Forum despre Valoris Center

Alina Marti, 23 Aprilie 2013
Proiecte pe limbi straine exista la aceasta firma ? Acelea sunt platite cu mult mai bine si as fi interesata
maria Joi, 9 Mai 2013
Au proiecte pe limba engleza astia de la valoris? Si cam la ce salarii? Lucrez deja intr-un callcenter pe engleza si caut altceva din pricina stresului enorm, desi nu ma astept in mod realist sa gasesc mai putin stresant in acest domeniu, dar macar incerc apa cu degetele.
eu Joi, 23 Mai 2013

Este adevrat ca salariul nu este foarte mare si nu este declarat in totalitate dar este nedrept sa iti dai cu parerea despre un job intr-o firma pe care nu l-ai avut niciodata. De asmenea pretentiile sunt mari si salariile sunt mici dar sa nu uitati ca majoritatea persoanelor care pasesc intr-un astfel de domeniu trebuie sa se gandeasca ca este un prim job care te formeaza. Nimeni nu vb pe acest forum ca a fost la interviu si nu a fost in stare sa sustina rolepays cu 2/3 persoane ori ca nu a trecut de anumite probe. nu uitati tineri studenti ca sunteti intr-o facultate si aveti nevoie de bani sa iesiti la un suc, bere sa va scoateti prietena in oras, sa mergeti la mare etc. Nu uitati faptul ca in general call center-ul te formeaza si ulterior cu ajutorul informatiilor asimilate si tehnicilor de comunicare dobandite mai poti urca o treapta.
Faptul ca un manager are sau nu 23 de ani nu prea conteaza, iar acestia nu au ajuns pe ochi frumosi acolo ci au muncit mult, sunt situatii in care profita intr-un mod incredibil de prostesc de functia pe care o au si....stiti si voi ce se intampla.
Am vazut la cineva mai sus ca a mentionat ca ii vrajea pe batrani si ajungea la evaluare de peste 90%, din pct meu de vedere este o mare prostie. Acest lucru inseamna ca nu era atat de bun incat sa faca vanzarea pachetului respectiv pe bune. Aceasta prosteala caracteristica poporului roman nu ne va ajuta niciodata.
Am fost angajat al acestei companii si pot spune ca intr-o perioada destul de mare de timp am intampinat situatii placute, mai putin placute si binenteles neplacute. Eu cred ca trebuie sa deschideti bine ochii si sa vedeti exact ce job vi se potriveste si de asemenea sa aveti taria de caracter de a pune in balanta ce puteti oferi vs ce pretentii aveti.
Va spun sincer ca multe perosne ca se prezinta la aceasta firma nu stiu sa scrie, sa citeasaca si sa vb corect.
Am vz ca cineva a vb de activitatea pe anumite proiecte din cadrul firmei "nu este asa de simplu pe cat pare". Salariu ptr un proiect complex nu este de 8-9 mil. Sunt proiecte mult mai complexe decat BD care sa nu uitam faptul ca beneficiaza de un flowchart foarte bine pus la pct (adica trebuie sa identifici clientul si apoi poti citi instructiunile pe care trebuie sa le urmeze acesta)

miki Luni, 27 Mai 2013
am un interviu maine pt limba germana full time si nu stiu ce sa fak,sa ma duc sau nu?cat e salariu full time germana?
rro Sambata, 1 Iunie 2013
@ miki: ai fost la interviu? ramai? :D
Marcel Luni, 15 Iulie 2013
M-au sunat pentru un post part-time... desi in anuntul pentru care aplicasem nu era mentionat acest aspect. Cat se ofera pentru part time si ce anume trebuie sa faci vanzari sau ...
Criss Marti, 20 August 2013
Buna! Am fost si eu 3 zile la training si dupa prima luna din 12 milioane cat au spus ca o sa primesc nu am luat decat partea fixa - 570 ron pe card + 180 bonuri de masa si asta a ...
irina Marti, 3 Septembrie 2013
pe rusa a lucrat cineva la valoris? aveti idee cum e?
mrrr Marti, 10 Septembrie 2013
buna, este cineva pe proiectul ING? poate da ceva detalii despre cum sta treaba, ce fel de colectiv este si cum sunt TL?
fost angajat Vineri, 13 Septembrie 2013
Pe RTC e cam naspa pt sunt banii putini si munca destul de multa si eu am lucrat pe RTC dar eu imi faceam treaba la modu' 0 secunde intre apeluri. din cate stiu acum se pot ...
Neacsu Mihai Miercuri, 9 Octombrie 2013
Salut Am fost selectat si eu pentru un interviu cu aceasta companie pe aici s-a vorbit doar de part time ...insa vreau daca exista si full time, si daca exista, ce salarii sunt ?
luiza Vineri, 11 Octombrie 2013
ptr Neacsu Mihai , salariile sunt foarte bune, poti sa ajungi lejer la 7-8 mil pe luna fara prea mult stres si atmosfera de lucru este super, mai ales cand vine fata aceea ciudata ...
sabin Miercuri, 23 Octombrie 2013
eu am cedat nervois dupa 9 luni, dar nu pot sa ma plang, am prins o perioada buna in valoris 2009-2010 .. era alceva
C. Joi, 24 Octombrie 2013
a fost cineva dat in judecata ca nu a stat in preaviz la valoris?
v Marti, 29 Octombrie 2013
Preavizul ori il respecti ca numar de zile ori se incheie cu acordul partilor. In orice alta situatie, pqrtea careia nu i s-au respectat aceste drepturi ale codului muncii poate ...
ioana Marti, 29 Octombrie 2013
daca ai contract de munca temporar nu esti obligat sa stai in preaviz, avantajul contractului temporar iti dai demisia cand vrei , asa ca v invata sa citesti codul muncii
anca Marti, 29 Octombrie 2013
in ce consta interviu la valoris ....?
v Miercuri, 30 Octombrie 2013
Ioana din ce stiam eu si in perioada contractului temporar esti obligat sa respecti preavizul daca nu ti l inchei cu acordul partilor. Intr adevar stiu ca exista o perioada la ...
Gina Joi, 31 Octombrie 2013
in ce consta interviu la valoris ?am fost sunata pentru un post in lba engleza sa ma duc sa sa nu ma duc?
Desdemona Vineri, 1 Noiembrie 2013
Buna, am fost si eu sunata pentru call center franceza, full time. In ce consta interviul si care e salariul pe franceza, ma poate lamuri careva?As aprecia!