Forum despre Unix Auto Romania

Sofer_distributie Vineri, 2 Mai 2014

Salut..
Unix este o firma 90% corecta,adevarat ca sunt conditii de stres,si e normal sa fie asa in orice firma care urmeaza proceduri pentru a-si tine angajatii sub control si pentru a rezista pe piata.eu lucrez de 2 an si jumatate la ei si pot spune k nu au targete aberante ca alte firme sa nu fie realizabile si in 2 ani am luat numai grila maxima,adica 1900 lei si bonuri de masa.Daca esti corect si cinstit nu ai decat de castigat.nu este o firma unde sa tragi mata de coada....muncesti -esti platit..nu muncesti...pleci acasa.eu recomand Unix.Ei iti traseaza niste sarcini pentru care esti platit..ei te platesc tu trebuie sa iti faci treaba pentru care esti angajat.nu va mai plangeti de angajatorii care au pretentii inainte sa va puneti si in locul lor.eu am o firma,in alt domeniu,dar stiu ce inseamna un angajat bun,care merita platit.

Sofer_distributie Vineri, 2 Mai 2014

Nu ma pot abtine sa nu remarc,TOATA lumea intreaba de salariu si comenteaza ce mic este,dar nu am vazut unul sa spuna ce stie sa faca de banii astia.Nu sunt un fan al firmei Unix,si daca am ocazia sa gasesc ceva mai bun plec in prima secunda dar cred ca orice in lumea asta trebuie rasplatit si dupa fapte.Cred ca sunt un tip realist,dar concluzia este simpla...eu lucrez ei ma platesc...nu sunt obligat sa stau daca nu imi comvine...si din experienta avuta aici nimeni nu te penalizeaza ca esti prea bun...si lor le convine ca tu sa faci treaba ..isi iau bani de pe munca ta

Norbert Sambata, 3 Mai 2014
Imi poate spune cineva daca a mai lucrat ca Asistent Manager parc auto la Unix in Cluj?
Curios Marti, 29 Iulie 2014

A fost cineva pe postul de management resurse umane la aceasta firma? Cum este? Ce salar iti da?

curios Vineri, 15 August 2014
Buna seara,
Am vazut pe ejobs ca Unix cauta responsabil financiar la sediul din Cluj-Napoca. M-ar interesa niste informatii despre programul de lucru al personalului administrativ, conditiile de la locul de munca, daca orele suplimentare sunt platite, nivelul de salarizare etc. Va multumesc.
somebody2016 Marti, 19 Aprilie 2016

Am avut o experienta foarte neplacuta cu cei de la Unix, multe ore suplimentare neplatite, daca nu lucrezi 2 sambete pe luna iti taie din salar desi ore suplimentare sunt. mult stres, banii care se primesc sunt supermunciti.

Am fost incadrat pe perioada nedeterminata, cu proba 90 zile cal, au avut "amabilitatea" de a ma da afara printr-o notificare (legal), dar niciodata nu mi s-a reprosat ca nu mi-as fi facut treaba.....nu mi s-a spus ceva ca as fi gresit(iti doresti sa stii, pt a indrepta greseala).....se pare ca la ei este ceva uzual....pt ca dupa aceste 3 luni se intra la plata salariului cf. unui plan de vanzari ,la care am contribuit si eu....dar nu vor sa mai plateasca aceste bonusuri....au mai patit-o inaintea mea alti doi colegi...la filiala Bistrita colegialitatea lasa de dorit....multumesc