Forum despre Uvet Viaggi Turismo

user Miercuri, 30 Ianuarie 2013

Ce bine ca in sfarsit s-a listat si aceasta firma. Mediul de lucru este tineresc, specific pentru sectorul servicii. Promovarea depinde si de vechime dar nu numai. Relatia cu managementul ca peste tot, asa cum e si in melodie, bossul e boss. Bonusuri sa stiti ca mai sunt. Cam sever controlul pentru domeniul serviciilor, dar daca ne gandim la outsourcing si multinationale e normal.
Daca esti soferita mai bine nu veni cu masina, transportul fiind asigurat, sunt probleme mai ales pe vreme cu noroi sau vara cand e f. cald.

Alina Miercuri, 6 Februarie 2013
Ce salarii sunt?
user Sambata, 9 Februarie 2013

Salariul meu @ 1200 ron. cu bonuri incl.

Interegio Luni, 11 Februarie 2013

Hei, ce atmosf. tinereasca vezi tu? A inteleg ar fi o.k. daca ar fi mai multa distractie si nu neaparat la munca bineinteles. Cred ca ati auzit si voi de team building, bady building, fotbal in sala etc.

yo Luni, 4 Martie 2013
Vai de capul nostru cu firma asta,cica e o agentie de turism....nu au nici un respect pentru angajati cu salariile care le dau...1200 lei cu bonuri cu tot,iti mai dau abonament la metrou+ratb(asta e singurul bonus).Team building nu s-a auzit de asa ceva,prima de Craciun vai de steaua ai ...tre sa ai mai mult de 6 luni in firma sa primesti intre 350 lei si 1000 de lei daca ai 5 ani in firma.
Prosti suntem noi cei care am lucrat si inca mai lucreaza la firma asta.
Sunt cateva persoane care au salarii foarte mari,le numeri pe degete si restul pupaciosi in fund si lingusitori ai sefilor.
12345 Luni, 18 Martie 2013
Hm...si eu saptamana asta am un interviu aici....12 milioane cu tot cu bonuri folosind si o limba straina???
Kiki Miercuri, 27 Martie 2013
Se poate ajunge la 1700 -1800 Ron ?

272 Euro (1200 ron) nu suna prea incantator cu tot cu ab de transport)
barney Vineri, 29 Martie 2013

se poate ajunge la 2000 de roni daca lukrezi vreo 5 ani pe akolo,nu sunt sanse de salarii mari fratilor..acolo e doar munca si atat.
acolo trebuie sa muncesti si sa muncesti bine,nu ai sanse sa evoluezi decat daca li se face mila sau pleaca vreun team leader sa zici ca ajungi in functia respectiva.

Kiki Luni, 1 Aprilie 2013
Thank you Barney !
flower Marti, 9 Aprilie 2013
am lucrat la uvet si sincer nu recomand,sal este extrem de mic 1200ron cu tot cu bon care se impoziteaza si ele deci nu ajungi nici macar la 1200 pe luna,lipsa profesionalism lipsa organizare,prime primite in functie de cat de bine stii sa ti lingusesti tem leaderul,pretentii f mari programe care merg f prost si nu ti permit sa atingi targetul.per total un dezastru.nu recomand nimanui decat daca n are incotro sau nu are altceva mai bun de facut cu timpul liber.
Comy. Luni, 22 Aprilie 2013
Buna Seara. Si eu lucrez la Uvet de 1 an si 4 luni. sallariul este foarte mic intr-adevar,pretentiile sunt foarte mari pentru acest salariu,regulile de ordine interioara foarte stricte. Salariile nu cresc decat daca stii sa pupi pe cine trebuie. Sunt persoane de 5-6 ani care abia au reusit sa ajunga la sal de 1.500 ron. Avantajele sunt ca : sunt foarte seriosi cu regulile privind codul muncii,daca ai nevoie sa pleci iti poti lua ore fara plata cand vrei,ceea ce imi convine mie ca sunt cu facultatea. Asta este si motivul pentru care am ramas pana termin facult,cursuri de limba straina gratuit. Sunt avantaje si dezavantaje ca in orice firma la urma urmei
eu Miercuri, 8 Mai 2013
eu cand am fost la ei au zis 14 mil plus bonuri plus 1 mil transport pe un proiect care era numai cu email sa faci rezervari la bilete trenuri nu am acceptat ca m.am dus in alta parte unde am plecat si regret ca am lucrat acolo.ceva nou acum?multumesc
Interegio Joi, 16 Mai 2013
Bun, nu am ce sa-ti fac. regretele sunt tarzii. Lucrez de mult in acest domeniu unde deviza trebuie sa fie eficienta, promtitudine si nu in ultimul rand mai mult verde, adica respect fata de natura. Astfel se va concretiza o prestatie de calitate in folosul clientului. Ceva nou, nu stiu, dar nu este doar e-mail, ultimul racnet ar fi, ca sa zic asa, SBT, daca ati auzit, adica sa-ti faci singur, dar sa fii asistat, sau nu stiu,asa, ceva de genu'....
marius Sambata, 25 Mai 2013
am lucrat la firma asta si lumea se cam perinda..in 2 saptamani au venit 3 si au plecat 5,sunt team leaderi cam 'mandrii'nu au timp sa iti explice,prinzi din zbor daca poti si apoi iti cer sa faci de toate dar bine,sunt foarte multe informatii.Salariul e de rahat,8mil si bonuri pentru doua lb straine stiute si pc..e bataie de joc.E o munca pentru studenti care nu au bani si nu au ce face,
Mihaela Duminica, 4 August 2013
Am auzit de la prieteni care lucreaza acolo ca nu iit e dupa 3 luni ci defapt dupa 4sau 5 luni.Dupa 4 luni te pune sa semnezi actul aditional iar dupa ce ai semnat iti dau banii peste inca o luna marit..Numa minciuni
Ada Vineri, 9 August 2013

