Forum despre Valoris Center

Desdemona Luni, 4 Noiembrie 2013
Am aflat ca e tura de noapte, proiect franceza si engleza. Am propus 1700 ron dar mi s-a spus ca e si mai mult ofera lor, dar nu mi-a zis exact cat. Ma pote lamuri careva?
Americanu Vineri, 8 Noiembrie 2013
salut
Am plecat din valoris de mai mult de 2 ani, as vrea sa stiu si eu cum mai sta treaba pe acolo, cine mai sunt team leader, manageri etc, daca au mai ramas agenti vechi, ce proiecte mai sunt.
Care mai suntenti acum in valoris dati-mi si mie un reply
alex Marti, 12 Noiembrie 2013
am si io o intrebare dar cand semnati contractul ala trebuie sa fie mentionat salariul ... ? este mentionat sau e doar asa din vorbe ce fel de contract e ala si ce clauze au ei daca EI nu respecta salariul pe care il promit ... ? io chiar nu inteleg ...
mimi Miercuri, 13 Noiembrie 2013

chiar acum am fost sunata de ei..tot azi am si aplicat.. interviul vineri la 11:30.

cristina Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Poate sa- mi spuna cineva in ce consta interviul celor de la valoris?nu am mai lucrat ,nu am experienta si as fii in stare in momentul asta sa accept orice numai sa am un loc de munca!va multumesc.
iulian Miercuri, 13 Noiembrie 2013
prima faza e un interviu de grup. va pune sa va prezentati, apoi un joculet ceva
noname Miercuri, 13 Noiembrie 2013
eu voi merge la interviu...tot vineri....vreau sa ma conving cu ochii mei...cred ca toti vrem asta...singura mea intrebare inainte de interviu se refera la locatie...avand in vedere ca sediul este la capatul Bucurestiului, intr-o zona limitrofa si fosta zona industriala...Rams business park or whatever...este o fosta hala modernizata, vreun depozit cu etaj, ma vor ataca maidanezii sau este civilizat in sensul ca pot veni linistita acolo mai pe seara? ... eu doar de asta imi fac griji.. de restul ma pazesc singura : )))) ... iar daca indraznesc sa-mi arunce vreo oferta evazionista (avand in vedere ca sunt trecuta prin asa ceva) le fac reclamatie la ITM....
cristina Joi, 14 Noiembrie 2013
Multumesc iulian pt raspuns!Ai lucrat la ei?Ai fost la vreun interviu?
Desdemona Joi, 14 Noiembrie 2013
O sa ramai placut impresionata de cladire. E dotata mai rau ca un hotel. Totul e super atractiv, si toti iti vorbesc frumos. Partea nasoala e ca spun ca au joburi bune platite si dupa nu mi-au mai dat nici un semn. Vroiau sa fac de noapte pe franceza, au zis ca e ok 17 mil, ca revin ei cu un rasp, si rasp s-au facut. noname, daca treci mai departe poate ne impartasesti cum a fost.
Chucho Joi, 14 Noiembrie 2013
Salut. Am un interviu la Valoris. Imi puteti spune daca pe part-time fac contract de colaborare sau contract de munca ? dar la full-time ? Multumesc anticipat ( si pentru alte detalii clare legate de interviu, salarizare si program )
anonima Luni, 18 Noiembrie 2013
Pe proiectele inbound pe limbi straine se plateste cel mai bine. Mediul tanar de lucru e relativ ok. Cladirea e departe la M Republica , dar e moderna, e cald, curat si bine.
Sansele de promovare prin forte proprii sunt existente.
Pentru ca se accepta si entry-level ar fi cam absurd sa ne asteptam cu totii la salarii ultra atractive ,neavand pic de experienta. Da e adevarat ca pe outbound se plateste putin,dar depinde doar de tine cat o sa iei la salariu. Programul pe toate proiectele e destul de flexibil.
Nu este un job de la care sa iesi la pensie, nu cred ca cineva se angajeaza intr-un call center cu gandul de a imbatrani acolo ;)) .
Iar pentru proiectele noi este o munca comuna, cot la cot atat pentru team leaderi cat si ptr agenti.
So , depinde de norocul pe care il ai, sa fi omul potrivt la locul potrivit, ...daca e sa prinzi un proiect fain, atunci se merita sa stai pe acolo ceva timp.
Nickname Luni, 18 Noiembrie 2013
Si eu am fost chemat maine la un interviu pt operator call center. Aveti idee in cate schimburi se lucreaza, daca se lucreaza in weekend si care sunt salariile?
gica Luni, 18 Noiembrie 2013

Salut. Stie cineva cum e pe inbound pe proiectele de cez,dora si clickshop (combinate)?

