilor amin