Forum despre Vola.ro SRL

m.m. Vineri, 22 Noiembrie 2013

Vola.ro angajeaza AGENT TURISM CALL CENTER, departament TICKETING (Bucuresti)

Cerinte:
- Experienta minima in call center si lucrul cu clientii
- Experienta in turism reprezinta un avantaj
- Limba engleza nivel conversational
- Abilitate de lucru cu calculatorul
- Rezistenta la stres, rabdare
- Capacitate de autocontrol
- Gestionarea timpului in mod eficient
- Voce calma, capacitatea de a transmite ”zambetul din voce”

Responsabilitati:
- Preluarea clientilor care suna in call center
- Asistenta pre si post-vanzare
- Efectuarea de rezervari pe site-ul Vola.ro
- Asistarea clientilor la efectuarea check-in-ului online
- Promovarea produselor Vola.ro si ghidarea clientului catre cea mai buna varianta de calatorie
- Urmarirea platilor efectuate de clienti in vederea emiterii documentelor de calatorie
- Mentinerea relatiei cu clientii in vederea finalizarii comenzilor

STIE CINEVA CE SALARII OFERA PT ACEST POST?

raluca Duminica, 19 Ianuarie 2014

Salariul este 13mil

alexa Vineri, 7 Februarie 2014
Buna .. s-a angajat cineva de curand la aceasta firma? am si eu saptamana viitoare un interviu,mi s-a spus ca imi vor trimite adresa pe e-mail, dar nici acum nu am primit, cu toate ca le-am transmis inca o data adresa mea de e-mail, si faptul ca nu am primit nimic din partea lor.
miruna Duminica, 9 Februarie 2014
Buna, stie cineva cat castiga un contabil junior la aceasta firma?Multumesc
dana Duminica, 9 Februarie 2014
Buna, si eu am interviu saptamana viitoare pt contabil junior si nu prea stiu la ce sa ma astept. Mi se par cam pretentiosi avand in vedere ca in anunt nu cer experienta.
alex Marti, 11 Februarie 2014
Ati fost la interviu? cum vi s-a parut testul? Mie personal mi s-a parut greu , avand in vedere ca e un job entry level, si din descrierea lor, cerintele erau minime. Chiar sunt curioasa daca vor oferi raspuns tuturor.
alex Miercuri, 12 Februarie 2014
ati primit raspuns? ziceau ca astazi ne anunta care a fost rezultatul testului
adi Marti, 18 Februarie 2014
a primit cineva raspuns la test pana acum ?
Cristina Luni, 17 Martie 2014
Imi poate spune si mie cineva in ce a constat interviul pentru contabil junior ? Multumesc.
Mimi Joi, 27 Martie 2014
Am fost si eu la interviul pentru contabil (junior-cica). Asa cum s-a spus si mai devreme, testul era destul de greu. Atat teorie, cat si inregistrari contabile. Practica pot spune ca era acceptabila, insa teoria nu este pentru un post entry-level.
cris Vineri, 6 Iunie 2014
Buna. Si eu am fost la interviu la Vola si cei din HR au fost foarte ok. Interviul a reprezentat o discutie deschisa, mi-au fost testate anumite cunostinte, dar nu a fost un interviu sub stres si asta m-a facut sa fiu si eu ok si sa nu am emotii. Eu cred ca ei isi aleg foarte bine candidatii, in functie de criteriile fisei postului.
corina Joi, 19 Iunie 2014
buna, am vazut ca vola face angajari in perioada asta!! eu am o cunostinta care a fost la interviu si mi-a zis ca i-a placut foarte mult cum s-a desfasurat totul, ca s-au comportat foarte profi toti...a mai fost cineva recent la interviu? cateva detalii imi da si mie cineva plssss? un pont ceva :D? am aplicat si eu si as vrea sa ma cheme, imi doresc foarte mult sa lucrez in turism