Forum despre Valoris Center

marius Duminica, 25 Mai 2014

Cred ca este important sa te convingi singur, eu am fost acum 2 luni la interviu la ei si mi-au oferit salariu de 1200 RON pe engleza in primele 2 luni si 1500 RON dupa cele 2 luni; intre timp nu m-am mai angajat la ei pt. ca m-au acceptat la HP (daca nu ma acceptau aici, ma duceam la Valoris)

valoris e OK!! Luni, 26 Mai 2014
salut, eu am fost acum 2 sapt la interviu si aveam un proiect foarte important, salariu era foarte bun, intr-o luna puteam sa ating si 1900 ron, era o atmosfera super, colegi de treaba, si mai ales cei din stafful de conducere foarte amabili si draguti cu noi, dar am plecat in ungaria pe un alt proiect insa m-as intoarce oricand aici, eu recomand oricui in principal ptr salariile foarte mari si programul de lucru destul de lejer
Eli Joi, 29 Mai 2014

Salarii mari? Poate full-time dar ma indoiesc.....am aplicat ptr un post part time si mi s-a zis asa:
Salariu: sub 400 lei pe luna
Trebuie sa faci vazari de peste 2500 euro pe luna (acesta este targetul lor minim) si daca il depasesti sa zicem de pilda ca faci 2700-300 poate o sa primesti vreo 600-650 de lei.
Programul in cazul meu ar fi fost de la 17.00-21.00 + 2 sambete pe luna.
Este greu sa-ti atingi targetul ptr ca trebuie sa luam in calcul mai multi factori care ar putea influenta neatingerea acestuia: clienti care se razgandesc, clienti care nu raspund, nemultumiti, in varsta s.a.m.d....
Hai sa zicem ca poate iti atingi targetul (dar nu va faceti sperante ca o sa-l atingeti in primele 3 luni de munca) ,dar tot nu castigi in plus nimic. Mi s-a zis ca o fata a facut vanzari de 4000 de euro intr-o luna....o fi fost luna ei norocoasa dar poate in celelalte 3 nu a reusit. Sunt cazuri si cazuri.

mary Marti, 3 Iunie 2014
Am fost si eu la interviu si am retinut asa: salariu undeva la 350+comision din vanzari in total poate ajunge undeva la 600,700+alte bonusuri (au tot felul de premii, mi le-a spus tipa de la hr dar nu le-am retinut”¦ :) ), in prima luna nu am target abia din a doua daca nu fac raman doar cu salariul de baza.
Am intrebat cati oameni din echipa isi fac targetul pt ca am mai lucrat intr-un call center (mai mic ce-i drept) si erau 1-2 oameni dintr-o echipa de 13-14 care si-l faceau”¦ nu am rezistat decat 2 luni”¦ si din ce mi-a spus tipa de la hr si o alta tipa cu care am mai discutat de proiect dintr-o echipa de 35 de oameni (atatia sunt pe proiectul pe care ma voi duce eu) sunt doar 2-3 exceptii care nu isi ating targetul intr-o luna. Nu cred ca aveau de ce sa ma minta pt ca pana la urma o sa intru in vorba cu ceilalti colegi si voi afla daca este asa sau nu”¦”¦ Eu o sa incerc incep trainingul saptamana viitoare si sfatul meu pt voi este sa incercati pt ca nu aveti nimic de pierdut asa pe vorbe toti putem spune multe dar pana la urma realitatea conteaza.
Vlad Joi, 19 Iunie 2014

Am fost astazi la interviu la ei pentru un proiect in limba engleza pe Bitdefender. Mi se pare halucinant sa ai interviul programat la ora 15 si sa pleci de acolo la ora 18.

Ca salariu pentru fulltime mi s-a facut o oferta demna de "michiduta": 550 RON parte fixa + bonuri de masa in valoare de 180 RON + 470 RON bonus in functie de performanta.

roberthyn0 Sambata, 21 Iunie 2014

Si eu am fost la interviu si mi-a zis ca daca imi fac treaba iau 1200 lei in proba si 1500 lei dupa proba ; pe mine m-au intrebat daca sunt de acord ca interviul sa fie inregsitrat,m-au tinut vreo 2 ore, probele mi-au luat vreo ora si-un pic. Alte chestii diferite nu au mai fost

