Forum despre Webhelp Romania

@antonia Luni, 16 Septembrie 2013
ai aplicat pentru Galati?
Ioana99 Marti, 17 Septembrie 2013
Despre Webhelp as putea spune si lucruri poztive si unele mai putin pozitive. Am fost anagajata timp de aproape un an la aceasta companie si a fost prima mea experienta de munca mai serioasa, fiind in timpul facultatii. Personal, as putea spune ca am avut mare noroc sa lucrez intr-o echipa de consilieri pe domeniu tehnic care a fost cat de cat unita si chiar as fi ipocrita sa nu recunosc cat de mult m-au ajutat colegii mai vechi de acolo.
Nu as putea sa va spun cum e atmosfera pe domeniul comercial sau pe alte proiecte, dar cel pe care am lucrat eu a fost chiar ok.
La capitolul atmosfera de munca - e stresanta, mai ales pe timpul verii cand lumea mai pleaca in concediu si dau navala clientii, dar la ce sa te astepti in contextul in care aduni energia negativa a 40-50 de clienti pe care ii tratezi pe zi (daca nu te tin vreo 2-3 clienti cat 2 ore in conversatie;)).
Partea cu programul de munca e foarte ok, flexibila pentru cei care vor sa ajunga si la facultate. Partea financiara e ok cat sa de descurci cat de cat, dar macar poti fi sigur ca salariul ti se plateste la timp.
Partea cu primele, asta e mai complicata, nu mi-am facut apropae niciodata durata de tratare (care conteaza la prima), dar mi-am luat prima pentru calitate - la aceasta nu am avut probleme.
Nu am plecat din motiv ca s-ar fi comportat urat sefii sau colegii, din contra chiar au fost intelegatori si de ajutor; dar eu fiind o fire mai sensibila si un pic mai nervoasa consumam mult prea multa energie si eram mult prea stresata. Acum m-am gasit ceva mult mai linistit.
.Z Joi, 19 Septembrie 2013
Aveti idee cu cat se plateste germana la nivel nativ?
Merci
hyk Joi, 19 Septembrie 2013
salariul de baza full time pentru mai toate proiectele in franceza este de 14,5 mil
florance Joi, 19 Septembrie 2013
Am vazut pe ca cei de la WebHelp angajeaza consilieri vanzari limba romana sunt tenta sa fac parte din echipa care sunt conditile de angajare si in romana c-am ce salariu este.Multumesc
Laura Vineri, 20 Septembrie 2013
Am observat si eu,intr-adevar,ca se fac angajari pe proiecte in lb. romana. La fel ca si Florance,sunt interesata de conditii si salariu. Mltumesc!
Roxana Vineri, 27 Septembrie 2013

Eu sunt interesata de un job la WH, Galati pe limba romana sau engleza,.

leiko Vineri, 27 Septembrie 2013
Vorbiti aici despre angajare sa stim toti.
Emilia Sambata, 28 Septembrie 2013
Buna! Este cineva pe aici care imi poate da mai multe detalii despre postul de consilier clientela- limba spaniola? Cum este testul, interviul si ce salariu se ofera?
Multumesc!
Emilia Sambata, 28 Septembrie 2013
Am uitat.. si despre program daca imi puteti spune. Este intr-adevar in 2 ture, de la 8-16 si 16-24?
pai.da Sambata, 28 Septembrie 2013
buna!cat este salariu la fulltime pe spaniola nivel aproape nativ si care ar fi programul de munca?multam!
Mara Luni, 30 Septembrie 2013
buna. stiti cumva daca in urma trainingului exista riscul sa se incheie colaborarea sau toata lumea merge mai departe?
@mara Luni, 30 Septembrie 2013
da exista riscul sa se incheie colaborarea la sfarsitul trainingului dar este foarte putin probabil
Mara Marti, 1 Octombrie 2013
As mai vrea sa stiu daca se lucreaza de sarbatori sau sunt respectate sarbatorile legale cum ar fi normal. Din cate stiu prin callcenter se lucreaza non-stop.
mc.
ich Miercuri, 2 Octombrie 2013
da, mereu se va lucra de sarbatori.
@ich Miercuri, 2 Octombrie 2013
inclusiv craciun, revelion?
ich Joi, 3 Octombrie 2013
inclusiv de craciun , de paste si revelion.
lula Joi, 3 Octombrie 2013
am atins 1000 de angajati, suntem cei mai tari.
Florina Luni, 7 Octombrie 2013
Stie cineva cat este salariul la Webhelp pe proiecte in limba romana?
@Florina Luni, 7 Octombrie 2013
salariul e 1080 lei net pe romana