Forum despre Total Options Invest SRL

Anonim Miercuri, 14 Mai 2014
Am lucrat la aceasta firma 3 luni, le am adus profit de 6000 euro, in schimb luam amenzi cu nemiluita, amenda ca respiri, amenda ca existi, amenda ca, ideea este simpla te santajeaza emotional, ai salariu fix de 12 mil dar in schimb iti dau amenzi de ramai cu 8 si pentru ce ?
Stai 12 ore la munca sa faci ce ?
Firma pana nu isi schimba programul ala de nimic si mentalitatea de a trata oamenii ca pe niste .. nu o sa faca nimic niciodata.
cosmo Marti, 27 Mai 2014
O firma de brokering indiferent cum se numeste are acelasi ideal si nu ti poate oferi un slariu fix fiindca e bazata pe comisioane, fie faci treaba asta ca ti place fie iti cauti altceva, toti care iti spun ca ai un salariu fix iti spun treaba asta ca sa te atraga dar in realitate sta alfel treaba iar in general acest tip de serviciu este bazat pe comision si target, fie iti faci target ul sa aduci cat mai mult comision(asa zis salariu fix), fie pleci ca nu esti competitiv(nu aduci destul comision), bafta
gigikent Miercuri, 28 Mai 2014
in sfarsit aud si eu pe cineva care spune de amenzi.Te atrag acolo cu salariu de 1200 RON plus comision si dupla 2 saptamani incepi sa iei 25 de lei amenda pt lipsa de rezultate pe ziua respectiva.faceti un calcul si vedeti exact salariu.plus ca salariu se da odata pe luna si mereu intarzie cu o saptamana.Si daca cumva va priceidetipeti si sunteti buni la treaba asta o sa inchideti conturi de 500 sau 1000 de euro din care luati un comision de 20/40 euro,iar dupa clientul respectiv mai invsteste vreo 40.000 din care tu iei doar laudele;)A da si sa nu uit:Programul zic ei ca este de la 9:30 pana la 6:00.Ti se va spune la interviu ca o sa stai pana pe la 6:30 pt training gica dar defapt dupa o saptamana te apuca 8 pe acolo in meetinguri cu managerii unde in mare parte stai si te uiti cum tipa si racnesc la colegii tai(tu esti inca nou si nu esti in vizor)Nu va recomand din simplele motive:
-NU DAU 1200 RON(o sa luati amenzi si aceastea se scad din salariu)
-SALARIU O DATA PE LUNA (mereu cu intarziere)
-PROGRAMUL ESTE 9:20 - 7:30(cel mai devreme daca aveti noroc)
-TIPETE INCONTINUU(fiecare vrea sa vb cat mai tare sa se auda si o sa fiti 30 de oameni toti urland la telefon)
-DE CATE O ZI LIBERA NICI NU SE PUNE PROBLEMA(cine stie poate ai si tu vreo problema)
-IN CARTEA DE MUNCA AVETI MINIMUL PE ECONOMIE
-Amenzi pentru fiecare minut intarziat(daca vreti sa fumati o tigara in pauza aveti 10 min sa coborati de la etajul 6 sa fumati si sa va intoarceti in conditiile in care in lift nu te lasa mai mult de 5)intarzii 25 amenda,
Stati cuminti baieti si fete si mergeti la locuri de munca serioase.
gigkent Miercuri, 28 Mai 2014
ah si am uitat sa va zic.Daca va uitati atenti pe siteurile de joburi..anunturile lor suntt intotdeauna active..cand eram eu acolo...plecau si veneau oameni noi in fiecare zi
bla bla bla Marti, 3 Iunie 2014
Daca stam sa o luam asa....cei care sunt deja in interior cum au ramas?inseamna ca ei chiar au facut tot posibilul sa ramana si au reusit?e o situatie cu dus si intors..nu exista loc de munca sa ai numai de castigat.daca va place confortul incercati munca de acasa.
plus ca asa e in viata..pierzi si castigi.cati dintre noi nu au lucrat pana acum in locuri mizere,cu sefi ce nu au dat 2 bani pe noi?nu moare nimeni daca exista un esec in plus sau in minus,,,asta inseamna sa capeti experienta de viata,treci prin rau si bine.nimeni n-are un loc de munca asigurat pe posibilitatiile gandirii lui,,,,locul ala de munca ti-l castigi.
gigikent Joi, 5 Iunie 2014
@Blabla:nu este vorba de confort aici.este vorba de minimul de bun simt.
Cei din interior sunt un nucleu de 5 oameni vechi care chiar stiu si sunt buni la lucrul asta.
Restul de oameni pleaca din diferite motive,majoritatea enuntate de mine mai sus.
Asa este:in viata pierzi si castigi dar sunt de parere ca acest forum ajuta la partea cu pierdutul destul de mult.chiar si dupa ce o sa citeasca cineva aici pana nuu se da singur cu capul nu se lasa,dar macar sa stie 10 procente in ce se baga.
Tu lucrezi/ai lucrat acolo?
Lexa Luni, 7 Iulie 2014
Buna! Firma TO Invest este destul de ok pentru oamenii cu o rabdare incredibila, nervi de otel si carora le plac provocarile. Eu una nu am rezistat si dupa prima zi mi-am dat demisia. Nu am lucruri de reprosat, managerul care s-a ocupat de noi si ne avea in grija (ma refer aici la persoanele cu care am participat la training-uri) era o domnisoara care chiar stia ce face acolo, simpatica. Singurul lucru ciudat este totusi ca te angajeaza dupa cele 3 zile de training in care nu faci mare lucru si nu esti practic pregatit... te trezesti ca iti pun oamenii intrebari la telefon si habar n-ai ce sa le raspunzi. Unele persoane sunt sunate poate chiar si de 4 ori de aceasta firma si mi se pare normal sa nu mai asculti nicio oferta si sa le inchizi telefonul in nas.
Cum am vazut mai sus intr-un comment, intr-adevar este o debandada totala acolo, nu auzi nimic, toata lumea urla si se plimba de colo pana colo. "Sefu" este cam caterincos si dupa parerea mea nu da dovada de profesionalism.
Daca nu ai experienta intr-un domeniu asemanator, nu are rost sa te angajezi la aceasta firma, te termina de cap.
Cristina Luni, 21 Iulie 2014
Cum a fost la interviu? pentru cei care au fost ma refer..
Danezu Miercuri, 23 Iulie 2014

