Forum despre Top Trade by Finexo

ADMIN - undelucram.ro Luni, 7 Mai 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Top Trade by Finexo, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Top Trade by Finexo.

Carla Marti, 22 Mai 2012
ola. chiar, stie cineva ceva despre aceasta firma? as dori sa aflu si eu o parere, mersi.
andreea Vineri, 25 Mai 2012
sunt o firma de brokeraj, si nu este specificat acest lucru nicaieri mai sunt si niste nesimtiti. Sper ca acest detaliu sa fie folositor cuiva, mie mi-ar fii fost, inainte sa ma deplasez degeaba pana acolo.
sfrobert Sambata, 26 Mai 2012
eu am inceput cu iei de vreo 2 luni ,pana acuma sunt multumit .am inceput cu suma minima ,vom vedea ce va fi mai departe
sfrobert Vineri, 1 Iunie 2012
dar se pare ca incet incet iau teapa ,am inceput sa pierd necontrolat cu tot cu ajutorul lor ,sau cu sfaturile lor ma rog
iulius Vineri, 1 Iunie 2012
ce se intampla mai exact? cum merg lucrurile?
sfrobert Sambata, 2 Iunie 2012
de exmplu am castigat de 9 ori la rand adica am luat profit bineinteles cu ajutorul lor ,si intr-o singura zi am deschis 2 poziti bineinteles tot cu ajutorul lor si am pierdut aproape tot .adica in paroape 2 luni am dublat bani care erau acolo si inntr-o singura iam pierdut aproape pe toti ,
J. Duminica, 3 Iunie 2012
salut. salariul este fix sau cum?
sfrobert Luni, 4 Iunie 2012
eu nam lucrat pt ei ,eu am depus bani ca si client ,despre asta e vorba
ili Miercuri, 20 Iunie 2012
nu fac contract de munca, stres si frica de a iti pierde locul de munca dupa prima saptamana, interviurile sunt... doar ca sa aiba oameni deoarece multi pleaca din cauza conditiilor de munca. Daca nu aduci niciun cont o luna nu iti iei salariu
al Marti, 26 Iunie 2012
Mint de la interviu si de la prima lor prezentare cand te ia cu lucruri frumoase si tot asa, frica, stres, program infernal de lucru, daca nu deschizi cont nu iei banii, pleaca 3-4 oameni pe saptamana ....
cosmin Joi, 28 Iunie 2012
pe mine m-au sunat sa ma prezint la interviu si nu stiu ce sa fac,dati-mi un sfat;au salariu fix?este o firma de brokeraj pt.ca nu au o pagina prea detaliata,ce trebuie sa faci?
a Joi, 28 Iunie 2012
Doresc sa va spun si eu o intamplare despre Top Trade by Finexo si eu am fost la un interviu si la un training in perioada 6-7 iunie training si 8 iunie fiind intr-o zi de vineri cica perioada de proba
FIRMA TOP TRADE BY FINEXO CEI MAI MARI MINCINOSI DIN LUMEA ASTA ,NU NUMAI CA NU EXISTA PERIOADA DE PROBA DE O SAPTAMANA
DAR DAU OAMENII AFARA DUPA 2 ZILE CA PE NISTE CAINI ,ASTEA DUPA CONDITIILE EXCELENTE DE STRES
NICI UN CAINE NU IL DAI ASA AFARA CUM DAU AFARA CEI DE LA TOP TRADE BY FINEXO
COMENTARIILE ACESTEA ALE NOASTRE AR TREBUI SA APARA SI PE SITE-UL BEST JOBS CA SA NU SE PACALEASCA SI ALTI SA APLICE LA JOBUL JUNIOR MARKETING LA TOP TEADE SI SA SE PACALEASCA SI SA TREACA PRIN CE AM TRECUT NOI !!
b Miercuri, 4 Iulie 2012
Junior account manager inseamna ca tu esti cel care da telefoane din minut in minut sa convingi oamenii sa tranzactioneze pe bursa folosind niste texte....
