Forum despre Zepter International Romania

and Miercuri, 7 August 2013
@claus, asa fac astia. Cel mai simplu bagi e-mail la spam!
Rox Luni, 12 August 2013
Doresc sa multumesc initiatorilor acestui site ! Comunicarea face posibila identificarea tepelor de orice gen. Am primit si eu un mesaj pentru interviu de operator servicii client, desi nu am aplicat la ei. Nu inteleg cine le permite accesul la informatiile noastre personale. Asa cum s-a mentionat si mai sus, mai era vorba si de timp si de bani pierduti. Bine ca am avut inspiratia sa ma documentez inainte sa le dau reply de confirmare, desi nu am vazut mail-ul de la ei decat dupa cateva zile. O sa raportez mail-ul ca 'spam' !
geanina Marti, 13 August 2013
as vrea sa stiu si eu daca in cazul postului de operator servicii clienti se aplica accelasi regim?multumesc
Rox Miercuri, 14 August 2013
@Geanina, eu am primit un mail pentru postul de operator servicii client, dar nu am aplicat la ei. Din cele citite pe acest forum, nu vor altceva decat intalniri de grup pentru promovarea produselor, din moment ce toti spunem ca nu am aplicat la vreun post anume. Daca cineva detine alte informatii......
Gabi Bratu Miercuri, 14 August 2013
Mai oameni buni daca firma acesta Zepter iti oferea salariu 200-300 euro + comision ganditi-va ca toata lumea se ducea sa lucreze acolo mai ales noi tinerii sa fim seriosi.
Aceasta firma te prosteste rau de tot acolo este tot pe comision daca vinzi bine daca nu te imprumuti sa ai bani sa mananci ceva. Parerea mea este sa nu va duceti sunt niste sarlatani acesti oameni p.s mai bine un salariu de 7 milioane intr-un magazine stradal decat la Zepter International :)))) sa-mi fac si nervi aiurea Respect
Cioara Miercuri, 14 August 2013
Super firmaaaaaaa :))))))) mai bine stau acasa si ma uit la la bloc decat la zepter
m45 Miercuri, 14 August 2013
Daca am fost la o prezentare Zepter si am apucat sa semnez un precontract iar dupa trei zile am depus cerere pt reziliere la ce ma pot astepta...
ROG IMPARTASITI-MI DIN EXPERIENTA SAU PATANII CU ZEPTER.
Just4Fun Miercuri, 21 August 2013
SI eu am primit un asemenea e-mail si din tot ceea ce am citit din acest topic am ajuns la o concluzie raman la munca mea de bucatar la American Restaurant System(KFC&PizzaHut) ca astia nu dau tepe sunt firme serioase!!!
Ce greseala imensa faceam va multumesc foarte mult pentr acest topic!!!!
Seara Buna
coraline Vineri, 23 August 2013
eu am lucrat la zepter...totul tine de noroc mai mult sau mai putin...nu au deloc baza de date doar niste pagini albe pe care le folosesc toti sau recomandarile altor persoane care au venit ce-a mai recenta editie a cartii cu numere de telefon e 2002..majoritatea morti sau foarte bonlavi multe numere nealocate sau oameni pe care nu ii intereseaza...nu au telefoane si daca au sunt 1 2 de echipa...managerii depinde de cat de bine au fost crescuti si ce pofta de viata au..eu personal am avut pe cineva care nu s-a ocupat deloc de mine banii de pe targetul de 32 de persoane se dau sau nu...nu am inteles asa de bine partea asta..v-i se pot fura clientii daca nu aveti grija de ei..mare atentie la nebuni sunt si specimene din astea care vin si or s-a va scoata din sarite multe sali nefolosite angajatii sunt pusi intr-o singura sala e o galagie infernala nu poti sa dai telefoane sau sa vorbesti cu oamenii normal fara sa tipi deci daca nu aveti nervii tari nu aveti ce cauta acolo cat despre castig..se castiga bine doar ca manager pentru ca iti iei banii de pe urma echipei tale si vanzare propie daca reusesti sa ramai acolo pana cand devii manager...produsele sunt bune si sincer zepter e o mare gluma o bataie de joc la adresa oamenilor bolnavi sau cu nevoi e o minciuna totala facuta sa atraga oamenii si cam atat..poate in alte tari merge dar aici e jale...si foarte obositor(scuze pentru eventualele greseli de ortografie)
Adi.B Sambata, 31 August 2013
Am fost si eu la interviu, ai salariu fix doar in prima luna 200E, dupa aceea traiesti din mila lor, la sfarsitul lunii esti evaluat, daca vor sa iti dea bani iti da, dar trebuie sa inviti 16 cupluri/32 persoane , daca ai convins sa vina la prezentare 31 de persoane , nu iti primesti banii, Pentru ei este bine deoarece daca vin 31 tot cumpara ceva probabil, iar tu ramai cu ochii in soare.
