Forum despre Yazaki Romania

anna marya Miercuri, 27 Iunie 2012

Doresc sa stiu daca sunt angajate si fete intre 18-25 de ani. Multumesc.

Mark Duminica, 25 Noiembrie 2012
din cate vad au posturi pe IT in Arad si Timisoara.

(curios de salarii :D)
eu Miercuri, 24 Iulie 2013

E cea mai serioasa firma din Arad ! Am lucrat 5 ani la dansii.

Lee Duminica, 10 Noiembrie 2013
Probably the best factory in Arad!
lol Duminica, 17 Noiembrie 2013
Firma foarte buna
claudiu Vineri, 17 Ianuarie 2014

Vine Yazaki la Iasi? Stie cineva?

curios Marti, 4 Martie 2014

Despre Yazaki de la Timisoara are cineva ceva informatii?

Paul Marti, 13 Mai 2014

Stie cineva cum e la departamentul logistica ,lant de aprovizionare Ploiesti ? Cum e seful de acolo?

leo Sambata, 14 Iunie 2014

Salarile in fabrica stie cineva ceva?

timi Duminica, 22 Iunie 2014

1000 ron adica cu vreo 750 in mana/munca.

marius Vineri, 4 Iulie 2014

In Ploiesti salariu de 600 ron plus bonusuri.

Bang Joi, 13 Noiembrie 2014
Stie cineva ce salariu se ofera pentru Operational Trainer? In ce consta interviul?
bla Vineri, 12 Decembrie 2014

Am lucrat 2 ani jumatate la yazaki ploiesti ca operator salariu pe carte 12 mil si 9 mil in mana plus bonuri. Sunt seriosi cu banii dar in rest munca, stres, zgomot.

SaiyaJiN Miercuri, 28 Octombrie 2015

AVANTAJE:(pt operatori)
-Firma serioasa
-Bonusuri: de Paste 200-400 lei
de ziua angajatului 200 lei
de concediu 700-1000 lei
de Craciun 700-1000 lei
(toate bagate langa salariu sa traga mai mult impozit)
-Curatenie
-Primesti tichet de masa si pe ziua cu ore suplimentare de ex. mergi o Sambata
-An 2015: se lucra doua schimburi 1 si 2. Sch 3 se face mai rar pe diferite linii
DEZAVANTAJE:
1. Se lucreaza in regim robotizat.Ai doua pauze, de masa de 20 si cealalta de 10 minute. In pauza de masa nu stai tu 20 de minute sa mananci linistit, in 20 de minute sa fi mancat, mers la wc si inapoi pe linie.
2. Sefi de echipa incorecti Nu tin nici macar odata cu angajatul si sunt in stare sa te jupoaie numai sa faca pe plac superiorilor, sa isi pastreze postul.
3. Nu maresc salariile anual cum promit. O angajata de aproximativ 55 de ani care lucra de 8 ani in firma mi-a spus ca in 8 ani de zile i-a fost marit salariul doar de 3 ori.
4.Doamnele de la Resurse Umane vorbesc flegmatic cu un aer superior atunci cand tu ca angajat mergi sa intrebi de ce ai primit doar atat salar, de ce nu ai 21 de bonuri cand tu ai lucrat 21 de zile etc.
5. Nu vor in ruptul capului sa iti dea zi de concediu fara plata daca ai vreo problema de rezolvat de ex. o saptamana.

Salarii:
In 2013 era 950-985 lei, incadrare pt operator.
Acum in 2015 e 1300, incadrare pt operator.
La ingineri salariul e undeva la 3500-4000
La Tehnicieni e undeva la 1800-2200 de inceput.

Gana Marti, 10 Ianuarie 2017
Buna!
Pentru joburi legate de contabilitate (Tehnician cost control) cu experienta, ce salarii se dau?