Forum despre Volksbank Romania - VB Leasing Romania IFN SA

Nelu Miercuri, 14 Noiembrie 2012

Am auzit si eu de la prieteni ca platesc foarte bine in IT. Am fost coleg de aici de la Bancpost care se lauda ca castiga 10000 RON pentru o functie de analist in IT.

mihai Marti, 5 Martie 2013
stie cineva cum e atmosfera in departamentul de audit?...
gigi Miercuri, 27 Martie 2013
salut, am vazut deschisa o pozitie de senior business analyst, ce imi puteti spune?
SyriBlu Luni, 22 Aprilie 2013

Buna, din cate inteleg atmosfera e in functie de departament/pozitie. Am vazut ca e o pozitie si de consilier juridic in departamentul de corporate. Poate cineva sa imi ofere mai multe detalii? Si o alta intrebare..se spune ca salariile sunt mici..Puteti sa imi spuneti o medie a salariilor din banca (si aici ma refer doar la Centrala nu si la sucursale-e o chestie notorie cum ca in sucursale salariile sunt ff mici). Multumesc

gmp Sambata, 27 Aprilie 2013
la juridic corporate nu e asa haos ca in alte departamente, nu cred insa ca salariile sunt generoase...si cu cat ai negociat la angajare cam cu atat ramai, rar fac mariri de salarii , media pe banca e de 2500 parca - nu stiu cine iti poate da o asemenea informatie - dar conteaza si cum se calculeaza...sefii au salarii mari...si restul...
curios Joi, 30 Mai 2013
e adevarat ca sunt probleme cu plata salariilor? o ard unii pe un blog imobiliar cum ca nu se prea dau banii in in ultima vreme..
gigi Vineri, 19 Iulie 2013

@curios...nu e nicio problema cu plata salariilor, cel pu'in nu la banca...nu cunosc detalii despre Leasing si nici nu vreau sa induc in eroare

Kiri kiri Sambata, 7 Decembrie 2013
E cineva si din vb leasing? Cat castiga o receptionera. Seful e baiat bun? Adica am sanse sa ajung pe la dansul si sa imi creasca netul?
medor Sambata, 7 Decembrie 2013
daca esti buna s-ar putea. dar nu cu mult, e firma austriaca!
CI Luni, 3 Martie 2014

Experienta 6 ani - institutie ok.Greu in front office, presiune, etc , insa, daca iti "faci treaba" iti este si recunoscuta aceasta munca.Salarii fara mariri si fara bonusuri pt performanta.In rest,sunt si oameni f pregatiti, muncitori, dedicati.
Se sta peste program daca o arzi toata ziua aiurea si te apuca "zbranca " de la ora 15 incolo, in rest daca se sta,se sta fiindca sunt multe de rezolvat pentru clienti, chestiuni care de obicei nu suporta amanare.App de ce se vorbea mai sus despre factul bancomatului intr-o ora :)) mai mult de 30 de minute n ai ce-i face :).Un angajator ok per total.

Post Joi, 3 Iulie 2014
Acest post ,,Senior Risk Officer'' este pe myjob de ani de zile , stie cineva de ce?
rzv Miercuri, 20 August 2014
Buna seara,

Stiti cumva prin ce zona salariala se incadreaza postul "Application Support Officer"?
Si ce presupune mai exact?
Multumesc