Nu le-ar fi rusine sa vina in Romania sa prosteasca lumea. Domnilor un om nu poate trai cu 5 milioane pe 2 luni sau pe o luna cat ne platesc ei.
In concluzie pentru toti, nu primesti salariu daca nu aduci 32 de persoane, nu va mai duceti la astia.
Teodor Marti, 10 Septembrie 2013
Cand auziti de zepter, fugiti!
Se folosesc de toate site'urile de recrutare si de toate posturile apropiate de ceea ce fac ei si posteaza tot feluri de joburi, dar tot la chestionare si dat telefoane ajungi.
La inceput te tot mint ca e part-time, dar dupa un timp te cheama la "sedinte", "intalniri" etc. Salariul nu este fix, doar din comisioane si paia daca ti da...
backtoserenity Luni, 16 Septembrie 2013
lucrez cam de o saptamana la zepter, managera mea e foarte draguta si ma ajuta cand am nevoie, pot sa apelez la ea oricand.produsele sunt ce-i drept destul de scumpe, nu sunt pentru orice buzunar, dar sunt foarte bune.prezentarile la care am fost eu au fost chiar foarte ok, nu am vazut nici un prezentator care sa se poarte urat sau sa se uite urat la clienti, in definitiv, chiar nu e in avantajul lor.treaba mea e in principal sa dau telefoane si sa chem oamenii la prezentare apoi sa am grija ca ei sa se simta comfortabili, sa le dau orice informatie aditionala au nevoie.cat despre cei 200 E, mi s-a spus ca mi se dau doar daca aduc 32 de persoane care mai apoi confirma ca au fost la prezentare si de aceea ii voi primi dupa o luna-o luna jumate dupa ce se sfarseste prima luna.am intalnit mai multi oameni pe acolo, consultanti de vanzari ca si mine si sunt si multumiti si nemultumiti.voi reveni dupa ce termin luna cu mai multe detalii si pareri ca sa aveti vederea completa.
marcel Marti, 17 Septembrie 2013
Hmmm nu stiu ce sa cred despre parerile voastre dar sincer va dau un exemplu clar ... o colega de a mea ambitioasa si increzatoare , a facut vanzare!! timp de o luna 3070 de euro vanzare (lucreaza de 2 luni ) si inca nu s-a terminat luna ... daca voi nu aveti inclinatie spre consultanti vanzari asta nu inseamna ca toata lumea e la fel ca voi .. parerea mea !!
Diana Ene Miercuri, 18 Septembrie 2013
Am fost contactata pe email de firma STANDARD PRODUCTS & SOLUTIONS SRL (piata unirii) in spatele restaurantului horoscop vizavi de MedLife. Faza e ca eu nu am depus niciodata cv-ul la ei. Au vreo legatura cu Zepter? Stiti ceva de aceasta firma?
analfabetilor Miercuri, 18 Septembrie 2013
nu mai postati daca nu stie sa scrie romaneste
mai marcel Miercuri, 18 Septembrie 2013
Daca se castiga 3070 euro intr-o luna de catre un vanzator in aceasta firma cred ca Romania se numea Germania. Apropo tu la ce departament lucrezi (HR sau MKTG/PR)?
libelula Vineri, 20 Septembrie 2013
"Buna ziua,

Conform aplicatiei Dumneavoastra pentru postul de Operator Servicii Clienti disponibil in Compania noastra,va invitam sa participati la interviu.
Sesiunile de interviuri vor avea loc dupa cum urmeaza: joi 19/09/2013 sau vineri 20/09/2013 ora 16.00.
