Forum despre Veo Worldwide Services (VEO Finances)

Roxana Luni, 28 Aprilie 2014

Buna, am interviu saptamana aceasta pentru Payroll. Are cineva idee despre job si cum este situatia din departament? Mi s-a spus de la primul interviu telefonic despre orele suprlimentare ( nu ma deranjeaza cat timp sunt platite ), insa as vrea sa stiu mai multe, din experianta voastra. Va multumesc!

Andrei Marti, 6 Mai 2014
Vad ca sunt posturi si in Bucuresti. Cum e situatia aici?
Ce salarii sunt pentru un post de Auditor Stocuri?!
Xys Anonim Miercuri, 7 Mai 2014

Despre postul de auditor stocuri as dori sa stiu si eu mai multe informatii, inca n-am aplicat, dar poate spune cineva care e situatia la audit? Am trecut si prin alte firme nu prea bine la capitolul relatii cu salariatii si nu mai vreau inca o data.

abc001 Vineri, 9 Mai 2014
@Roxana
Ai mai mers la interviul pt Payroll? Poti sa-mi dai si mie mai multe detalii?cum a fost, cat a durat? deja lucrezi la ei? :) merci
AnnesBow Marti, 27 Mai 2014
A fost cineva pentru postul de Auditor Stocuri? A primit raspuns? Ce salariu as rata daca nu ma iau?
Andrei Vineri, 13 Iunie 2014
Salut. Sunt in plin proces de recrutare cu cei de la VEO. Din cate am inteles urmatoarea etapa este cea finala. (discutia cu managerul si testele de limba). Postul pentru care am fost contactat este in Bucuresti. Sfaturi?
cata Marti, 17 Iunie 2014

stie cineva ce presupune postul de asistent salarizare?trebuie sa merg sapt aceasta la interviu.

pro Sambata, 12 Iulie 2014
eu lucrez la veo de vreo cateva luni si sunt foarte ok.
cori Joi, 17 Iulie 2014

Imi puteti spune care ar fi salariile la contabilitate? ca si contabil junior sau senior? si e ok in acest departament? se lucreaza si sambata?

Roxana Vineri, 18 Iulie 2014
Buna Cori, eu lucrez in Veo de 1 an. Nu se lucreaza sambata, duminica, nu se sta peste program decat in cazuri exceptionale (o jumatate de ora, maixm o ora).......Salariile difera in functie de junior/senior sau in functie de proiect, din ce am observat sunt peste medie. Mediul de lucru este placut, sunt foarte multi oameni tineri, sediile sunt moderne....Te sfatuiesc sa incerci.
cori Vineri, 18 Iulie 2014
Multumesc mult Roxana, conteaza un lucru bun spus cuiva, am incercat deja si sper sa fie cu noroc... poate ne vom intalni la un moment dat.
alina Vineri, 8 August 2014
Sunt programata pentru un interviu saptamana viitoare, pentru postul de auditor financiar junior. Imi poate da cineva mai multe detalii legate de acest post? Multumesc anticipat
Cosmin Joi, 28 August 2014
Buna ziua,

Va rog daca imi puteti spune ce presupune jobul Specialist in Comert International din cadrul Departamentului Achizitii, de la VEO?

Ba multumesc anticipat
un candidat Joi, 18 Septembrie 2014

Salutare. Recent am fost la un eveniment de recrutare VEO, in Iasi. Oameni mi se par profesionisti in cea ce fac, insa nu sunt sigur daca e bine sa accept oferta lor. Un tip de al lor la sfarsitul sesiunii parea deja cam iritat, am inteles ca era buyer si avea si o functie ceva si se ocupa si de recrutare, insa el parea cel mai increzut dintre toti, in fine. Desi am gasit persoane minunate (in special HR-ul), altii mi-au dat impresia ca sunt falsi (inclusiv o persoana de pe management), insa in general evenimentul a iesit reusit. As vrea sa stiu mai multe despre condiitile de avansare, avand in vedere faptul ca am cerut un post de prospectare desi puteam sa prind ceva pe buyer foarte usor avand ceva experienta (mi sa parut putin ciudat faptul ca pe net am gasit postul de specialist in comert si nu posturile reale cu descrierea adecvata). De asemenea ma intereseaza cum sta treaba cu stagiile si trainingurile din strainatate? Cum se comporta si cat de inteligenti sunt superiorii? Se lucreaza in echipa? Se incurajeaza si se da explicatii ? La interviu din punctul lor de vedere am cerut o remuneratie lunara cam mare insa din punctul meu de vedere cred ca am procedat bine pentru ca acesti bani nu imi vor fi mai mult decat necesari de a trai in Iasi (atentie am spus a trai si nu a supravietuii) mai ales ca acest post priveste relocarea mea acolo. Astept parerile dumneavoastra. Multumesc

Resurse Umane Veo Worldwide Services Marti, 23 Septembrie 2014

Buna ”un candidat”,

Multumim frumos pentru feedback-ul oferit. Il vom transmite mai departe catre colegii nostri care au organizat evenimentul de recrutare PlayOff.

Te invitam sa ne scrii pe adresa cariere@veoworldwide.ro pentru orice curiozitati ai avea in legatura cu procesul de recrutare, traininguri, salarizare, managementul echipelor, etc. Suntem mai mult decat deschisi sa discutam prin email/telefon pe un canal oficial.

Multumim! O zi frumoasa!

baby Vineri, 26 Septembrie 2014

vreau sa stiu de la angajatii actuali sau fosti angajati, la noul sediu al lor din iasi, pacurari, acolo am inteles ca sunt mutati, ce sanse sunt sa renunte la tine dupa ce faci training si iti promit marea cu sarea, respecta salariile promise. am avut un prieten angajat la ei insa nu mai dau de el sa intreb de atmosfera si seriozitatea lor, parca ti-e frica sa te si angajezi, investesc cu adevarat in oameni, ii pregatesc bine, ofera salarii pe masura pregatirii omului sau te agata cu oferte bune ca apoi daca nu le convine ceva sa te scoata pe usa din din dos.

Cristina Joi, 2 Octombrie 2014
Sincer eu sunt foarte multumita de cum au decurs interviurile cu VEO.Am primit oferta la Bucuresti dar de interviu s-a ocupat cineva din Iasi . Timp de 2 luni cat a durat perioada de recrutare si negocieri am fost anunata din timp ce va urma si orice modificare mi-a fost adusa la cunostiinta .
Dupa 9 ani de experienta in 4 companii mari pot sa spun un singur lucru : nicaieri nu-i miere . Indiferent de ce pozitie ocupam sau ce salariu luam mereu vom avea nemultumiri . Daca nu risti , nu castigi ;daca nu-ti doresti , nu ai si lista poate continua .
Va doresc multa bafta in cariera si sa gasiti job-ul care sa va multumeasca macar 50% .

O zi buna
cineva Joi, 23 Octombrie 2014
Salut, stie cineva ce se intimpla la evenimentele de recrutare unde sunt invitati mai multi candidati?
Se organizeaza teste? A participat cineva?
Multumesc
alex Duminica, 26 Octombrie 2014
Stie cineva cam ce salariu are un specialist in comert international?
info veo Vineri, 14 Noiembrie 2014
buna,
Stie cineva care r fi salariul maxim pe care il poti negocia ca Specialist in comert international?