Forum despre Webstyler

SunshineSky Vineri, 15 Ianuarie 2016
Am fost chemata la un prim interviu pentru un post pe Digital Project Manager. Interviul cu tipa de la HR a mers foarte Ok, mi-a spus insa ca voi primi pe mail 2 task-uri pe care sa le rezolv in 2 saptamani. Am rezolvat task-urile, le-am trimis in termenul agreat pe mail si mi s-a spus ca urmeaza sa fiu sunata pentru interviul final cu doamna Project Director. A trecut o saptamana, le trimit mail si intreb ce se intampla daca au apucat sa verifice task-urile. Mi se raspunde ca da, ca sa vin la interviul final cu Project Director. O doamna total neprofesionista care avea cele 18 pagini scrise de mine printate + CV-ul meu si care mi-a spus intr-un sictir debordant ca nici macar nu s-a uitat pe ele.Am ramas paf. Urmatoarea bomba pe care mi-a aruncat-o a fost ca ei nu fac contracte de munca, lucreaza pe drepturi de autor si, in cazuri super-exceptionale, se face un contract de munca cu salariul minim pe economie si restul banilor "la mica intelegere". Si acum regret ca nu m-am ridicat in acel moment de la masa si sa parasesc sala. Interviul a mers din prost in mai prost pentru ca imi pierdusem interesul total si pentru ca mi-am dat seama ca nu as vrea sa lucrez vreodata cu cineva ca doamna respectiva. Mi s-a spus ca voi primi un raspuns pe mail in urmatoarele zile, raspuns care da, ati ghicit, n-a mai venit nici in ziua de azi. Concluzia: de evitat!
nmerrynote Joi, 22 Iunie 2017

E atmosfera generala in IT-ul bucurestean, se intampla si la case foarte mari gen Ubisoft, IBM, etc, Iti zic din experienta. Pana nu o sa luam atitudine cat mai mult si cat mai multi, totul va ramane asa. Altcineva a fost in 2017 ? Multumesc.

nmerrynote Joi, 22 Iunie 2017

Si dupa cum le merge afacerea nu e de mirare :)) https://www.listafirme.ro/webstyler-srl-14690202/