Laurys Miercuri, 27 Noiembrie 2013
Am fost eu la un interviu azi la Valoris. Proiect nou, in egleza, program exclusiv de noapte, 5 zile munca 2 libere/saptamana, 1000 RON cash + 1000 RON bonus la atingerea targetului (200 apeluri/zi, 16 chestionare complete/zi) si transport asigurat pe timp de noapte. Zona e groaznica, industriala, cam dubioasa pt plimbari sub clar de luna, dar eu n-am vazut caini. Am fost avertizata sa am nervii tari si sa nu disper usor. Va anunt cum e dupa vreo luna sau doua de munca. Cautati informatii despre firme ca sa aflati daca isi platesc oamenii, nu despre cum e job-ul pt ca fiecare face fata in mod diferit. Mult succes
CR Vineri, 29 Noiembrie 2013
Pt. gica daca ajungi pe proiectul ala sa sti ca este cel mai tare cu o echipa super eu nu mai sunt in ea dar am fost sincer nu mai asculta parerile negative du-te sa vezi cum este daca nu iti place pleaca nu e dracu asa de negru credema . sunt si parti negative dar sunt si pozitive ca in orice institutie. Acum o sa fiu injurat pt ca mi-am permis sa zic ceva de bine despre valoris si ca sa va scutesc de comentarii aiurea va garantez ca nu sunt ceva persoana sus pusa in valoris team leadea, senior ... nici macar nu mai lucrez acolo dar experienta pe care mi-a dat-o valoris a fost una extraordinara
vero Vineri, 27 Decembrie 2013
care este programul de munca pt full time sau part-time? ce atributii ai ? este telemarketing ?
Desdemona Marti, 18 Martie 2014
Cat e salariul pe proiectele unde se cere franceza?
Kyungsoo Vineri, 28 Martie 2014

Am fost si eu la interviu :)) Interviul a constat in un role play in care trebuia sa conving o tipa sa isi schimbe un abonament, evident ca nu am reusit, a zis ca se mai gandeste :)). Intrebarile au fost ca la orice alt interviu, ce asteptari ai, ce te-a determinat sa alegi acest call center etc.
Acum, salariul este mic, normal :)). 360 de lei partea fixa, si o parte variabila care este un commission din target, si anume sa faci vanzari de 2500 euro pe luna... 30 de euro pe ora, asta la program part time.
Evident ca mi se pare o suma uriasa :)), in conditiile in care pana si tipa de la HR a zis ca 90% din cei sunati nu cumpara, iar apoi ma mai si intreaba daca mi se pare mult 2500 de euro :))
Marti incep training-ul, patru zile program de 6 ore+6 zile program de 4 ore pe care pot sa mi-l fac dupa timpul meu liber.
Dupa traning dau niste teste si daca il trec sunt angajata.
Salariul este mic daca stai sa te gandesti ca la KFC iei 450 lei+bonuri de masa pentru 5 zile pe saptamana de lucru, tot la program part-time 4 ore.
Am uitat sa mentionez ca se lucreaza un weekend pe luna... deci pentru atatea ore de munca salariul este destul de mic, insa pentru un student care are prea mult tip liber si 0 experienta consider ca etse un punct bun de plecare.
Marti incep trainingul, o sa revin cu detalii, poate mai sunt curiosi :D

Cosmin Luni, 12 Mai 2014
Salutare tuturor.
Dupa 2 ani in Valoris as putea sa va spun ca este o firma ok din toate punctele de vedere. Intradevar, targetele sunt ridicate, dar daca faci 95% din target, iti iei 95% din partea variabila, nu asa cum se speculeaza pe aici ca nu il iei deloc. Trebuie sa intelegeti ca angajarile se fac pe pozitii entry-level, deci nu va asteptati la salarii de senior... Ca sa ajungi senior... trebuie sa muncesti mult. Felicitari celor ce au acum pozitii de TL, pentru ca au muncit mult sa ajunga acolo. Se promoveaza din interior, sansele sunt reale de promovare. Tot ce trebuie sa facei este sa iti dai interesul! Colectivul este foarte ok, echipele sunt foarte bine structurate. Sa lucrezi la Valoris este un privilegiu! Eu am plecat de acolo cu capul sus, pur si simplu am primit o oferta mai buna. Dar m-as intoarce oricand cu placere.
Oamenii care au scris lucruri urate despre viata si modul de lucru in Valoris, nu cred ca au mai lucrat si prin alte parti... Le inteleg frustrarea. Si eu eram la fel cand m-am angajat. Dar mi-am vazut de treaba mea, si a fost totul ok!
Sper sa va fie de folos aceest feedback.
Fifi Marti, 20 Mai 2014
Am fost chemat zilele astea la un interviu pentru postul in Engleza, ce ziceti se merita sa ma deplasez 300 km pana la Bucuresti?