Forum despre Vodafone Romania

andreea Miercuri, 3 Septembrie 2014
stie cineva analizele medicale cand si unde se fac ?
Alex Sambata, 6 Septembrie 2014
Stie cineva ce presupune postul de Consultant vanzare intr-un magazin Vdf [franciza] ?

Ti se impune sa vinzi un anumit nr. de tel. / luna sau s ainchei un anumit nr de contracte/luna? daca da, daca nu reusesti sa atingi targetul, ce consecinte atrage aceasta situatie?
Se face un training inainte?
Este stresant/obositor?
Salariile cum sunt? 9-10mil sau ceva mai mult? sau e salariul minim pe ec.+comision din vanzari... daca sunt...
Elli Marti, 16 Septembrie 2014
Salariul pentru Customer Advisor cu germana in Bucuresti este 2000 Ron.
strainu Marti, 16 Septembrie 2014
Salut , care este salarul unui consulant vanzari? Ma refer la cei ce stau in magazine
retail vodafone Sambata, 20 Septembrie 2014

@ candidat
Ai facut o sumarizare elocventa a ceea ce inseamna Retail-ul in Vodafone: angajati nepregatiti ajunsi in functii de conducere, pentru ca, asa cum zice o vorba din batrani, pestele de la cap se impute..

Directorul de retail: un tip cu pregatire buna, dar care, fara un mentor adecvat (pentru cei care nu stiu, in aprilie 2013 a avut loc o reinnoire de sange in vodafone) si fara cunostinte suficiente a ales sa preia fraiele unui management sanatos si sa il transforme intr-un micro management autoritar..
Astfel, pe functii imediat inferioare directorului (area sales manager) au inceput sa apara oameni neexperimentati, care sa poata fi coordonati cu usurinta cu o metodologie bufoniana.
Astfel, managerii buni si cu vechime au inceput sa plece, care pe unde a apucat, lasand loc noii generatii de manageri de magazin, promovati pe criterii cate mai de care mai indoielnice, in masura in care marea lor majoritate nu au trecut testele care se dau managerilor intern.
Si iata ca in felul acesta, noi, agentii de vanzari din magazine, am ramas sa suportam un sistem bolnav.

@ interesati sa lucreze in retail
Daca poti trece peste faptul ca nu prea iti poti alege singur magazinul in care urmeaza sa lucrezi si implicit nu stii daca vei ajunge pe mana unui manager bun sau nu, atunci, poti incerca sa lucrezi la vodafone.
Nu te astepta la un salariu net cu mult peste minimul pe economie, dar care poate fi dublat si chiar triplat cu rezultate foarte bune. Daca insa nu vei reusi sa tii pasul zi de zi, cu targeturile alocate, atunci pregateste-te sa simti si transpiratia rece de sira spinarii..
In concluzie, sunt sanse 30-70 sa nimeresti bine, dar daca faci treaba buna si nu esti pretentios in ceea ce priveste managementul, sansele pot creste considerabil.
Si mai mari sanse ai daca esti gay sau daca reusesti sa lingusesti pe cine trebuie.
Multa bafta! Si va asteptam cu drag..

Alex Marti, 23 Septembrie 2014
Vad ca au pus anunt pe limba italiana. Care sunt salariile? Merci
Andra Joi, 25 Septembrie 2014
Buna! A intrat cineva la Vodafone pe Customer Advisor -engleza si ne poate spune cat e salariul?
eu Joi, 9 Octombrie 2014
Serios acum,Chiar nu poate spune nimeni care e salariul pentru Customer Care Advisor pe engleza?Poate ne scutiti si pe noi de 4 ore pierdute cu discutii inutile, in cadrul acestui ...
timbaland Joi, 9 Octombrie 2014
Salut,Aveti cumva mai multe informatii despre Vodafone Shared Services Center din Bucuresti? Gen: mediu de lucru, colegi, sefi, program (cat de flexibil este), beneficii?
darkly Vineri, 10 Octombrie 2014
Salut.Am fost contact de cei de la Manpower pentru postul de Reprezentant Relatii Clienti - pentru suport tehnic call center part time 4/6 ore.Care este salariul pentru 6 ore ...
Panda Luni, 13 Octombrie 2014
Team Leader Vodafone - D2D la compania Instore Power Provider SRL in Galati .Am fost la interviu , salariul pe care il ofera este de 800 ron net + tichete cadou in valoare maxima ...
Speedy Joi, 16 Octombrie 2014
Salutare,Are cineva idee la cei de la Active Power Solutions cat este partea fixa pentru sales account manager?Multumesc
Elli Vineri, 17 Octombrie 2014
@ euDaca salariul pentru Customer Advisor cu germana in Bucuresti este 2000 Ron, la acelasi post doar pe Engleza mai scade si tu ceva si salariul e pe-acolo.
@eu Marti, 21 Octombrie 2014
Customer care advisor engleza - uk - 1420 net + bonuri 150
Maria Marti, 21 Octombrie 2014
Buna! A aplicat cineva pt Service desk executive la Vodafone Shared Services Center?
Ela Marti, 21 Octombrie 2014
Customer care advisor Irlanda - 1423 RON + 150 Bonuri (atentie, impozitate cu 16%)
Onix Marti, 21 Octombrie 2014
Cum adica impozitate? Iti retin din salariu impozitul aferent???
antonio Miercuri, 22 Octombrie 2014
Onix ,impozitul pentru bonurile de masa le platesti tu !
onix Miercuri, 22 Octombrie 2014
E cam lame. Avand in vedere ca nici macar nu le dau pe toate, ar fi putut sa plateasca ei impozitul aferent. :)
Ana Miercuri, 22 Octombrie 2014
Salut!A primit cineva feedback pana acum de la Vodafone Shared Services Bucuresti pe spaniola sau pe vreo alta limba straina?