Forum despre Webhelp Romania

m&m Sambata, 23 Martie 2013

salariu pe franceza pt buc. 14-17 mil, pt romana nu stiu. dar e mai putin.

alina Luni, 25 Martie 2013
Eu sunt pe un proiect cu franceza la telefon si am salariu de 2200 ron si o prima cam de 400 ron din cei 590 ron maxim. Pe romana e undeva pe la 1100 plus prima.
lumi Marti, 26 Martie 2013
targeturile sunt tangibile?
Ank Marti, 26 Martie 2013
Buna... poate sa imi spuna si mie cineva in ce consta testul de lb romana de la interviu pentru vanzari in lb romana?? multumesc
anonim Miercuri, 27 Martie 2013
testu consta in cate intrebari de gramatica. 15 minute, 10 sau 15 intrebari destul de usoare.
Bb Joi, 28 Martie 2013
Intrebarile sunt grila? Doar in asta consta interviul? Multumesc
sdf Vineri, 29 Martie 2013
testu consta in corectarea greselilor de orice tip intr-un text dat, 10 propozitii, sa fce corectura , iar daca rezultatul testului este ok esti chemat la un al doile interviu unde-ti sunt prezentate detaliile si programul, dar fara oferta salariala. oferta salariala o primesti in mom in care cel putin ei, ca angajator te doresc, lucru stabilit dupa cel de-al doilea interviu.
BB Vineri, 29 Martie 2013
Sa inteleg ca sunt 2 interviuri in afara de test??
Multumesc!
anomim Marti, 2 Aprilie 2013
ieri am fost la interivu,am dat saptamana trecuta testul de limba romana(super simplu)si ieri am fost la interviu..a fost super ok..am discutat putin cu tipa de la hr apoi am intrat pe plaoou..am ascultat cateva apeluri si am discutat cu teemliderul ,mi-au zis din prima care e salriul adik 1080 +bonuri si bonus de 230 lei in funcrtie de performante.de la ce am auzit pare super ok ,iar cei care lcucreaza acolo au zis ca e mai liejer dkt in alte callcenter-uri
Andra Marti, 2 Aprilie 2013
Ai fost pt postul de consilier vanzari?
Elena Joi, 4 Aprilie 2013

Webhelp procedeaza perfect legal, angajeaza orice persoana pentru 3 luni (durata determinata), iar apoi prelungeste pe perioada nedeterminata daca persoana angajata este ok.
"de azi incheiem colaborarea" se intampla doar daca persoana angajata nu face nici un efort de a avea performanta si asta dupa ce se lucreaza intens cu ea.

adria Marti, 9 Aprilie 2013
Buna ziua! Poate sa-mi spuna cineva in ce consta testul la franceza?Are si traducere romana-franceza?E cineva care lucreaza la Galati pe franceza?Cum este programul de lucru?Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Eu Miercuri, 10 Aprilie 2013

Planningul este facut 6 zile lucratoare consecutive, apoi o zi libera, a sasea zi nu se plateste dublu, iti dau liber cand au ei chef sau iti fac un planning care sa fie ok la un control, dar cel real pe care trebuie sa il respecti tu este infernal. Dc ai ceva de comentat poti sa te consideri concediat. Eu am de gand sa imi dau demisia cat mai curand, sincer aici oamenii vin, lucraza cateva luni si apoi pleaca, nu e un loc unde sa fii apreciat sau sa faci cariera. E ok pentru cateva luni.

