Forum despre Zepter International Romania

zeta404 Marti, 5 Februarie 2013
salut raul...cei 200 de euro sunt aplicabali doar in prima luna..ai ai 32 de persoane,primesti 200 de euro...Toate bune si frumoase...In schimb,interesul tau este de a cauta oameni care doresc sa cumpere,si pe parcurs sa reusesti sa vinzi pentru a castiga din comisione.Cei 200 de euro sunt in scopul de a nu munci o luna intreaga fara a avea nici un profit...Pana te adaptezi,pana reusesti sa inveti ce sa vorbesti si cum sa vorbesti,e excelent sa primesti 200 de euro doar pe invitarea oamenilor.Salutari
gogu tacere Joi, 7 Februarie 2013
lume stati draq acasa nu mai pierdeti bani pe drum ca e multa teapa
s3bi Joi, 7 Februarie 2013
Salut lume! Tocmai ce m-am intors de la "interviu"

Am primit invitatie pentru postul de Operator Logistinca insa cand am ajuns acolo am constatat ca ne-au bagat pe toti intr-o camera la o prezentare specifica postului de Consultant Vanzari. Dupa prezentare eram repartizati fiecare la cel care ne-a invitat. Cand mi-a venit randul tanti a inceput sa ma intrebe chestii la fel, specifice postului de Consultant Vanzari. I-am spus ca invitatia era pentru alt post, mi-a comunicat ca n-au disponibile decat posturi pentru vanzari. I-am spus ca nu sunt interesat si am incheiat povestea...

M-au pus degeaba pe drumuri... Nu stiu cum sa mai atraga lume...
Anonim Joi, 7 Februarie 2013
Maine am interviu. Din ce am citit aici, imi dau seama ca nu are rost sa imi pierd timpul. S3bi si-a pierdut timpul aiurea cu niste neseriosi. Multumesc pentru informatii! Seara buna
lulu Duminica, 10 Februarie 2013
Se pare ca cei de la Zepter fac "angajari" pe banda rulanta.Acum 2 zile am fost la "interviu" la ei, care a fost mai degraba interviu de grup cu o singura intrebare de genul: Ce ai mai lucrat pana acum?, dupa care a urmat o prezentare a companiei si a job-ului in sine.Ce mi s-a parut cel mai ciudat a fost modul de recrutare.Cu o zi inainte am primit un e-mail in care se zicea asa: Buna ziua, am primit mailul de la dvs.Va asteptam la un interviu in data de...la ora...la adresa....si s-a semnat o doamna la sfarsit,fara a mentiona firma sau job-ul.Ulterior am aflat ca fusesem racolata de pe un site de job-uri pe care postasem cv-ul,dar eu nu aplicasem la ei pt nici un job.Cam ciudata abordarea......
Subscriu la ce s-a scris mai sus referitor la munca prestata.Intr-adevar,asa am inteles si eu ca decurg lucrurile:un training de 4 zile, apoi dai un examen, apoi semnezi contractul de colaborare,nu de angajare.In prima luna ti se da un "stimulent" de 200 euro din partea lor DACA reusesti sa aduci cel putin 32 persoane la prezentari,fara obligatia de a vinde ceva.Ulterior acestei luni nu mai lucrezi decat pe baza de comision din vanzari.Practic castigi cat muncesti.In paralel poti sa ai si un alt job,lucru care se intampla cu majoritatea celor care lucreaza acolo.
Munca e si de birou si de teren, constand in sondaje facute prin spitale, policlinici, supermarketuri, si munca de birou, adica dat telefoane celor care au intrat in sondaj si pe care ii inviti la prezentare.Eu nu am urmat inca acel training si stau serios pe ganduri daca sa continui sau nu.
ana Miercuri, 13 Februarie 2013
Eu am incheiat contract cu ei de o luna de zile. Pana acum am primit 2 invitatii de interviu chiar daca eu "lucrez" acolo:)))) .Va dati seama ce firma...
inca unu' Joi, 14 Februarie 2013
Mie mi-a trimis o tipa care se semneaza AI o invitatie pe e-mail aseara la 21:30 de pe o adresa de gmail: office4client@gmail.com
fara sa imi specifice macar postul: "Conform aplicatiei Dumneavoastra pentru unul dintre posturile disponibile in Compania noastra,va invitam sa participati la interviu.
Sesiunile de interviuri vor avea loc dupa cum urmeaza;joi14/02/2013 orele 16.00 sau vineri 15/02/2013 orele 16.00[...]"
Am gasit aici cam tot ce ma interesa si de fapt banuiam. Nici nu ma mai ostenesc sa ii raspund. Daca o sa vrea zepter sa ma angajeze, cred ca am sa primesc totusi o invitatie de pe ...@zepter.ro! :)
gigi berlogea Sambata, 16 Februarie 2013
Salut, am fost si eu la interviu cu cateva zile in urma... nu degeaba se numeste firma "Zepter".. pe romaneste inseamna o mare TZEAPA!!! Este un fel de afacere piramidala. Fraierii de la baza alearga ca nebunii dupa clienti, iar cei din varf aduna banii.
Am intrebato pe dna responsabila cu interviul : este cumva vorba de vanzari gen " door to door ? " Aaa, nici vorba ! mi-a raspuns tipa.
Cand ni s-a prezentat firma Zepter, totul era super roz... salarii de la 200 la maxim 1000 de euro pe luna !!!! Ca sa nu mai pomenesc de faptul ca un tip traducea in bozgoreste ... Adica ce ? Bozgorii cu cetatenie Romana nu mai stiu romaneste !!!???
Cautati pe net sa vedeti ce a spus Putin referitor la cetatenia rusa.
Va urez sanatate multa si noroc exagerat !
fost zepter Duminica, 17 Februarie 2013
Nu va mai duceti fratilor la firma asta, daca noi am patito chiar vreti sa o patiti si voi ???
Elena 2503 Marti, 19 Februarie 2013
maria Joi, 10 Ianuarie 2013