Ax Marti, 24 Iunie 2014

Bonurile de masa intra tot in partea de bonus :)

mario Joi, 26 Iunie 2014
mie mi-au zis ca bonurile le iau la fix adik un bon pe zi lucrata. lol, sper sa am eu dreptate. @vlad tu de unde sti lucrezi acolo?
andra Luni, 7 Iulie 2014
Lucreaza cineva pe spaniola? Cum sunt salariile, programul ? Multumesc :*
razvan Joi, 10 Iulie 2014
Am fost eu astazi la ei la interviu si mi-au spus ca vor sa angajeze pe 2 proiecte, unul de spaniola si unul de spaniola engleza. Mie mi-au spus ca pot sa castig 1400-1600 lei in functie de proiectul pentru care lucrez si a ramas ca maine ma suna sa-mi spuna daca m-au ales sau nu.
cristi Joi, 10 Iulie 2014
se dau bonuri de masa la valoris? eu am inteles ca nu.
razvan Vineri, 11 Iulie 2014
mie cand mi-au prezentat oferta mi-au spus ca o sa iau si bonuri
ionut Joi, 24 Iulie 2014
eu am plecat anul trecut de la ei si mi-am luat toti banii. nu e raiul pe pamant acolo dar la salariu au fost tot timpul corecti
Lulu Miercuri, 30 Iulie 2014

In urma cu doi ani am fost la interviu la Valoris si am fost acceptata. Interviul a fost inregistrat, (pentru "buna desfasurare a lucrurilor"), proiectul la care urma sa lucrez era Porche. Partea fixa era 547+bonuri. Ceea ce nimeni nu cred ca a mentionat sau nu am vazut eu, partea "fixa" era variabila, in functie de orele lucrate efectiv la calculator, de penalizari ori avertismente. Si un lucru esential mi-a zis ca in primele 2 luni e salariul in jur de 900-950 cu bonus, iar dupa 1500. Am zis ca l-am prins pe Dumnezeu de picior, urmatoare zi am fost chemata sa semnez contractul, nu mi s-a specificat dacat sa am o copie de buletin si ultima diploma, dar contractul era pt TRAINING. Trainingul era format din 3 zile de Comunicare si 7 in call center, unde vom invata efectiv.
In primele 3 zile eram euforica, toti pareau fericiti, multumiti, veseli era atmosfera placuta. In prima zi de callcenter, am intarziat 2 min, secretarea mi-a zis ca abia au intrat si sa astept cateva min pana vine dupa mine, am intrebat daca pot merge la baie si mi-a zis ca da, in total 5 min am intarziat. Apoi m-a dus la Managera care mi-a facut o morala de parca as fi intarziat o ora si m-a intrebat pe un ton sever in ce zona stau, i-am raspuns Berceni, fac 2 ore pana La Republica, iar replica ei a fost pleaca mai devreme de acasa. Dupa nu am mai intarziat nicio sec, de aici calvarul. desi initial ni s-a spus ca dam un test la finat, ca trainingul e platit si vom primii copii ale contractului, nici urma de ele, bani urma sa-i luam dupa 2 luni. In fiecare zi scriam de ne durea mana ceea ce ne "preda" de pe Ppt , pt ca nu AVEM VOIE CU NICIUN DOC DIN FIRMA, NU EXISTA MANUAL, doar ce notam, nu notam nu invatam. In fiecare zi test iar pauza era 20 de min, impartita cum le convenea 3 pauze de 5-10-5 min, abia aveam timp sa mergem la baie. In a 3-a zi de call center, miercuri, colega mea s-a revoltat ca nu vrea sa dea test in fiecare zi ca cel care conta era oricum cel final. Si eu cu celalat coleg abia am reusit sa o calmam sa-l dea pentru ca vroia sa cheme managera. Repet noi nu am facut decat sa o calmam. Joi de dimineata ajung cu 15 min mai devreme si ea era venita inaitea mea, intram in sala si ne se face o teorie ca de ce nu respectam regulile, cine suntem noi de ne revoltam si multe altele, fata in cauza era cu ochii in pamant si tacuta, ei se uitau la mine si se purtau de parca eu eram cea care se revoltase. bineinteles ca am explodat, dar politicos si amabil ca nu eu am fost, colegul a venit, dar managerii i-au facut semn sa nu intre in sala ca trebuie rezolvata problema. Ca de ce mai venim daca nu vrem sa dam testul si le-am raspuns ca am contract pe 10 zile cu test in ultima zi, si ca nu inteleg de ce atata agresivitate impotriva mea, mi-au reprosat ca vin tarziu, acum vin cu 15 min inainte, aveam notitele complete, invatam mai ceva ca pentru sesiune. Apoi s-au calmat si ziua a decurs oarecum normal, tot cu test. Luni era ultima zi inaintea testului final si la sf zilei a venit tipa de la hr, care mi-a zis ca dupa 2 luni avem 1500, iar colegilor mei dupa 6 luni si i-a chemat sa-i programeze pentru controlul medical, care se plateste individual. Am uitat luni era o alta tipa care ne preda si care ne-a explicat de am inteles si care ne-a dat manualul, care exista, dar pe care nu aveam voie sa-l xeroxam. Ma duc la managera si ma intreaba cum mi se pare, ma descurc? ca am luat note mici la teste, desii la primele 2 toti luasem 7, iar in ziua aia luasem 9, cea mai mica fiind. i-am zis ca da ma descur, ca  ne-a explicat bine, ca acum am vazut manualul si ca in weekend invatasem. Si-mi zice ca din pacate nu sunt coeerenta in exprimare, nu stiu sa ma exprim si daca vreau la ul alt priect, ca asta e prea greu pt mine. Am simtit ca mor, ca o strang de gat, la bac oral am luat 10, scris 9 si mereu m-am exprimat bine, acum brusc nu. am zis ca nu multumesc, era un alt proiect la part time, ce avea ture de la 5 dim, deci eu trebuia sa plec la 3 dim de acasa si am plecat. Stiu ca este mult, dar asta e experienta mea cu Valoris. in sapt aia am aflat ca daca ai un biscuite in mana, ti se scade din partea "fixa", daca ai o cafea in mana se scade, Am auzit seniorii care se ocupau de verificarea apelurilor si corectitudinea lor, " A rezolvat foarte bine bine situatia, dar trebuie sa-i scad ceva, gasesc eu ceva si-i scad" si raspunsul a fost " Asculta cu atentie, poate a ridicat vocea"