Ciao. Daca vorbiti de salarii... MAi bn va angajati oriunde in alta parte. Ofera 870 ron + tichete de masa iar dupa 3 luni mai primesti 200 ron. Iar dupa aceea mori cu acest salariu indiferent de vechime. Primesti doar daca te hihai cu cine trebuie. Asta-i realitatea! Toate provin de la italieni care sunt niste zgarciti si total dezinteresati de angajati!!
Iar de fetele care sunt acum la resurse umane nu am cuvinte, nu au habar de legislatie si nu stiu sa iti explice fluturasul de salarii! Mai ganditi- va inainte sa va angajati la Uvet!

magpie23 Marti, 17 Septembrie 2013

In primele 3 luni cik iti dau 900 de ron plus bonuri, de fapt sunt 870...ca platesti si impozitul la bonuri...
Dupa 3-4 luni iei acel abonament la RATB nelimitat plus metrou 62 calatorii si iti da 1050 in mana.
In plus la fluturas cand il primesti ai o droaie de vrajeli scrise pe el...care te baga in ceata daca esti la inceput de viata...eu am stat 6 luni in firma si nu mai vreau sa aud de ea...mai ales ca pe contractul de munca, daca nu ai terminata o facultate de turism scrie AGENT DE VANZARI!!!! Nici macar agent telecomunicatiii.

Mirella D. Luni, 4 Noiembrie 2013

Eu lucrez la Uvet de 1 an jumate si am vazut de toate!
A venit acum o italianca nu stie cu ce se mananca, nu stie ce inseamna aia respect, ne trateaza ca pe niste sclavi, nu stie nici sa salute cand vede angajatii, zici ca e D-zeu, numai fitze in cap......
Am avut un Office Manager foarte bun dar cine e bun nu are ce cauta in firma asta! A facut bine sa plece dar din pacate de cand a plecat ea nu mai avem nici macar suport uman! Ea macar ne asculta chiar daca nu prea avea putere sa faca nimic pentru ca sefa avea ceva si cu ea si daca sefa are ceva cu cineva, face ea in asa fel incat sa pleci singur!

XXX Luni, 4 Noiembrie 2013
Lucrez de mai mult de 2 ani in Uvet dar in curand voi pleca si eu pentru ca ceea ce se intampla in aceasta societate este absurd si lipsit de orice scrupul.
Sefa a lipsit mult timp in ultimii 2 ani....practic nu am vazut-o niciodata dar garantez ca a fost un ambient minunat cat a lipsit ea! Cine o tine in aceasta functie???
Multi angajati care sunt de mai bine de 2 ani in Uvet, ca mine, au vazut cu siguranta tot ceea ce se intampla in birou.
Sefa era mai mereu bauta, in biroul ei se fuma si bea la greu si invita in biroul ei persoanele care o pupau in fund. Toata lumea stie, nu e un secret! Acei angajati nu munceau, intrau si ieseau la ce ora vroiau din birou si nu le spunea nimeni nimic dar daca un angajat normal intarzia primea scrisoare de avertizare, deci foarte multe discriminari!
Se tot schimba responsabilii si noi din pacate trebuie sa ne adaptam dar este extrem de greu sa te adaptezi cu o mie de sefi diferiti pentru ca fiecare are modul lui de a lucra si angajatii nu mai inteleg nimic saracii.
O seara buna va doresc.
Misterious man Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Dar este ceva pozitiv in firma asta?