Forum despre Urbio Romania

ADMIN - undelucram.ro Duminica, 9 Decembrie 2012

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Urbio Romania, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Urbio Romania.

eu Vineri, 1 Martie 2013

aceasta companie are un expert in recrutare sau o persoana avizata sa se ocupe de recrutari?

just me Luni, 25 Martie 2013

Salariul se da la timp? Se merita sa intri in coletivul Urbio? Au lucrari?

o alta fosta angajata... Luni, 20 Mai 2013
se stie ca turi a sapat pe toti care i s-a parut lui ca sunt peste el le vine si lor randul
Irinna Vineri, 24 Mai 2013
imi poate spune cineva cam pe unde se incadreaza salariile?
candidat Vineri, 24 Mai 2013

Am fost acolo la un interviu. am dat si un test de inteligenta. In privinta salarizarii se porneste de la un salariu de baza cuprins intre 12-14 mil. peste care se adauga partea de comisioane. Eu am aplicat pt agent callcenter

Curios Luni, 27 Mai 2013
Alina, La ce varsta ai descoperit tramvaiul ? Inainte sa scrii incearca un xanax.
Fost angajat Marti, 28 Mai 2013

Sa stii ca bani poti castiga daca esti intr-adevar bun.

candidat1 Marti, 28 Mai 2013

si eu am fost contactata pentru un post in aceasta firma. sa ma mai prezint sau.... sa mai incerc si alte variante?

modest Miercuri, 29 Mai 2013

Nemultumiri si momente dificile sunt peste tot...inca nu s-a inventat jobul perfect.Referitor la salariu pot spune ca in comparatie cu alte firme Urbio ofera salarii peste medie, iar de cand sunt eu in firma nu s-a intarziat niciodata cu salariul.dimpotriva daca am avut nevoie de un avans l-am obtinut fara nicio problema..In general salariu iti creste (se negociaza) dupa 2 luni...iar daca esti bun intradevar esti rasplatit.

abcde Joi, 30 Mai 2013

Buna ! Tocmai am fost chemata la interviu pentru postul de asistent marketing. pe mine m.ar interesa niste pareri referitoare la sediul din Bucuresti . Multumesc

abcde Joi, 30 Mai 2013
Sincer , chiar nu imi dau seama ce inseamna in firma asta postul de asistent marketing .. daca poate cineva sa imi explice ... Multumesc
alina Sambata, 3 August 2013
am dat testul de inteligenta, am mers la interviul final, daca incepi de exemplu in august salariul il iei pe 1 octombrie. salariul pleaca de la 1000 de lei la care se adauga bonusuri din vanzarile facute.
Lore ipsum Duminica, 4 August 2013

*Alina te-au angajat, incepi munca la ei, si pe m-au chemat la interviul final, nu am putut sa ma duc luni. Ce parere ti-au lasat?

just me Miercuri, 21 August 2013

Alina...spune-mi te rog daca ai acceptat job-ul la Urbio. Azi sunt programata la primul test si nu stiu daca sa merg sau nu. Multumesc!

alina Luni, 26 August 2013

poti sa te duci la interviu. nu am lucrat acolo, deci nu iti spun sa te duci sau sa nu te duci. mie mi s-a spus ca trebuie sa invat prdusele lor si am fost intrebata in cat timp cred ca sunt capabila sa le invat. apoi mi s-a spus ca banii se dau la o luna. adica ce lucrezi in septembrie este platit peste o luna adica in noiembrie. intre septembrie si noiembrie este o luna adica octombrie. insa vezi tu, este un interval de timp de peste 30 de zile. asta mi s-a spus. depinde de tine daca esti dispusa sa te dedici firmei si sa-i astepti la bani. eu nu am fost dispusa. testul e ok, interesant, pacat ca au stricat 10 hartii de xerox pt mine....firma e interesanta, dar unii oameni sunt practici si nu au timp sa dedice timp si rabdare.nu stiu ce sa iti spun.....e greu pt ca e in vanzari si trebuie sa te chinui mult pana iti iei banii, trebuie sa convingi oamenii sa cumpere, cam asta e. eu am mai lucrat asa undeva, am luat banii f tarziu, si mai mult am dat pe transport decat am castigat pt ca am fost platita in functie de cati oameni convingeam.