Buna seara. Sunt un client vechi al firmei Zepter. Ma bucur de ceva timp de o mare parte din produsele acestei firme. Ma simt mandra si onorata ca in locuinta noasta exista vase de gatit, sistem de vidare,purificator de apa, tacamuri, espresso de cafea si alte produse de casa.

Buna seara,

Asa cum scrie doamna mai sus si eu pot spune in mare parte ce mandra eram de aceste produse pana in data de 25.09.2011 cand pot spune ca mi s-a schimbat viata.
In urma utilizarii unui produs am avut un accident de pe urma caruia si in ziua de astazi am ramas cu semne. Si ce a facut marea firma care vinde produse garantate pe ''VIATA'' , in urma reclamatiei facute la sediul lor am primit raspuns dupa 2 luni si ma intrebau ce sa-mi dea la schimb de valoarea capacului.Am stat in spital 17 zile in concediu medical o luna si ceva si am primit telefon de la ei dupa 2 luni, intrebarea mea este daca traiam in America sau alta tara tot asa se purtau cu mine.Daca mai sunt persoane care au suferit accidente in urma folosirii produselor de la compania in discutie sa-mi lase adresa de mail sa-i contactez.
lucian Miercuri, 20 Februarie 2013
Sesiunile de interviuri vor avea loc dupa cum urmeaza;joi 20/02/2013 orele 16.00 sau vineri 21/02/2013 orele 16.00.
Va rugam sa aveti amabilitatea de a confirma prezenta Dumneavoastra in cazul in care doriti sa onorati invitatia noastra de a participa la interviu. Va rugam de asemenea sa specificati data si ora aleasa.
Sa aveti la Dumneavoastra un CV si sa comunicati la Receptie numele persoanei din partea careia ati primit Invitatia la Interviu (este foarte important sa retineti numele persoanei care v-a invitat,altfel nu veti putea participa).Este foarte important sa ajungeti cu un sfert de ora mai devreme altfel nu veti putea participa la interviu.
Adresa;
Bulevardul Unirii,Nr. 70,Bloc J4-J5, Autobuze; 104,123,124 de la Eroilor sau Piata Unirii.
Compania Zepter International Romania.

