Forum despre Wolters Kluwer Romania

TD Sambata, 23 August 2014
Are cineva detalii pertinente despre aceasta companie. Se pare ca angajeaza serios in ultima vreme si is curios de echipa si ce fel de proiecte sunt
Obs Joi, 18 Septembrie 2014
Are cineva informatii despre aceasta companie?
MiniPrix Vineri, 19 Septembrie 2014
Sunt curios daca stie cineva ceva despre compania asta, sau este doar o teapa?
Obs Marti, 23 Septembrie 2014
MiniPrix, ai fost la interviu?
Mickey Marti, 18 Noiembrie 2014
Nu e o teapa, firma exista de 200 de ani, e olandeza, listata la bursa, am cautat pe Wikipedia, si da cresc mult in ultima vreme, fac softuri financiare in Cluj http://en.wikipedia.org/wiki/Wolters_Kluwer
Irina88 Joi, 12 Noiembrie 2015
Buna tuturor! As vrea sa va impartasesc experienta pe care am avut-o recent cu aceasta companie in speranta in care voi putea oferi informatii intrucat nu prea exista. Par foarte seriosi, respecta ce spun. Cel putin asa a fost pana am ajuns la interviu care a decurs normal. Intrebari, raspunsuri, etc. Ce mi s-a parut ciudat a fost ca nu au dat un termen de raspuns dupa interviu indiferent daca este pozitiv sau negativ. A trecut deja mult timp si nicio veste de la ei. Asta ma face sa cred ca interviul a fost un fiasco si ca deja au om pe post si au mai purtat oameni pe drumuri sa aiba activitate cei de la HR. Deci sfatul meu: daca aveti de ales nu asteptati dupa ei pentru ca s-ar putea sa renuntati la pasarea din mana pentru cioara din gard. Si exista oricand riscul sa plece din Romania la fel ca Nokia si sa ramaneti pe drumuri. Imi pare rau Wolters Kluwer dar pe mine m-ati dezamagit total
EmilNarita Joi, 12 Noiembrie 2015
Risc de plecare au toate multinationalele, nu doar astia. Ce te face sa crezi ca Emerson sau PWC nu isi vor lua talpasita daca nu le mai iasa cifrele la profit?
Irina88 Vineri, 13 Noiembrie 2015
Dl Emil, aveti perfecta dreptate. Toate multinationalele au acest risc. Irina
Dianaf Joi, 16 Iunie 2016
Am aplicat la ei pt o pozitie de un an in echipa de corporate actions. Procesul de selectie: interviu in engleza cu managerii celor 2 echipe de acolo, apoi interviu cu managerul echipei de corporate actions (care a fost de fapt prezentarea pozitiei prin exemplificare pe platforma lor) iar ultimul interviu va fi cu managerul echipei corespondente din SUA.
Salariu pe care l-am cerut eu a fost de 1600, eu fiind de entry-level pe piata muncii.
Au mentionat ceva de bonuri de masa, asigurare de sanatate, si 10 euro pentru transport sau abonament la sala.
Inca ma gandesc daca sa accept, avand in vedere ca jobul e extremely repetitive. Ei cauta pe cineva care e sigur ca ar putea ramane un an (cu posibilitati de extindere a contractului pe perioada nedeterminata), de aceea si interviul explicativ.