Forum despre Valoris Center

mary Miercuri, 19 Octombrie 2011
ceva informatii despre valoris? au posturi part-time? :)
jerrry Luni, 24 Octombrie 2011
da au part time la valoris dar ai grija cand semnezi contractul. sa-ti puna exact orele pe care le lucrezi si sa-ti treaca salariu negociat la interviu (nu sub forma de bonusuri, prime sau mai stiu eu ce). in rest e ok pt un start job.
flori Miercuri, 4 Ianuarie 2012
ce activitati si pozitii sunt mai exact deschise aici la valoris center? este call-center sa inteleg insa orice informatie legata de atributii si salariu ar fi binevenita. multumesc anticipat.
Mary Miercuri, 1 Februarie 2012
si eu vreau sa stiu daca valoris este ok ca si firma, ce experiente ati avut sau ce ati auzit. multumesc. o seara placuta.
Innadina Luni, 13 Februarie 2012
valoris center e varianta de urgenta in caz ca nu iti gasesti altceva. proaspat absolvent, iti cauti disperat de lucru? atunci n-ai ce pierde, orice experienta e binevenita si decat nimic....
Roxy Marti, 14 Februarie 2012

cam ce salariu ar fi pentru part-time?
mersi

Tahnny Luni, 27 Februarie 2012

halli hallo. ce proiecte sunt pe limba germana in valoris. vad pe ejobs si bestjobs ca se cauta pentru call center dar nu sunt detalii despre ce call center mai exact sau ce trebuie facut. aveti idee si de salariu (peste 500€?) :)

Dora Luni, 12 Martie 2012
nimeni n-a fost in ultima vreme la interviu la valoris? as vrea sa stiu si eu cum este procesul!!!!
popcorn Sambata, 5 Mai 2012
aveti grija la ce scrie in contract si pentru cata vreme sunt obligati sa ramaneti angajati
mona Luni, 7 Mai 2012
este un job pt inceput, dar nu va faceti sperante in mai mult de 6 luni ca albiti!
monik Marti, 22 Mai 2012
maine ma duc la interviu la valoris sunt curioasa ce salarii or da ei la program de 4 ore
angelina Marti, 22 Mai 2012
monik ce pozitie este mai exact? ce trebuie sa faci?
pablito Luni, 16 Iulie 2012
sunt interesat cat este salariul part-time pt postul de operator call center?
curios de dubios Marti, 24 Iulie 2012

hello people
sa va lamuresc cum e la valoris. Salariul la part tine e micut ca si parte fixa. Dar variabilul adica comisionul din vanzari e ok. Cu cat faci mai multe vanzari cu atat iti iei mai bine. Va pot da ca exemplu eu la 4 ore am luat si 10 mil. Minimul a fost de 6-7. In prima luna e mai greut dar in a 2a deja esti obisnuit:) spor la interviu tuturor

Alina Sambata, 11 August 2012

Am fost chemata la interviu pentru proiectul pe Romtelecom pe vanzari. Imi cautam un job part time cu program de dupa amiaza iar programul lor oferea 17:30-21:30. La interviu mi s-a spus ca salariul de baza este 400 RON in care intra 8 bonuri de masa toata luna si ca acest salariu il primesc daca ating targetul, daca nu, raman cu 2 milioane plus amaratele alea de bonuri. Mi s-a explicat si de partea cu bonusuri si etc si ca daca plec din firma inainte de 6 luni de la angajare sunt obligata sa platesc nu stiu ce suma.

Tina Marti, 28 August 2012

Buna. Am fost sunata azi sa merg pentru un interviu. Am avut si eu o experienta negativa in trecut la alta companie de call center dar pe cercetari de marketing si nu as vrea sa o mai repet. Pe mine ma interesa tot pe sondaje de opinie la Valoris...daca ar fi posturi in prezent si vroiam sa va intreb cam cum e salariul in acest caz? Banuiesc tot parte variabila si fixa cum s-a tot zis...dar daca stie ceva mai in detaliu m-ar ajuta.

alexandra Joi, 27 Septembrie 2012

am lucrat la valoris in prima parte a lui 2011. 6 luni am stat, pentru ca atat am vrut eu.

