Forum despre Zepter International Romania

Dana Miercuri, 9 Aprilie 2014
Acelasi e-mail am primit si eu azi.
Imi e greata de modul in care unele firme incearca sa recruteze personal.

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; joi 10/04/2014 sau
vineri 11/04/2014, la ora 16.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturi; team manager si operator relatii clienti.
Va rugam sa aveti amabilitatea de a confirma prezenta Dumneavoastra pe email . Va rugam de asemenea sa specificati data aleasa.
Sa aveti la Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Comunicati la Receptie numele persoanei din partea careia ati primit Invitatia la Interviu.
Este foarte important sa ajungeti cu un sfert de ora mai devreme altfel nu veti putea participa la interviu.

Adresa;
Bulevardul Unirii,Nr. 70,Bloc J4-J5, Autobuze; 104,123,124 de la
Eroilor sau Piata Unirii.

lore Luni, 14 Aprilie 2014
BUNA ZIUA!
IMI PUTETI SPUNE, VA ROG, CUM POT VERIFICA PLATIILE PE CARE LE-AM FACUT, AM INTALES CA ESTE O PAGINA UNDE TREBUIE SA MA LOGEZ, DAR NU O GASESC!!!!! MULTUMESC
ontario Marti, 22 Aprilie 2014
platile le verificati la telefon 0213020411
Alex Joi, 24 Aprilie 2014

Am primit azi mesaj: Va invitam la interviu joi 24/04/2014 sau vineri 25/04/2014 la ora 16.00.Interviul este organizat pt ocuparea urmatoarelor posturi: team manager si operator servicii clienti.Daca acceptati invitatia va rugam sa va confirmati prezenta prin sms,specificand ziua aleasa.Sa aveti la Dvs un cv.Adresa: Bulevardul Unirii,nr 70,bl J4-J5.Autobuze: 123,124,104 de la Unirii sau Eroilor.Statia Lucian Blaga.

Nu va duceti e de tip MLM.

ontario Vineri, 25 Aprilie 2014

dna director este timpul unei demisii. ce faceti dvs este o crunta bataie de joc. Zepter nu poate supravietuii prin scumpiri succesive (50% la consumabile) fara oameni de calitate, fara promovarea celor valorosi (putin ramasi). Nu va pasa ! Va ganditi doar la familia dvs si la incompetentii ce va inconjoara si va pun la curent cu barfele cotidiene. Nu sunteti un om capabil ! Nu aveti realizari, vanzarile au scazut dramatic, a-ti desfintat birourile regionale si a-ti concediat multi oameni capabili. Sunteti o nulitate. Daca imi veti cere, veti afla si numele meu ! FARA CONSIDERATIE !

ontario Sambata, 26 Aprilie 2014
Dna Oprea astept raspuns.
Mihaela Duminica, 27 Aprilie 2014

Buna ziua,

Va invitam la interviu marti 29/04/2014 sau miercuri 30/04/2014 la ora 14.30.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturi disponibile in cadrul Departamentului Relatii Clienti;
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe email prezenta Dumneavoastra la interviu.

Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1, langa hotelul
Pier.Intrarea este prin curtea hotelului.

Dede Marti, 29 Aprilie 2014

Trimis de adele.amir@gmail.com
Buna ziua,

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; miercuri 30/04/2014,joi 01/05/2014 sau vineri 02/05/2014
la ora 14.30.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturil disponibile in cadrul Departamentului Relatii Clienti;
Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1, langa hotelul
Pier.Intrarea este prin curtea hotelului.

Standard Products&Solutions

Am facut prostia de a accepta in septembrie 2013 sa ma "angajez" la Zepter. Nu numai ca isi bat joc de cei "angajati", dar isi bat joc si de clienti. Ceea ce fac ei se numeste jaf la drumul mare.

