Forum despre Webhelp Romania

flor Marti, 28 Mai 2013
Buna, imi este de folos informatia, tu ai primit si oferta ? Cum ti s-a parut mediul de lucru? Compania ? As vrea sa vorbim cumva prin email
Lory Marti, 28 Mai 2013
Ieri am fost la interviu si mi s-a spus ca o sa primesc oferta prin mail sau la telefon...acum astept...lasa-mi mail-ul tau daca vrei sa vorbim..Si am uitat sa specific. Testul descris mai sus este pentru limba italiana.
flor Marti, 28 Mai 2013
nu stiu cum sa fac pt ca sa nu se vada mailul de catre companie ....oare cate persoane cauta ca eu urmeaza sa am interviul ......
am trimis
Lory Marti, 28 Mai 2013
trimite-mi pe al 2-lea mail te rog....pe primul nu pot sa il accesez....
O alta Madalina Joi, 30 Mai 2013
Eu am avut testul de limba franceza si interviurile pe data de 28 mai iar azi, 30 mai, am fost la medicina muncii si am semnat contractul. Incep munca (bine, trainingul...) luni, 3 iunie. Si by the way franceza mea nu e asa de uimitoare sa zici ca stralucesc si de asta nu puteau sa ma piarda! Acum astept sa vad cum e inauntru first hand si revin cu detalii. Sper sa nu am aceeasi parerea ca marea majoritate care a comentat aici :) Speranta moare ultima, nu?! :P
adrian Joi, 30 Mai 2013
Am fost si eu chemat pe limba italiana maine si as dori sa stiu cu ce se ocupajobul ca nu mi-a dat nici un detaliu si daca este call-center din acela "curat" adica numai pe telefoane?Multumesc.(ce salariu ar fi aveti vreo idee)
cineva nou Miercuri, 10 Iulie 2013
sunt o angajata noua aici si vreau sa stiu daca mai sunt cazuri in care te dau ei afara dupa cele 3 luni de proba. sunt pe un proiect cu vanzari de cosmetice , cred ca il stiu cei care lucreaza aici!
trist Marti, 16 Iulie 2013
Am citit comentariile si vreau sa adaug si eu ceva. De cand s-au desfiintat categoriile pentru noii veniti, firma incearca sa se descotoroseasca de cei vechi ca au ajuns la salarii prea mari, si sa angajeze pe salarii mici. Iar daca omul respectiv ar vrea sa se intoarca il primesc dar cu un salariu la jumatate. Bonusurile se dau numai la cei care fumeaza cot la cot cu controlorul de calitate sau cu supervizorii. Eu nu cred ca totul este rau in firma asta, dar ar trebui sa se aprecieze mai mult oamenii vechi!
inca aici si e ok Vineri, 19 Iulie 2013

La galati nu era altcineva care sa plateasca mai bine pe franceza asa ca am ajuns la webhelp. La munca a fost ok, atmosfera k lumea, supervizorii de treaba, colegii si mai si. Ca uneori nu luai prima, sau nu pe toata asta se intampla, oricum nu te dadea nimeni afara daca nu iti faceai treaba full in o luna.
La bucuresti e mai bine, salariu destul de bun pt munca de call center, ceva mai multa galagie, dar e bine. Dimineata cafea si tigara cu colegii, pe platou la treaba si la sfarsit de luna iei sau nu prima in fct de cat de bine ai lucrat.
Ca sa lamuresc ceva, prima se munceste nu se ia degeaba, daca tragi si esti atent sa nu strici calitatea n-ai pb.
Eu una nu ma plang, e de munca, e stresant dar e un job. Sunt cam stricti la respectat orele de munca da sunt si avantaje.

de la galati Sambata, 20 Iulie 2013

Lucrez de 5 ani aici si nu am probleme. Am fost pe mai multe proiecte si nu am avut probleme.
Nu a zis nimeni ca e un loc de munca relaxant.

Gabi Miercuri, 31 Iulie 2013
Am fost sunata de cei de la Webhelp pentru o testare la germana.
Aveti idee cu cat este platit un vorbitor nativ germana?
Dia Luni, 5 August 2013
Nu exista nicio adresa de mail unde se poate trimite cv-ul?
Elena Joi, 8 August 2013
Am maine testul de franceza. Puteti sa-mi spuneti pareri, si cam la ce nivel se situeaza?
franceza Luni, 9 Septembrie 2013
Stiu si eu franceza. Sunt posturi libere in momentul de fata ? Chiar vreau sa o invat si mai bine ...
Ela Miercuri, 11 Septembrie 2013
Sunt posturi libere pe franceza.Am fost sunata azi sa dau testul.Tu ai depus Cv?
gaby Vineri, 13 Septembrie 2013
eu lucrez pe un astfel de proiect. Contactul cu Franta se face in functie de nivelul tau de limba franceza. Daca esti avansat aproape de nativ vei putea prelua apeluri. E un job f dinamic si adesea fun. Nu te plictisesti niciodata si nu este rutina, chiar daca la inceput pare dificil.....exista colegi cu care te poti consulta si te ajuta. Acum ma descurc chiar binisor. Sup'ul meu ma tot lauda :)
antonia Vineri, 13 Septembrie 2013
Si pe mine m-au contactat de la recrutare azi pentru un test de limba franceza. Am un nivel mediu.....nu stiu daca va fi suficient. Ma duc totusi, am auzit ca au program flexibil si poti merge si la cursuri. sunt in anul 2:(((