Cu stima
MONICA JALBA
Senior Manager
Zepter International Romania
INVITATIE LA INTERVIU !

intrebare : sa-mi bat capu sa ma prezint eu am aplicat la postul de logistica dar ...
cristi Miercuri, 20 Februarie 2013
Am primit si eu azi e-mail la fel ca si tine lucian, adresa si numele doamnei manager fiind diferite avand in vedere ca este vorba de sediul companiei in Pitesti...Dupa tot ce am citit pe acest forum nu cred ca merita sa ma prezint la interviu.
Mi se pare foarte ciudat faptul ca in e-mail nu este nici macar specificat postul pentru care esti chemat la interviu.
senior M Joi, 21 Februarie 2013
Cred ca managerul general de la ZEPTER nu are habar de ce se intampla in ograda lui :
- Nu stie ca madam pleaca cu mostrele invitatilor si le valorifica in nume personal
- nu stie ca la un contract de achizitie filtru de apa , la cap 20 scrie calr si raspicat ca montare se face de catre un angajat al Zepter cu titlu gratuit, dar oamenilor li se cere suma de 100 ron, cu acordul managerilor.
De aceea oamenii fug de Zepter si nuau incredere, ca au pus in functii de conducere toti
eu Joi, 21 Februarie 2013
Cand am fost eu era si o tipa care venise pt. postul de manager. A facut acelasi curs ca si noi cei care venisem pt. agent vanzari . Si toti care vin pt diferite posturi toti or sa fie agent vanzari la inceput:)))
ioana Marti, 26 Februarie 2013
Eu vreau sa gasesc o modalitate sa ii reclam...nu stiu unde nu stiu cum dar o sa ma interesez.PRimesc aproximativ 2 mailuri pe saptamana de la ei,deoarece eu aplic la f multe joburi zilnic.Insa aparent s-au imprastiat peste tot pe internet,dau anunturi false,isi dau alte nume de firma...etc.Serios mi s-a pus pata!!!!
Silviu Marti, 26 Februarie 2013
Salut, am primit si eu e-mail de la ei , am citit fiecare comm si CLAR nu am sa ma duc !
Ar fi bine ca toti cei care primesc un astfel de e-mail de la zepter intai sa caute despre firma cateva detalii si un forum . Bine ca am gasit si eu ca sa nu pierd timpul degeaba !
Bravo si trebuie sa fim uniti impotriva firmelor cu e zepter....huaaaa
Anonim Marti, 26 Februarie 2013
ATENTIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
Cein noi care ati mers la interwiu in luna februarie 2013 sa nu credeti ca primiti cele 200 de euro dupa 32 de persoane participate la prezentari!Acest actiune a fost dar s-a terminat la sfarsitul luni ianuarie 2013!Ei va spun in continuare dar e o gtapa!!!!!!!!!!!!!!!
Tapa Marti, 26 Februarie 2013
Nu este nici un salar fix!!!!!!!!!!!!!!Nice de 200 dar nici de 300 euro.
200 euro Marti, 26 Februarie 2013
Cand m-a angajat la firma mi s-a spus ca primesc 200 de uro daca am 32 persoane intratre la prezentare.Am avut atate persoane intrate dar o trecut luna si nu am primit nici un euro.Am intrebat de la manegerul regional de 200 de euro el mi-a spus sa sun la Bucuresti.La bucurest nu stia nimic despre acest bani.Am fost resunata dupa o saptamana si mi s-a spus ca nu primesc aceste bani ca au bverificat clientii si au fost care au spus ca nu au participat la prezentare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
E o minciuna si am lista persoanelor care au fost la prezentare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
E o tapa!!!!!!!!!!!!!!!!
200 euro Marti, 26 Februarie 2013
nu sunt singurul cu care au facut lucrul asta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!