Forum despre Total Post Mail Services SRL

ADMIN - undelucram.ro Vineri, 26 Aprilie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Total Post, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Total Post.

ciubaca Marti, 10 Septembrie 2013
Sunt ok
Horia Luni, 30 Septembrie 2013
Ce ne puteti spune despre aceasta firma?Ma intereseaza in special informatii din departamentul de vanzari.
eu Sambata, 5 Octombrie 2013
ce informatii te intereseaza?
unu Duminica, 6 Octombrie 2013
Lucruri bune: nimic
Lucruri rele:
Orice angajat este vazut ca o simpla resursa ce poate fi inlocuita oricand. In ultimul timp firma a pierdut oameni foarte buni ce meritau mai mult respect si apreciere.
Orice activitate ce reprezinta o investitie in angajat (team-buildinguri, iesiri de departament, evaluari) are prioritate 0 din partea sefului de departament.
In plus, daca nu faci parte din grupul de protejati ai directorului de departament te vei intalni foarte foarte rar cu mariri sau promovari. Nu conteaza ce spun team leaderii. Directorul de departament decide cine 'merita' si cine nu. Din cauza asta au 'prosperat' niste supusi foarte loiali a caror singura preocupare este sa apara bine in ochii lui.
Avem 16 zile intarziere cu salariul si nimic... inca asteptam leafa pe luna August, chiar daca ne apropiem de jumatatea lunii Octombrie. Bonuri de masa taiate... no comment.
In concluzie: daca sunteti genul de om fara principii obisnuit sa pupe in fund pe sef, veti avea o viata buna (asta cat mai rezista firma). In caz contrar, va sfatuiesc sa faceti ce am facut si eu: cautati-va un job unde sa fiti apreciati pentru munca voastra.
Eu Duminica, 6 Octombrie 2013
In septembrie 2013 m-am interesat pe adresa de email hr@totalpost.ro despre posibilele oportunitati de angajare, dar nici pana azi (6 octombrie) nu am primit raspuns.
Horia Vineri, 18 Octombrie 2013
In departamentul de vanzari cum stau lucrurile?Multumim de informatiile date.
mara Joi, 28 Noiembrie 2013
Care este nivelul salariilor? Din ce am mai citit sunt f mici si nici alea la tmp,dupa ce vad pe aici. M.au chemat la un interviu pt ajutor dispecer ..din ce am inteles vine echipa de la bucuresti pt interviuri. Parca vad ca au niste pretentii de zici ca angajeaza cel putin director adjunct.. revin cu parerei dupa interviu
Catalin B Joi, 13 Martie 2014
lucrez in aceasta firma, salariile sunt la un minimum acceptabil. Au fost probleme cu salariile si probleme financiare, dar din decembrie salariile vin la timp.

Pe comercial din cate stiu eu nu se fac angajari.

Una peste alta e un loc de munca care iti poate oferi. Poate ca sunt si departamente unde sunt probleme, dar asta tine strict de directorul de departament.

in alta odine de idei cei care au probleme se pot plange mai departe, si cel mai probabil problemele (daca sunt reale) se rezolva, dar e mai confortabil sa fie cuminte si sa nu zica nimic dar sa vorbeasca pe forumuri.

oricum in aproape 2000 de angajati in toata tara e imposibil sa nu fie si nemultumiti.
total post Joi, 10 Aprilie 2014
deci nu cred ca salariile se vor mari ....si de ce am eu impresia ca unul din noi de aici este cineva din firma ..de la PIPERA
georgica Luni, 28 Iulie 2014

Salar minim pe economie, jigniri, amenintari, nu sunt capabili sa gestioneze un astfel de domeniu, bravo Posta Romana (pacat ca unii vor sa te falimenteze). Cautati-va asiduu un loc de munca in care macar sa fiti respectati si tratati ca oameni, nu ca la Total Post

Ina Duminica, 3 August 2014
Exista cineva care lucreaza sau a lucrat la ei si imi popune si mie cat sunt de seriosi intrucat maine ar trebui sa merg la interviu dar eu am deja un job ar insemna sa-l las pe asta si sa ma angajez la ei? M-ar interesa daca au probleme la plata salariilor?Va multumesc frumos.
fostul Vineri, 29 August 2014
sper ca nu te ai dus. si daca te ai dus nu accepta oferta lor. nu citesti ce scrie mai sus?
Catalin B Luni, 1 Septembrie 2014
Da este cineva.... lucrez in aceasta companie de foarte mult timp.

Seriozitate exista. Dar se si cere seriozitate si sa se indeplineasca sarcini. Atat timp cat fiecare isi face treaba bine nu a plecat nimeni.
andrei Marti, 2 Septembrie 2014
Ce stiti de postul de coordonator regional pt BACAU/NEAMT ? A fost anuntul activ 2 luni. S-au tinut interviuri? Din 200 de aplicanti nici unul nu a corespuns? La BACAU se stie ca postul este blocat .Pentru cine? Se aud si alte lucruri neplacute in legatura cu acest post .Domnilor de la TOTAL POST sunteti firma privata si ar fi cazul sa dati dovada de seriozitate.Astept un radpuns din partea dumneavoastra .VA MULTUMESC.
andrei Joi, 4 Septembrie 2014

Pe 3 octombrie o sa reactivati pt inca 30 zile? De ce mintiti? Postul cred ca este ocupat.Suntem mai multi de aceiasi parere. Ne vom interesa.Serizitate domnilor nu interese personale.

aaaaaaa7 Sambata, 4 Octombrie 2014
munca voluntara cu verificarea e-on in octombrie? nu!!
Dana D. Duminica, 19 Octombrie 2014
Mai multe detalii legate de postul Sortator corespondenta.
Si unde pot sa trimit CV?
alin Vineri, 28 Noiembrie 2014
am depus un cv. pt postul de postasi la Targu Mures, inca nu am primit nici un raspuns, cine stie de ce?
alin Marti, 9 Decembrie 2014
chiar nimeni nu-mi raspunde la intrebarea pusa pe 28 noi. 2014?