Forum despre WIM Bosman

Maria98 Vineri, 24 Martie 2017
Dupa ce am sustinut 2 interviuri in aceeasi zi, in cadrul primului interviu, mi s-a spus ca sunt angajata, nu stiu exact ce s-a intamplat la al doilea pe care l-am sustinut cu Branch Managerul si cu HR-ul, deoarece dupa ce am incheiat, mi s-a spus ca voi primi un raspuns in 2 zile, desi dimineata la primul, Sales Managerul m-a asigurat ca sunt exact ce le trebuie, mi-a dat toate detaliile legate de partea salariala, mi-a aratat chiar si unde o sa stau cand o sa incep. :)) Parerea pe care mi-au lasat-o Branch Managerul si cel de la HR este ca ar cauta oameni un pic incuiati, care sa nu aiba o parere personala in acea companie, oameni care pot fi usor de manipulat si cum eu nu am lasat aceasta impresie la interviu, am fost sunata dupa 2 zile si mi-au spus ca au luat decizia ca pentru acest post, sa promoveze pe cineva din intern. Bullshit! :)) Nu recomand aceasta firma, nu sunt profi deloc, desi la interviu au incercat sa para din rasputeri.
forwarder Marti, 2 Mai 2017

Am lucrat aici, nu foarte mult. firma a fost a directorului, care ulterior a vandut-o celor de la WIMBOSMAN, el a ramas acolo in functie. Nu prea reusesc sa aiba un plan coerent de dezvoltare, sa construiasca echipa, oamenii vin si pleaca.
Sunt cativa care s-au permanentizat, cunostinte si rude.
Dar nu e de viitor angajarea in aceasta companie