eu am lucrat pe romtelecom, 4h/zi. nu stiu ce salarii exista acum, pe atunci era 200 lei partea fixa si inca pe atat bonus - daca iti indeplineai targetul 100% (cele 8 bonuri de masa sunt incluse in bonus, nu se dau pe langa).

nu mi-am indeplinit niciodata targetul 100%, dar orele suplimentare se platesc si ele si mai exista si alte tipuri de bonusuri (cel mai bun pe un anumit proiect, de exemplu). astfel am luat din prima luna peste 400 lei.

targetul e pus sus, asa ca atingerea a peste 90% din target e lucru mare la ei. pentru ca timp de trei luni am avut rezultate bune, (adica peste 90% din target) m-am incadrat la un nou tip de salarizare: 400 lei parte fixa + 200 bonus pentru atingerea targetului. mai mult de 650 lei (parca) nu am castigat.

desi banii sunt putini, targetul prea sus, sistemul de bonusare e foarte bine gandit. e prea complicat ca sa il explic si nici nu prea mi-l aduc aminte.

la valoris am invatat sa imi fac vocea sa sune placut cand vorbesc la telefon. irelevant. si cam atat. dar am adaugat 6 luni de experienta in CV si le-am explicat viitorilor angajatori cat de multe am invatat eu la vechiul loc de munca. deci pot spune ca mi-a fost de folos.

programul e flexibil. de exemplu, poti sa nu te duci deloc intr-o zi si sa lucrezi 8 ore in alta. daca n-ai ce face acasa, te duci si in weekend.

colectivul nu mi-a placut, dar eu oricum sunt pretentioasa cand vine vorba de oameni. sa promovez nu am incercat.

sper sa va fie de folos si sa va gasiti joburi mai bune decat la valoris.

NFA Joi, 25 Octombrie 2012

Firma e ok daca esti student si vrei ceva part-time. Este un job foarte bun de inceput deoarece nu sunt atat de mari pretentiile, au rabdare cu tine sa inveti iar prima luna nici macar nu ai target. Insa pe termen lung este foarte greu sa avansezi. In concluzie daca va cautati primul job, valoris este o alegere destul de buna, insa normal, e loc si de mai bine.

DANA Joi, 15 Noiembrie 2012
daca vreau sa merg la ei pe par-time imi face contract?
Anonim Miercuri, 12 Decembrie 2012

Eu am lucrat la Valoris timp de un an si singurul lucru care m-a tinut acolo a fost anturajul care s-a format. O sa punctez chestiunile pozitive pe care le-am observat la ei, deoarece sunt muuult mai putine decat cele negative:

- Programul pe proiectele 24/7 este intradevar flexibil
- Au dezinfectat, derapidat si curatat bucataria
- Oamenii sunt liberi sa isi dea demisia cand doresc
- Salariu oarecum atractiv( la vremea respectiva) - 1400RON(incluzand bonuri, parte variabila si fixa) care a crescut pana la 1600RON
- Fetele din Valoris
- Interviu banal si cerinte minime la angajare
- Sistem de bonusuri la 3 luni, cu care nu am avut nici o problema
- Posibilitatea de a cunoaste oameni extraordinari

Partile negative ar fi:

- Targeturile se schimba de la luna la luna
- Este foarte multa munca pentru bani putini
- Bonusul luat o data la 3 luni este sub forma de tickete cadou
- Sistemul de pauze nu ramane fix, cel discutat la angajare
- Planurile salariale pentru mentinerea angajatiilor in firma nu sunt deloc atractive, singurul lucru care te tine in firma la un moment dat fiind prietenii formati si mila fata de companie
- Clauza de plecare inainte de 6 luni. Este complet bluff si nu tine nimeni cont de ea dar ea exista
- Imposibilitatea de a negocia oferta de munca

Probabil ca sunt mai multe aspecte pozitive/negative legate de aceasta firma, dar ori nu le-am sesizat eu, ori am uitat sa le mentionez.

Per total, pentru un prim job, recomand Valoris celor care au nevoie de experienta de munca, dar inarmativa cu foarte multa rabdare si calm.