Salariu fix ai doar prima luna in caz ca nu te dau afara ( pot sa iti spuna pe moment pleaca acasa sau de maine numai venii ) contract de munca .... in visele noastre.
O sa te ameteasca cu castigurile unuia din companie si cam atat, TOP TRADE = OIM TRADE. Sfatul meu, mai bine iti cauti altceva unde sa lucrezi nu sa stai 11 ore pe zi fara sa stii daca o sa apuci sa iei salariu sau daca o sa iei vreun ban.
Butterfly Joi, 26 Iulie 2012
Buna! Eu am aplicat ptr. un post de sales representative la Top Trade by Finexo..Sa inteleg ca sarcinile de lucru vor fi oarecum aceleasi ca si ptr. postul de JUNIOR MARKETING? Am inteles ca va fi un training,dupa care ce urmeaza?
Am vazut in post.urile de mai sus ca nici macar nu or sa faca un contract de colaborare? Iar salariu,nici vorba daca nu ai reusit sa le aduci vreun beneficiu...Deci nici macar nu figurezi ca angajat al Top Trade...
In ceea ce priveste contul? In cazul in care ,citez, "voi fi dat afara ca un caine" ce se va intampla cu contul? Cu salariul cum sta treaba?
Am nevoie de mai multe detalii in legatura cu modul de lucru in cadrul companiei asteia,dezavantajele, avantajele(in cazul in care acestea chiar exista), si care sunt "sechelele" cu care as putea ramane in urma unei "experiente" de genul asta?
Waiting for answers!
P.S.: Cu siguranta raspunsurile, si toate detaliile postate deja, sau care urmeaza a fi postate, vor fi de un real ajutor, atat mie cat si altor persoane ce au aplicat deja la Top Trade,sau vor doar sa stie,care-i treaba cu compania aceasta...
Multumesc anticipat!
robert Joi, 26 Iulie 2012
Salve
va recomand.. doar atat.. evitati aceasta firma.. va spun din propria experienta
este ceva ff urat in spatele acestei firme
va multumesc.
littleone Duminica, 29 Iulie 2012
pentru Butterfly : sale representative = junior marketing sau account manager, ei schimba denumirea pentru a atrage noi oameni in firma.
Trainingurile .... daca se pot numi asa ceva... o sa iti dea cateva informatii de baza despre bursa si economie, cateva denumiri si cam atat.
Daca vei fi dat afara poti sa iti pastrezi tu contactele ( dar trebuie sa ai grija cu asta)
Modul de lucru e urmatorul : la 9 fara 15 se dau stirile si de la 9 te apuci de dat telefoane, la 11 si la 13 ai pauze. Cu sechele nu ai cum sa ramai dar aici depinde de taria ta de caracter daca esti o persoana agresiva sau o persoana normala. Daca esti o persoana calma ( normala) mai bine stai acasa. Experienta nu o sa iti faci sau chiar daca iti faci nu o sa ai cum sa demonstrezi in CV din moment ce nu se face contract decat dupa o perioada mare de timp daca rezisti.
Nu uita "daca e prea frumos sa fie adevarat probabil nu e" deci gandeste-te bine ce vrei sa faci din moment ce ei spun ca a lucra la ei inseamna a castiga la loto in fiecare luna :))
Butterfly Marti, 31 Iulie 2012
ms frumos @robert,@littleone.
ptr @littleone: merci mult de informatii! despre salariu ce-mi poti spune?
despre GGM Marketing Acord ce parere aveti?
mada Miercuri, 1 August 2012
m-au sunat si pe mine astia :| si cik de maine sa ma duc la trainning:|....deci kiar nush ce s a fac....daca nu sunt corect i ku banii:| ce fac muncesc degeaba?:(.....sfatuiti ma si p mne cei care atzi fost o perioada mai lunga in firma
me Joi, 2 August 2012
pentru Mada: tu cand ai avut interviul?la cat timp de la interviu te.au sunat sa.ti zik k poti incepe trainingul?
Pana la urma ai fost azi?Cum e?Ai mai multe detalii?