Forum despre Top Line Europa

Denisa Miercuri, 16 Ianuarie 2013
Firma are sediu in zona centrala, usor de ajus cu orice mijloc de transport.
Sunt profesionisti in procesul de recrutare dar partial.
Atmosfera e ok.Sunt oameni cu experienta prin alte companii care fac treaba profi.
Salariile sunt putin mai mici ca in alta parte.
ioana Luni, 4 Februarie 2013
mie atmosfera nu mi s-a parut deloc ok..deloc sociabili..poate in realitate nu sunt asa..dar asta a fost prima impresie..iar salariile mediocru de mici. Altcineva mai poate da alte detalii..legat de avansare, daca sunt flexibili cu programul si intelegatori in cazul in care apare vreo problema si trebuie sa pleci urgent de la munca?
Denisa Miercuri, 6 Februarie 2013
Daca esti la inceput de cariera iti recomand o companie mai mare.Aici poti doar sa aplici ce ai invatat.
Victoria Duminica, 24 Februarie 2013
Care este salariul pentru postul de reprezentant vanzari? Daca poate da cineva si o cifra ar fi perfect.
ana Vineri, 22 Martie 2013
pe acel post nu stiu..inca au salarii fff mici
Andra Marti, 26 Martie 2013
Ce inseamna salarii ff mici? 1000 lei?1500?2000? si pentru ce pozitii?
ana Miercuri, 27 Martie 2013
la mn era 800lei pt full time..asistent manager
Klauss Joi, 11 Aprilie 2013
Maine am un interviu pentru reprezentant vanzari directe la aceasta firma.Imi poate da cineva mai multe detalii despre job?sau lucreaza cineva?
andra Marti, 16 Aprilie 2013
cum a fost la interviu?
Danuta Luni, 8 Iulie 2013

Tinand cont ca am cerut 500 euro pentru postul de asistent manager......ce sanse am sa mai fiu sunata? :))

diana Miercuri, 16 Iulie 2014
As vrea sa stiu si eu in ce consta interviul pt asistent manager?Daca se dau tot felul de teste si daca da ce teste?Va multumesc frumos
Anca Marti, 9 Septembrie 2014
A mai fost cineva la interviu pentru functia de Asistent Manager?
Dee123 Joi, 26 Februarie 2015
Poate cineva sa împărtășească din experienta cu aceasta companie? Mulțumesc anticipat!
deniss Miercuri, 22 Februarie 2017

Tin sa mentionez ca am lucrat la aceasta firma in vara lu' 2016 si nu as recomanda experienta cu acest mediu (asa zis"profesionist" ) nici dusmanilor, si nu spun asta din exces de ura sau ambitie. Este cel mai neplacut mediu de lucru pe care l-am intalnit (si am avut destule experiente de-a lungul timpului), cei mai inumani colegi , cele mai vulgare si urate moduri de adresare si de abordare le intalnesti la TopLine. Atatea demisii pe luna sau chiar pe saptamana nu am vazut si nu am auzit nicaieri ca aici. Oricat de mult ai lucra si ti-ai da silinta vei fi tratat mai rau ca un animal chiar fara sa ti se poata reprosa nimic in mod real  Exista un nucleu format din cativa oameni (unii cu probleme grave comportamentale , chiar medicale as spune ) care se manifesta total mizerabil cu ceilalti , ca si nou venit nu vei rezista nici 2 luni cu aceste presiuni si jigniri. Chiar daca nu gresesti cu nimic, vor inventa ei lucruri de care nici in filmele SF nu ai auzit si la final iti faci cruce si te intrebi daca te afli la TopLine sau la spitalul de psihiatrie. Salariile ptr majoritatea sunt de nivel mediu, chiar mici ptr prestanta la care se vrea firma, singurul lucru bun este ca se dau la timp (dar nu mult timp). Pentru cei ce cred ca am exagerat cu cele de mai sus ,sau ca experienta mea a fost una izolata, le doresc sa incerce o minima colaborare cu aceasta firma si se vor convinge singuri. Le doresc mult succes (ceea ce nu prea vor avea din pacate).

maria20 Marti, 28 Martie 2017
Am gasit intamplator acest forum si as vrea sa precizez cateva aspecte ; situatia din firma este departe de tot ce povesteste domnisoara.
Topline este o companie cu peste 150 angajati si cu siguranta nu a avut timp suficient in cele cateva saptamani in care a fost angajata, sa ii cunoasca pe toti. In acest sens, nu cred ca este cazul sa isi dea cu parerea despre sanatatea mintala a angajatilor, multi cu ani grei in companie.

Lucrez in firma de peste 9 ani si pot spune ca fiecare zi este diferita, cateodata dead line - urile sunt stranse si este agitatie, dar sunt si beneficii pe masura.
Cine nu si-ar dori sa lucreze cu branduri de cosmetice de top, sa intre in contact cu personalitati din domeniu si sa afle cele mai noi tehnici si proceduri de infrumusetare?

Atunci cand este vorba de munca si ai o atitudine negativista si o pregatirea slaba si toti sunt vinovati in afara de tine, este clar ca nu te poti adapta.
Iar acest lucru este valabil pentru orice firma. Nu cred ca vreun angajator cauta persoane incapabile, care nu-si pot duce task-urile la bun sfarsit si care au ceva de comentat din orice.

Prin comentariul postat mai sus, domnisoara ne demonstreaza inca o data caracterul, iar comentariul postat este o fabulatie, ceva ireal.
Anonim74 Joi, 6 Aprilie 2017
Din pacate am lucrat si eu la aceasta firma in 2016 si pot sa spun ca sunt total de acord cu deniss.

Atmosfera din firma este total neprofesionista, se urla constant la tine. Indiferent cat de bine iti faci treaba se gaseste un motiv pentru a urla (altfel nu se poate discuta).

Programul nu este flexibil deloc, majoritatea cererilor de concediu se resping, dar esti obligat in mijlocul lunii august la 2 saptamani de concediu.

In perioada lucrata la Top Line, care pot sa spun ca nu a fost foarte mare, am avut ocazia sa asist la aproximativ 15 demisii, ceea ce mi se pare fenomenal pentru orice firma.

Majoritatea colegilor cu care am interactionat au fost ok, dar pacat de managementul acestei firme lasa de dorit.

Pro: salariul se plateste la timp
p_bogdan Luni, 24 Aprilie 2017

Am si eu o intrebare.. de cand plata salariului (eventual la timp) este un punct forte? De aia muncim, sa fim platiti, si la timp, e cum am spune noi ca punctul nostru forte e ca venim la birou, ce? Mai vreti sa si muncim odata ajunsi acolo?