Forum despre UniCredit Bank

laura Luni, 18 Iunie 2012
incerc sa aflu cum as putea depune un CV la UniCredit.

Vad aici pe site o adresa office@unicredit.ro. Oare pot depunde CV-ul acolo?
laura Luni, 18 Iunie 2012
apropo, eu sunt din Iasi. daca mai e cineva care s-a "lovit" de asta, rog frumos sa-mi zica si mie. multumesc, Laura.
Ex-BRD Sambata, 23 Iunie 2012
Iei CV-ul , te duci la o sucursala si vorbesti cu directorul . Ai mai multe sanse decat daca lasi un CV pe o adresa de email , unde probabil au mai lasat alti 1000 de persoane cate un CV
Nelu Miercuri, 14 Noiembrie 2012
Am lucrat eu la unicredit.
Banca este ok, atmosfera ok. Trebuie doar sa ai grija ce faci ca daca calci pe bec ti se pune demisia pe masa.
Daca va intereseaza salarii, spuneti-mi postul si va zic scorul
Radu Miercuri, 14 Noiembrie 2012
pai poate ar trebui sa ne zici cateva intervale de salarii pentru cateva pozitii. poate vor fi mai multi interesati si e bine sa fie la un loc :) ma gandesc :D multumim
adslboy Miercuri, 14 Noiembrie 2012
@nelu poti sa-mi zici un scor pentru postul IT System Administrator - Bucuresti
UniCredit Tiriac Bank?
nelu Vineri, 16 Noiembrie 2012
scorul variaza de la 2500 pana la 3500 in functie de cum negociezi
GigelFrana Luni, 19 Noiembrie 2012
De fapt "scorul" variaza de la - pana la in functie de calitatile pe care le detii ca resursa umana. Cat despre "turist de ocazie", ca sa lucrezi in back-office iti trebuie ceva calitati si gandire analitica in functie de ce faci. Faptul ca terminati ASE-ul cate 10 mii o data nu te califica pentru un post nicaieri iar "scorul" il poti intreba inainte dupa 5-6 ani de experienta intr-un anumit domeniu. Incepeti de jos.....si lasati visurile americane ca traiti in Romania...
Adnana Luni, 18 Februarie 2013

pentru ex-BRD ... Informativ, in Iasi, cei de la Unicredit sunt reticienti in a-ti primi CV-ul in forma fizica. Prefera sa te indrume catre varianta virtuala de aplicare la posturile disponibile. Am depus de 3 ori CV la ei pana acum, in ambele variante (am o experienta de 2 ani intr-o alta banca, pe o pozitie de front office) si nu am fost chemata la niciun interviu :)! O zi buna!

MM Luni, 4 Martie 2013
Care este scorul pentru un ofiter de credite pentru persoane juridice?
ely Sambata, 18 Mai 2013
Buna! Imi poate spune cineva ce salariu se ofera la Unicredit pentru un post de Personal Banking?
candidat Duminica, 4 August 2013
stie cineva care este atmosfera prin departamentul de Business Intelligence? Salarii? un minim, maxim ceva?
AIEON Marti, 20 August 2013
De ce in fisa unui post la ei, cer si limba italiana avansat ? Se vorbeste Italiana in banca ?
PS: pt un post de assistent relationship manager
and Joi, 29 August 2013
Cat este salariul pentru postul Assistent relationship manager? multumesc
caporalu Joi, 14 Noiembrie 2013
aveti idee de salariu in ceea ce priveste Auditor Intern IT ? Si atmosfera in departamentul respectiv ? Merci
una Marti, 28 Ianuarie 2014
Buna, stie cineva de domeniul IT ?
Vorbesc de jobul
Data Warehouse Administrator .
Multumesc
Emma Miercuri, 12 Martie 2014
Stie cineva cat este salariul in back office? Am fost chemata la interviu si...
ana Luni, 7 Aprilie 2014
Buna, stie cineva care sunt etapele unui interviu de angajare la Unicredit?
in sucursala Vineri, 9 Mai 2014
Pot oferi un feedback dupa 3 ani de lucru intr-o sucursala Uniciredit Tiriac in zona de persoane fizice.
PRO:
- salariu in media pietei: salariul pe operatiuni max 2000 ron, salariul pe vanzari max 3000 ron
- asigurare medicala la clinici private de top
- telefon si masina de serviciu pt pozitiile de vanzari, cu anumite limitari de consum

CONTRA:
- overtime constant si neplatit , cine pleaca la 6 calca pe bec; nu exista pauza oficiala de masa, te ridica clientul de la masa, mananci cand poti
- conditii in functie de sucursala: intr-o sucursala mica nu exista bucatarie sau uneori nici baie, se folosesc dotarile amplasamentelor comerciale din proximitate; in alte sucursale nu exista caldura iarna sau AC vara sau daca sunt nu functioneaza corespunzator pt ca sunt instalatii vechi in cladiri vechi sau nu fac fata
- presiune maxima din partea managementului pt indeplinirea unui target imposibil de atins, presiune sa-ti scrii demisia in alb sau sa semnezi angajamente prin care iti asumi ca vei vinde in suma de x altfel concedierea
- nu exista oportunitati reale de promovare, cel putin nu din sucursala in centrala
loomby Luni, 23 Iunie 2014
Stie cineva cum e la IT si ce salarii sunt?