Adrian Marti, 10 Decembrie 2013

Nu pot spune decat ca sunt in firma de 6 luni. Nu a tipat nimeni la mine, nu am fost dat afara, am contract pe nedeterminat, la fiecare final de luna am banii pe card, am primit prime la atingerea targetului, alti colegi au primit tablete...

Merita, voi ramane aici deoarece deja sunt in discutii pentru a avansare si recomand.

George Miercuri, 18 Decembrie 2013

Buna ziua,
Am ajuns aici cautand informatii despre aceasta companie.Am vazut ca au afisat un post care ma intereseaza cel de inginer electrician. Ma intereseaza sa stiu daca salariul vine la timp sau nu, asta e cel mai important pentru mine, de munca nu ma plang sunt dispus sa fac treaba buna dar sa stiu ca stau linisitit la final de luna. Nu imi place sa imi bata la usa diverse institutii ca nu ma pot achita de datorii. Succes tuturor.

Candidat_interviu Vineri, 27 Decembrie 2013

Buna ziua,
Doresc sa va lamuresc eu in legatura cu procesul de angajare.(experienta personala):

1.Interviu cu persoanele de la hr- discutie standard despre experienta personala,asteptari de la companie,conditii de munca,procedura de start... s.a.m.d.Se comunica candidatului ca urmatorul pas este sa intalneasca si cu superiorul direct(in cazul meu directorul de vanzari,postul pt care candidam era de agent vanzari)

2.In loc sa primesc un telefon pentru intalnirea cu directorul de vanzari vine un mail cu oferta salariala si cu comisionul la care trebuie sa dai un raspuns in 24 ore daca esti interesat si de la ce data poti incepe activitatea.Acum gresesti daca crezi ca in momentul in care a venit mail-ul esti si acceptat mai ales ca (in cazul meu) am fost si instiintat de un viitor inteviu.Este o procedura simpla prin care se filtreaza din canditati,sa nu se piarda timpul cu interviuri inutile ca ulterior candidatul sa nu fie multumit de conditiile salariale.Eu unul aprob aceasta varianta deoarece am fost la cateva interviuri structurate pe 3-4 etape ca sa aflu ca salariul este unul destul de modesc si nu ma avantajeaza.

3.Intalnirea cu superiorul direct.Aceeasi discutie clasica despre activitate,sarcini,conditii,asteptari s.a.m.d.te anunta ca urmatoarea etapa este sa primesti un raspuns la candidatura ta fie ca esti sau nu acceptat.

Succes.

Loly Miercuri, 8 Ianuarie 2014

Buna ziua,

Poate ceea ce scriu o sa clarifice situatia cu acest loc de munca.

- Am fost chemat la un interviu cu o anumita doamna/domnisoara, ajung la interviu si dau de 2 persoane (trec cu vederea desi nu e profesional).
- Primesc pe e-mail oferta salariala sub acesta forma "In urma analizarii candidaturii dumneavoastra, avem placerea sa va informam ca ati fost acceptat pe postul vacant de Reprezentant zonal Agent vanzari" de aici ce se mai intelege???? Ca este doar o selectie,nu???

- Imi este comunicat ca voi fi contactat de un anumit domn Director ptr. a stabili detaliile cu dansul.
- Ajung la acea intalnire si din nou sunt 2 persoane si nu una, asa cum mi-a fost comunicat
- Surpriza este ca acea a 2-a intalnire era de fapt al 2 - lea interviu, desi nu a zis nimeni nimic despre acest lucru.
- Mi-a fost trimis si un contract de confidentialitate

O experienta mi-a lasat un gust amar, dar din care am invatat multe.