Robert Marti, 5 August 2014
Cei de la Valoris Center sunt aproximativ ok.
Eu am lucrat pe un proiect in romana timp de aprox 2 ani. TL sunt ok, Angajatii de acolo sunt foarte ok, pana si cu directorul companiei (o doamna draguta) poti schimba 2-3 vorbe fara sa se uite cu nasul pe sus.
Slariul este un minus in firma...se acorda bonuri de masa pe orice post.
Un alt minus este concediul de odihna, vara cu greu reuseam sa imi i-au zile de concediu cum vroiam eu...In rest foarte ok, Program f flexibil, TL te intelegeau mereu daca aveai vreo problema si nu puteai sa ajungi intr-o zi, sau daca intarziai....Am ramas prieten cu o parte din anagjatii de acolo. Un mediu placut de munca, pacat ca sunt salariile mici.
Alexandraazi Joi, 21 August 2014
Am fost azi la un interviu, am asteptat 30 de minute ca sa intru, secretara si tipa care mi-a luat inerviul mi-au vorbit la pers tu, caci deh, desi am 21 de ani, nu mi se poate vorbi cu dumneavoastra. Mi-au inregistrat interviul, desi nu prea mi se pare normal, dar trecem peste, mi-au zis ca se lucreaza la part time de pe 1-15 ale lunii, de pe 16-20 nu se lucreaza, de pe 21-30 iar se lucreaza, in intervalul 17:30 -21:30, bugetul aproximativ 450 de lei in functie de orele lucrate. Eu nu am aceeptat deoarece am si alt job si nu imi convine intervalul orar. Bafta tuturor!
draga angajat pro Valoris Duminica, 24 August 2014
Robert sunt.
Degeaba aperi imaginea Valoris.
Salariile sunt fffff mici, pana si o femeie de servici castiga mai bine. Cum sa lucrezi pe 300 lei? Si cum sa nu se acorde concediul atunci cand angajatul are nevoie...sunt ilegalitatile cele mai vizibile in aceasta companie 100% romaneasca.
Roxana Luni, 25 August 2014
pana la urma ce salarii se dau pe spaniola? Iar intervalul de munca pt part-time este intre 17:30 si 21:30?
tiger Marti, 16 Septembrie 2014
Programul de lucru pt part-time este seara de la 5 la 9 dar poate fi si de dimineata, acum depinde de proiect”¦ Eu de exempul lucrez seara de la 5 la 9, dar e destul de flexibil mai ales ca sunt si cu facultatea ma inteleg cu team leaderul
anonim Joi, 25 Septembrie 2014
#tiger si care este salariul tau?