Am lucrat o perioada de 5 ani in cadrul unei multi nationale , stiu ce inseamna munca grea si zile cand pleci de la birou chiar si la 10 seara.

Am fost agent de vanzari si am vandut de sute de mii de euro , materiale de constructii , centrale termice , aparate de aer conditionat , sprinklere,fitinguri si chestii de genul acesta.

Firma voastra din punctul meu de vedere functioneaza la limita legalului , ca majoritatea firmelor de acest gen din Romania , nu reprezentati cine stie ce si ... intermediati ce ? servicii bancare ? faceti interviuri in GRUP pe banda rulanta.... lipsa de profesionalism... faceti training-uri in care explicati lucruri elementare ce tin de bursa ...

Concluzie si sfat : Duceti-va la interviu si convingeti-va singuri , insa parerea mea este ca aceasta firma reprezinta o gluma si nimic mai mult.

Danezu Miercuri, 23 Iulie 2014

Te angajeaza ca si operator call center ... tu suni oameni care nu au investit in viata lor in actiuni .. dar care conform registrului comertului .. apar cu cifra de afaceri buna ... si tu stai si suni omuleti .. si ii freci la melodie .. sa investeasca niste bani ... e in momentul in care tu trb sa convingi pe cineva sa investeasca bani in altceva , nu te mai numesti nici intermediar si nici de cum operator call center ci agent de vanzari sau broker ... dar na nu ai cum sa fii broker daca nu ai nici o calificare, pregatire , experienta , sau cunostinta in acest domeniu asa ca iti dau alta denumire te pun sa dai telefoane ...

adrian Luni, 28 Iulie 2014
am lucrat si eu acolo timp de 5 luni de zile. intradevar este un domeniu greu si nu este pentru oricine. managerii de acolo te ajuta cu toti potentialii clienti insa daca nu esti facut pentru asa ceva nu poti rezista. oricum, ce iti ofera piata din Romania in ziua de azi locul de munca de acolo este unul destul de bun. mediul de lucru este unul placut din punctul meu de vedere, depinde foarte mult si de tine cat de mult te implici ca sa reusesti intr-un astfel de domeniu. cele 5 luni petrecute acolo m-au ajutat sa cumulez informatii destul de folositoare, daca stai si esti serios chiar pleci cu cateva lucruri ce te va ajuta in viitor. fiecare are punctul lui de vedere insa eu cred ca cel mai bine este sa fiti voi acolo si sa vedeti exact ce se intampla decat sa luati niste feedback-uri din partea unor persoane care vorbesc din auzite sau care au stat 1 zi sau o saptamana. succes