ontario Vineri, 16 Mai 2014
Au intarzieri mari la livrarea marfii, iar in cazul unei reclamatii esti terminat. Servicille sunt sub orice critica.Personalul este platit mizerabil, iar colaboratorii primesc greu comisionul , dupa multe sicane. Se perinda tot felul de directori sarbi care mai de care mai dezinteresati , nepriceputi.... La ultima sedinta au motivat managerii si colaboratorii facand o paralela intre activitatea lor si omul primitiv care pentru a se hrani trebuia sa plece la vanatoare. probabil ca la urmatoarea sedinta se vor imparti bate si lampase pentru a convinge mai usor clientul. Prada va fi apoi adusa la sediul Zepter. Nu prea am eu timp de voi ca v-as desfinta . Am fost atatia ani al vostru, va cunosc pe toti in amanunt. Dna oprea un semn va rog.
alex Marti, 27 Mai 2014
am fost chemat la un asa zis interviu pentru 'functia' asistent de prezentator......au spus ca salariul este 1600 lei +o masa si program cu o prezentare pe zi adica de la 9-12.au mai specificat ca totul este cu contract de munca?ce spuneti?e teapa mare?
Andreea Miercuri, 28 Mai 2014
Anul trecut am fost si eu la o astfel de intalnire in care mi s-a prezentat, atat mie cat si celorlalti oameni, modul de lucru, produsele, criterile job-ului, salariul , comisionul, etc. Era vorba de 200 de euro plus comision. Ideea e ca, teoretic, trebuia sa urmam un curs(in care ni se explicau chestionerele, modul de abordare, cu alte cuvinte ne dadeau un script), iar mai apoi urma si un test. Ei bine, au fost 4 persoane selectionate, printre care si eu, toti cu varsta cuprinsa intre 18-22 de ani. De ce? Simplu, pentru ca tinerii sunt mai usor de pacalit! Bun, dupa cateva zile de palavrageala a urmat si testul, test la care nu m-am prezentat, dupa care a urmat un telefon din partea domnei ce trancanea si facea pe profesoara(draguta, nu am ce comenta) care mi-a spus sa ma prezint totusi ca chiar daca nu stiu ma trece.
Vreau sa va spun ca ni sa comunicat clar ca noi colectam datele si in baza lor sunam diferitele persoane pentru prezentarea produselor, produse de mii de euro, destinate mai ales persoanelor in varsta: purificatoare, lentile cromate care ajuta la toate bolile, oale si alte tampenii. Din punctul meu de vedere niste porcari.
In alta ordine de idei ni s-a mai spus ca acele pliante le avem pe inventar si ca omul cand vine la prezentare, evident insotit de "nspe" prieteni si cunostinte, are obligatia de al returna. Serios? Ii ceri pliantul inapoi?!
Nu va recomand! E spalare de creier, piramida sau vreti voi sa ii spuneti genului astuia de activitate.
Daca argumentele astea nu au fost de ajuns mergeti la un astfel de interviu si veti avea soarta prietenului meu. Nu mergi mai departe, pierzi doua ore, dar te alegi cu o burta de ras de la atatea tampenii si credulism !
ontario Duminica, 15 Iunie 2014

Rabdarea mea e pe sfarsite. Urgent o replica. Saptamana viitoare vom vorbi de rezilierea unui contract. Si de impozitul pe cei 30%...

Marina Cristina Vineri, 27 Iunie 2014

Este tipic romanesc sa critici si sa stai cu mana si sa asterpti sa pice din cer! Frtariiiloorrr a-ti auzit de determinare si votinta? Daca aveti prin preazma dvs numai persoane cu un venit minim pe economie si acceaptati sa va limitati cunostintele doar la aastaa.....problema voastraaa...dar sincer va spun si sunt exxtrem de dezamagita de faptul ca la noi mentalitate nu se va schimba prea curand si nu vom putea tarii la standardele unei tari europene civilizate pentru ca acceptati sa traiti 10 mil/ lunar si sa chetuiti muuult mai mult decat produce ti pentru a va imbolnavii!! Poate daca voin incelege si noooi intru un finaal apoteotic ca ar trebuii sa primeza calitatea, sa alocam mai multa atentie modul in care traim si ceea ce consuman am fii capabil sa intelegem produsele lor.pana atunci...enjoi si lasa ti pe oamneii care stiu ce inseamna calitatea sa se bucure de o viata sanatoasa!

si eu Marti, 8 Iulie 2014

si eu am primit de la infocollector2@gmail.com.........se pare ca e standard anuntul......oare cum fac rost de adresele de mail

"Buna ziua,

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; joi 10/07/2014 sau vineri 11/07/2014, la ora 16.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor pozitii; Team manager si Operator servicii clienti.
Sa aveti la Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.

Adresa;
Bulevardul Unirii,Nr. 70,Bloc J4-J5, Autobuze; 104,123,124 de la
Eroilor sau Piata Unirii.Se coboara la statia Lucian Blaga"

