Forum despre Top Trade by Finexo

f. tare Luni, 5 Noiembrie 2012
Foarte tare, merci tuturor celor ce au postat aici (pt. cei care au comentarii de genul "sunteti cumva parte din persoanele care daca unii zic sa va aruncati in put voi va aruncati?" no comment), astazi (05.11.2012) am fost si eu sunat de o dra. pentru un interviu maine (06.11.2012), dar dupa tot ce am citit aici o sa le multumesc ca s-au deranjat.
O zi placuta.
sheful conspirationistilor Luni, 5 Noiembrie 2012
cu placere
Alex Luni, 5 Noiembrie 2012
eu am lucrat cu ei 5 luni , am avut contract din prima zi dupa perioada de training , au fost corecti cu banii , intradevar este strasant , dar se fac si salarii si comisioane serioase daca muncesti si ai si putin noroc ,zic eu!
eu am declar mai mult decat multumit dupa colaboarare mai ales ca la plecare am cerut si o scrisoare de recomanadare care mi a fost oferita in acceasi zi , iar banii in urmatoarea luna mi-au intrat pe card ca deobicei!
Di Miercuri, 7 Noiembrie 2012
Mihnea: raspunsul la intrebarea-ti retorica este: opinia omului se schimba din cauza altora, dar se formeaza individual. Ca am fost influentata de ce se scrie aici si de ce mi-au spus alte 2 cunostinte despre firme care isi desfasoara activitatea in domeniul asta e una. Opinia mi-am format-o luand in calcul toate astea si ce vreau eu de la angajator pe termen scurt si de la viata. Am considerat ca nu mai e cazul sa ma duc la interviu. punct
Spun ca desi sunt foarte multe pareri negative, sunt si multi carora le place si sunt foarte buni in ce au de facut. No, bravo lor!
dan Duminica, 11 Noiembrie 2012
@alex, tie nu ti-au intrat banii pe card. astia dau salariul in mana ca sa nu aiba niciun fel de dovada cum ca ar avea angajati.
Alex Luni, 12 Noiembrie 2012
@dan , te asigur ca mie si colegilor cu care am vorbit , ne-au intrat pe card. Hai sa nu vorbim din auzite.
Savian Miercuri, 14 Noiembrie 2012
Am fost si eu azi la interviu : inital erau 10 scaune - treptat, treptat sala s-a umplut cu 25 de scaune. Managerul, un tip foarte interensant :))..un tip gen manelistic, cu o engleza destul de mediocra...m-a amuzat teribil. Are rostt sa merg la training :p?
Voi astai care ati lucrat - cate luni ati rezistat? Dupa cate luni va platesc?

Merc
vvv Joi, 15 Noiembrie 2012
Am avut si eu azi la ei interviu, dar cand am vazut cine sunt ...am renuntat sa ma duc la interviu.
alex Miercuri, 21 Noiembrie 2012
@vvv probabil ai un inceput de retard, ca te contrazici singur, ori ai fost la interviu ori ai renuntat sa te duci ?
vvv Miercuri, 21 Noiembrie 2012
Alex ... tie trebuie sa iti deseneze omu'
ca sa intelegi
savian Miercuri, 21 Noiembrie 2012
a fost careva la training? cat dureaza? ce te pune sa faci?
Jim Joi, 22 Noiembrie 2012
Luni, 19.10.12 am fost sunat de Top Trade sa ma programeze la un interviu pt marti. Le-am spus ca nu am cum sa ajung si daca se poate reprograma pt vineri. Ok. La prima vedere, am fost f incantat, dar dupa ce-am citit aici, m-am razgandit. Nu ma duc sa lucrez pt oameni neseriosi care promit marea cu seara si tu iei chuchu :). Nu recomand!!!
BVFP Joi, 22 Noiembrie 2012
astazi a fost prima zi de lucru ...nu sa incheiat niciun contract de munca/de colaborare ...ceva care sa demonstreze ca lucrez acolo ...pe langa faptul ca stai intr-o incapere cu alte 20 de persoane si trebuie sa dai telefoane intr-o galagie infernala cu niste telefoane mobile care isi pierd semnanul si apoi managerul se plange ca nu ai prostit oameni sa isi faca conturi de trading ...deci s-ar putea descrie foarte usor ca cel mai oribil job ...o camera fara geamuri...cu 20 de persoane....cu stress ...si fara sa stii daca ziua urmatoare mai ai job ...mai bine nu ...din grupul de persoane din care faceam parte mai mult de jumatate nu au mai revenit dupa prima zi de munca ...asta ar trebui sa zica ceva
raul Miercuri, 28 Noiembrie 2012
mai stiti ceva nou de asta de la top trade?
gRs Joi, 29 Noiembrie 2012
Nu raspundeti la numarul de telefon 0743.065.791. GGM Marketing = Forex24. Brokeraj, hotie, nemernicie. Daca voi intalni vreodata un om pe strada si aflu ca este manager la vreo firma Forex, GGM Marketing, Top Trade sau etc, il voi face una cu asfaltul. Nu picati in plasa!. Scrieti pe FB, Twitter, Forumuri aceste nume de firme si telefoane pentru ai sterge de pe fata pamantului!
Andra Sambata, 1 Decembrie 2012
:)) ma amuza comentariile vostre. eu lucrez cu ei.e foarte ok dar pt cine rezista unei zile de pana la11 ore in stres.primele zile sunt mai grele dupa care te obisnuiesti.te lovesti de multe refuzuri din parte clientilor si de aici vine si starea de disconfort si dezamagire.rezultatele vin daca ai rabdare.cat despre cei din firma sunt oameni de treaba si te trateaza cat se poate de frumos.in pauze stam toti la tigara etc.salariul e fix in prima luna si anume 7 mil. din partea firmei ai mereu bonusuri.acum de ex avem telefoane LG ,avem petrecere de craciun cu limuzina pt cei cu rezultate etc. cu siguranta ati vazut un film legat de bursa,si atunci de ce va mirati k e galagie si se dau telefoane si k e stresant?? =))) serios acum :))
SIMONIQ Vineri, 7 Decembrie 2012
Imi poate spune cineva care este programul de lucru la Top Trade ???
Yo Sambata, 8 Decembrie 2012
SIMONIQ .. Programul este de la 9 la 18, cu pauza de o ora de la 12 la 13. Bafta!
robert Luni, 18 Februarie 2013
salut, a depus si eu cv-ul pe best jobs fara sa stiu despre ce este vorba (m-a atras partea cu "nu necesita experienta"), iar azi m-au sunat sa ma cheme maine la interviu dar dupa ce am citit pe-aici sincer... cred ca mai bine ma lipsesc.... sa-mi spuna si mie cineva daca fac bine sau rau adica mai detaliat daca pierd ceva. va multumesc
Cata Joi, 7 Martie 2013
Este foarte ok, daca rezisti la stres. Oamenii sunt de treaba, sociabili, nu te trateaza cu superioritate, se tin de cuvant, banii vin la timp, ti se face contract. Este o echipa minunata si amuzanta. Te duci la munca de drag. Iar bonusurile sunt substantiale, daca-ti faci treaba.