Forum despre Visa Consulting HR

flavius Luni, 18 Martie 2013
In sfarsit,un om care stie despre ce vorbeste....multumim Sylar.
Diri Luni, 18 Martie 2013
Deh,ce sa zic,am prins eu un angajator mai fraier!Si daca tot reprezinti firma asta din Oradea(n-am niciun dubiu ca nu e asa),spune-i tu Sylar lui putulica asta suspendatul cum sta treaba cu extensia si timpul de asteptare dupa aceea,pana la o noua aplicare!
Ultimul punct de vedere,

Chemati Guiness-ul sa va inregistreze: posturi in 41 de locatii,acum ,cu tot tambalaul asta!
Nu mai aburiti oamenii!!!
flavius Luni, 18 Martie 2013
Dar dute ma copile in alta parte....chear nu ai ce face????Te plictisesti asa tare?
Extensia se face cu 4 luni inainte sa inchei contractul cu angajatorul,si angajatorul o face pentru tine,nu tu...si dute frate in pe alt site, nu observi ca ca esti in plus???
Dute omule pe facebook si abureste fetitele cu aventurile tale din America ta imaginara.
Jesus,e ca un copil caruia i spui ca nu are voie cu focu,si incepe sa iti spuna tot felul de intrebari idioate,dar macar ala e copil,il intelegi.
Diri Luni, 18 Martie 2013
Suferi de un retard irecuperabil,din cauza asta scri tot mai prost! Dar daca tot ti-ai afisat nr de tel o sa-ti recomand un sanatoriu specializat.
Dar gata,de acum iti poti etala nestingherit rahaturile care iti trec prin creierul ala minuscul!
Cine spuneai ca cedeaza primul?
flavius Luni, 18 Martie 2013
Eu am trecut de mult peste situatie,doar ca ai devenit o pacoste.Dar nu fi nervos,adevarul stiu ca doare.
Imi recomanzi un senatoriu?Ciudat ca sti sa recomanzi,inseamna ca ai avut o experienta cu asa ceva,si ai pastrat datele de contact.
Faci bine ca te retragi,atmosfera devine mult mai curata,faci un bine la toata planeta.
Inchide usa la camera,trage jaluzelele si ramai acolo cateva decenii.

Multumim
Cristina Luni, 18 Martie 2013
Salutare din nou! Da-ti -mi si mie detalii pt interviul la ambasada! Ce conditii trebuie sa indeplinesc pt viza si multe altele ce stiti voi!
sun Luni, 18 Martie 2013
Hello all!

Avem nevoie de informatii corecte si ajutatoare nu cred ca doreste nimeni sa vada/citeasca cum se cearta uniipe nimic ...chiar dureaza ceva pana sa citim tot ce va certati, ar fi mult mai eficient sa o faceti in privat.

Multumim anticipat1
cosmin Marti, 19 Martie 2013
chiar nu poate sa ne dea cineva detalii despre interviul de la ambasada??va rog mult.cei care ati tyrecut pin asa ceva ,spuneti-ne niste detalii!!
amb Miercuri, 20 Martie 2013
Am suntinut si eu interviul la aceasta fima (online) adik Visa ConsultingHR...dupa 1-2 zile am primut email k am fost inclus pe lista cu posibilii candidati pt un post in sua....si la sfarsit mi'au zis k trebuie sa astepte un raspuns final de la Departamentul de munca din SUA....e corect ce mi s'a spus?...Adik trebuie sa mai astept?sa ii contactez sa ii intreb? Ma poate informa cineva?
jfk Miercuri, 20 Martie 2013
am sustinut si eu interviu online, dar nu nu mi-au trimis e-mail dupa...am primit doar informatia in timpul interviului ca voi primi raspuns la sfarsitul lunii...
Claudiu Vineri, 22 Martie 2013
Salut! Interviul l-am dat si eu,dar am mari dubii ca se va pleca in aprilie.Nu stiu,n-am mai fost in America,dar de pe site-urile oficiale am dedus ca procesul dureaza pana la 4 luni.Ori daca firma a inaintat cererea la DOL in urma cu o luna,mai curge ceva apa pe Cris pana la viza.Apropo de viza,am inteles ca se va face un training inainte,dar pana atunci sa vina aprobarile si contractele!!! Sper sa nai vb!
amb Luni, 25 Martie 2013
salut ...cei care ati participat la interviu la visa consulting HR ati primit raspuns?
Claudiu Luni, 25 Martie 2013
Sal,eu unu nu am primit inca.Se vor mai da oare sau se stie deja cine sunt cei selectati?Cel putin sa ne anunte,nu sa ne lase sa ne coacem!
Cristina Luni, 25 Martie 2013
Suntem in asteptare!
amb Luni, 25 Martie 2013
Sa sparam ca o sa ne dea kt mai rapid raspunsurile pt k eu unul abia astept sa plec din tara "..."
tinn Marti, 26 Martie 2013
speram ca vorba de mai sus ne-am saturat de tara asta:(
Tepari Miercuri, 27 Martie 2013
Au aplicat la DOL din ianuarie. Trebuia deja sa fie la viza toti, nicaieri nu dureaza asa mult... Nu mi se par profesionisti si in nici un caz cinstiti devreme ce incarca la asigurare si bilet de avion 6-700 de dolari mascat...

EU o sa vorbesc cu un avocat sa vad daca pot sa ii dau in judecata pe astia si inca o firma similara, pe motiv ca m-am lasat dus de nas si nu am mai plecat si am pierdut 6 luni bla bla bla 10.000$ pe care ii puteam castiga tec... sa vedem daca merge :)
amb Miercuri, 27 Martie 2013
A mai sunat cineva la ei ?
Claudiu Miercuri, 27 Martie 2013
Deci nu in februarie au aplicat pt DOL?Ti-au spus ei?Deja se contrazic...Sunt sigur ca si ei citesc pe aici,sa vina cu lamuriri!Eu i-am sunat pe fix,dar nu raspund,si inca nu au dat raspunsurile la niste interviuri.Cel putin stiam cum sa ne comportam cu sefii! Daca treaba ar fi pe bune,ar trebui sa aibe un orizont ,cam pe cand se pleaca(vreau sa zic unul real nu aruncat asa..).
bestoff Miercuri, 27 Martie 2013
Daca nu primesc aprobarea nu se plec.N
u am pierdut nimik.Daca se iveste altceva normal ca o sa accept nu o sa astept dupa ei.