ionut Vineri, 1 August 2014
pe 31.07.2014. am fost chemat la un interviu, primimd o invitatie tip, fara sa contina un numar de telefon, si mai putin numele firmei la care esti invitat.
ajungand la minunata Zepter, mai erau acolo invitati care asemenea mie erau curiosi de ce nu am fost anuntati la ce firma am afost chematii... insa unii din noi nici macar nu au trimis un cv la acesta frima..
toate bune si frumoase si a inceput si asa zisul training nu ca doar de aeea ne a chemat acolo... si a inceput un manager sa ne prezinte super produsele aceste firme.. si dupa tot ce ne a eplicat tot ce era de explicat.. a venit si partea cu salarizarea care insemana : 200 E daca reusesti sa convngi 40 de peroane sa vina sa faca 3 sedinte gratuite cu un aparat cu lumina nu mai stiu de care... si apoi ei se ocupau de vanzare managerul... si primeai cominion 20,30 %din vanzare cred sau din profit...si teoretic asta insemna niste sume foarte mari...
in concuzie parca eram si eu un pic incantat sa merg de luni la training o sapatamana, dar cand s a terminat asa zisa intalnire nu s a triat nimic din cei 7 candidati si ne rugau pe toti sa venim de luni... aceasta este o firma serioasa ?
si cand am citi pe acest forum ca sunt oameni care au lucrat la ei lunii bune si nu primeau acel comision chiar daca faceau acel numar de oamnei, si in loc de 300 E primeau 300 lei ...
eu am fost si am vazut ... de aici fiecare face ce vrea si ce crede de cuviinta si ce este bine pentru el. o zi placuta si numai bn oameni buni
bogdan Joi, 4 Septembrie 2014
info collector2
To
BCC
Me
Sep 3 at 1:21 PM
Buna ziua,

Va invitam la interviu; joi 04/09/2014 sau vineri 05/09/2014 la ora 12.00.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va rugam sa confirmati pe email prezenta Dumneavoastra la interviu.

Va asteptam la sediul nostru din;
Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1,vizavi de Medlife (cladirea cu poarta din inox cu steaguri si 2
vulturi, cate unul de fiecare parte a a portii.Cum intrati este prima usa pe dreapta)
Repere: Piata Unirii, in spatele Restaurantului Horoscop.

Cu stima
xxx xxx
Standard Products&Solutions

Interesant :)) si ma bucur ca am gasit detalii pe acest forum :) cred ca nu ma duc nici eu :))
pacpac:) Joi, 18 Septembrie 2014

bine ca am cautat ceea ce am gasit aici, eu maine as fi avut interviul, le-am confirmat ca ma duc, dar clar acum nu o mai fac , Multumesc !

office indesign <indesign96@gmail.com>
16 Sep (2 days ago)

to bcc: me
Buna ziua,

Va invitam la interviu; miercuri 17/09/2014 sau joi 18/09/2014 la ora 12.00.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va rugam sa confirmati pe email prezenta Dumneavoastra la interviu.

Va asteptam la sediul nostru din;
Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1,vizavi de Medlife,cladirea cu poarta din inox cu steaguri
si doi vulturi cate unul de fiecare parte a portii.

laura Luni, 22 Septembrie 2014
buna tuturor...azi am fost sunata si invitata la aceeasi adresa Calea Serban Voda 22-24,in spate la Hotel Horoscop,vis-a -vis de Medlife.Am intrebat daca sunt de la Zepter si mi-au spus ca nu...am cerut sa-mi comunice numele societatii care ma invita la interviu si nici pana la ora asta n-au fost capabili sa-mi raspunda...Poate ca nu stiu nici ei unde lucreaza???????????...m-as mira...oricum va multumesc celor care scrieti pe forum si e bine sa scriem in continuare...prea multi isi bat joc de cei care alearga disperati dupa un job.
iulian Joi, 9 Octombrie 2014
salutare
Eu lucrez la zepter, este foarte adevarat cu salariul care este de 200 de euro care ti se da doar daca aduci prima luna 40 de persoane la prezentari. Dupa care incepand cu a doua luna nu mai este cei 200 de euro, dar nici nu mai este nevoie de ei pentru ca din 40 de dersoane este imposibil ca managerul sa nu faca vanzare de 2000 de euro din care tu iti iei comisionul. Deci practic din a doua luna lucrezi doar pe comision
one Miercuri, 29 Octombrie 2014
Am fost acum vreo 2-3 ani in Brasov la interviu si am primit si eu mail, chiar am fsot sunat.

Nu va RECOMAND.Si am mai lucrat in servicii dar sunt sub orice critica ca atitudine.
Doamna "sefa" incerca sa ma spele un pic pe creieri si sa ma motiveze ca e un loc foarte bun de inceput, ce sa faca si ea.
Si prezentarea lasa de dorit din puctul meu de vedere, pun botul doar aia de se uita la maruta si se spala la 2 saptamani sa exageram un pic, sau au trait toata viata intr-o cutie.

Ce mi-a placut e ca mi-a zis ca am aplicat pentru interviu:))))
Nota 0 barat, oameni de tipul acesta sa dispara din tara asta si sa mearga in America sau unde vor ca aia au bani de irosit, nu noi.