Zuluf Luni, 15 Aprilie 2013
Vreau sa stiu si eu, va rog frumos si daca se poate, cum se pot trimite anunite petitii direct catre Webhelpul din Franta si mai ales catre cine.
Trebuiesc comunicate anumite lucruri foarte grave care se intampla la Webhelp Romania si patronatul trebuie sa stie adevarul de aici.
Si celor din Franta trebuie sa li se spuna si de existenta acestui site pentru o mai corecta cunoastere a situatiei de aici.
Astept raspuns sau raspunsuri.
Multumesc anticipat.
malavida Luni, 15 Aprilie 2013
buna!am avut primul interviu acum cateva zile pe limba spaniola cu cei de la wh.Testul greut pt. ce se ofera dpdv financiar si comparand cu alte teste de limba de la alte companii(am sustinut in ultima perioada mai multe teste scrise si pot compara,mai ales ca informatiile sunt proaspete),dar am reusit sa o scot la capat,dat fiind si faptul ca astazi am fost sunata pt. un al 2-lea interviu.Domnisoara de la resurse umane a spus ca se va discuta despre firma,despre mine,ca va fi un interviu oral,urmand ca dupa acesta,daca il trec cu bine,sa vorbim si despre salariu.Intrebarea mea este:in ce limba se va desfasura interviul?postul e pt. spaniola si engleza(am dat test scris doar pe spaniola).Nu am intrebat ,nu am vrut sa par nesigura.Eu stiu ce calitati am si cunostinte,dar nu as dori sa fiu luata pe nepregatite.Nivelul meu de spaniola este aproape identic cu cel nativ,ce salariu ar trebui sa primesc? nu am experienta,am cerut 350-400 euro,nu am vrut nici sa par exagerata si refuzata pt. asta.
Va multumesc !
miha22 Miercuri, 17 Aprilie 2013
Buna ziua sunt si eu interesata de un post in aceasta firma pe limba spaniola ,nivelul meu este aproape ca un nativ, dar as dori sa stiu unde ma pot adresa cu un cv . daca stie cineva ceva va rog sunatima si pe mine pe 0784176918.Va multumesc.
Flavia Miercuri, 17 Aprilie 2013
Tu nu ai auzit de ejobs sau bestjobs?
Daca esti asa de buna cum te lauzi, de ce te milogesti sa te angajezi la WH?
Ai o gramada de alte posibilitati.
In plus ai adresa de email contact@webhelp.fr unde poti trimite ce CV vrei tu.
La cineva care spune ca stie spaniola aproape nativ, ar trebui sa fii mai smart putin.
Succes!
una,alta Joi, 18 Aprilie 2013
Si mai exact,ce s-ar putea face cu spaniola cand nu ai studii pe limbi straine sa lucrezi ca translator,interpret?cand nu ai exp si nu stii practic sa faci nimic?eu vb 4 limbi straine si degeaba,ca nu am exp.nu se uita nimeni la tn pt un post mai bun,poate doar daca stii sa iti desfaci picioarele!daca tu esti smart,poarta-te ca atare.omul a pus o intrebare,nu cred ca era interesat de frustrarile tale.mai scoate capul din balonul de sticla in care stai,afara nu e paradisul despre care dai impresia ca ar exista!
Andreea Miercuri, 24 Aprilie 2013

Oameni buni, eu lucrez de aproape 1 an la filiala din Bucuresti si atmosfera la lucru este super, pentru ca majoritatea angajatilor sunt studenti, masteranzi sau proaspat absolventi, deci media de varsta e undeva pe la 23-24 de ani, asa ca toata lumea se intelege bine. Sefii sunt super (indiferent de proiect), asta pentru ca si ei incep de pe prima treapta, agent sau CC, cum vreti sa ii spuneti. Cat despre prima, trebuie sa o meriti, exista o grila de evaluare, foarte clar explicata fiecarui angajat, iar supervizorii chiar se chinuie sa te faca sa iei prima aia. Eu sunt foarte incantata de aceasta firma si o recomand tuturor celor care vor sa isi exerseze si sa isi imbunatateasca nivelul de limba straina.
O zi buna sa aveti!

Alina Vineri, 26 Aprilie 2013
Eu apreciez ca se discuta daca ceva nu merge. Am schimbat deseori programul de lucru fara tipete si sanctiuni. Trebuie sa spui clar ce nevoie ai.