Va rugam sa aveti amabilitatea de a confirma prezenta Dumneavoastra in cazul in care doriti sa onorati
invitatia noastra de a participa la interviu. Va rugam de asemenea sa specificati data aleasa.
Sa aveti la Dumneavoastra un CV .
Comunicati la Receptie numele persoanei din partea careia ati primit Invitatia la Interviu.
Este foarte important sa ajungeti cu un sfert de ora mai devreme altfel nu veti putea participa la interviu.
Adresa;
Bulevardul Unirii,Nr. 70,Bloc J4-J5, Autobuze; 104,123,124 de la Eroilor sau Piata Unirii.
Compania Zepter International Romania.

Cu stima
RODICA ILIESCU
Senior Manager
Zepter International Romania"

Nici macar o adresa oficiala nu au. "alix4shared@gmail.com". Ce sa mai spun ca aceste mesaje sunt standard, din care se poate deduce usor ca scopul este unic. Strangerea "fraierilor" intr-un tarc. Dar stiti de ce au adresa asta de e-mail? Ca sa fie acoperiti in cazul in care se gaseste vreun "razvratit" sa ii dea in judecata. Va intreb eu, pe cine dati in judecata sau cui ii faceti plangere din moment ce nu exista ceva oficial? Un lucru insa, se poate face foarte usor. Organizati un flagrant, cu camera de inregistrare audio/video. Chiar si asa, sansele ca acestia sa plateasca pentru inselaciune sunt extrem de mici. Si ei fac parte din aceeasi tagma a jefuitorilor. Daca ei umbla din usa in usa si din parcuri in parcuri pentru strangerea viitoarelor victime, noua celor experimentati ne ramane totusi o arma implacabila. Ori de cate ori constatati ca reprezentanti de-ai Zepter sunt prezentati in zonele voastre de locuit, in parcuri, gradini, pe trotuare, incercand sa pacaleasca persoane, interveniti si faceti cunoscut oamenilor inselarea pe care o practica aceasta firma. Nu va lasati batranii in ghearele iudei. Toti batranii sunt ai nostri si trebuie aparati. Sunt responsabilitatea noastra.
gabriela Vineri, 20 Septembrie 2013
diana ene si eu am fost chemata pe 13 septembrie la interviu in spatele hotelului horoscop si cred ca da are legatura cu zepter pentru ca doamna care mi-a luat interviul era de la zepter,i-am zis ca vreau sa lucrez ca operator call center,salariu 1.000 ron,iti facea contract de colaborare si call center consta in aducerea de clienti la sediu,a zis ca luni imi da un raspuns si azi m-au sunat cei de la zepter pentru acelasi post
atent Luni, 23 Septembrie 2013
E o mare tzeapa. Bun, treci de interviu, ai o luna de proba cu salariu fix: 16 perechi sau 32 de persoane. La curs tzi se spune ce conditzii "minunate" se ofera: telefoane pe banii firmei, produse de proba, program flexibil....suna minunat. In fond, nu ofera deloc conditzii, de niciun fel. Obraznicia si tupeul "managerilor" sunt maxime. Nu au telefoane. Cica le-au furat cei dinainte, dar nici urme ca ar fi existat vreodata nu sunt. Mareatza baza de date este cartea de telefon a Romtelecom din 2002. Cu alte cuvinte, un telefon din 20 mai este valabil, iar la cel valabil raspund numai batrani, foarte batrani. Asa ca nici vorba sa potzi selecta potentziali clienti. Mai mult. Tzi se da un telefon, vesnic descarcat, dupa multe insistentze, dar tzi spune sa-tzi cumperi singur cartela. Astia parca au facut scoala cu Ponta la cat sunt de tupeisti si nesimtzitzi. Singurul profit e sa faci moca tratamentul medical, oricum vin numai mocaciuni. De ce credetzi ca nu gasitzi niciun contact al vreunui director?! Nu cumva sa deranjezi. Daca inspectoratul de munca si-ar baga nasul lui rafinat la jafuri, ar avea ce gasi. Este ceva absolut nedemn de o multinatzionala. Totzi mucosii care stau pe banii parintzilor ajung intr-un an manageri, dar nu fac nimic. Recruteaza carne de tun si atat. Dar cat rahat trebuie sa manance.....asta numai ei stiu.Cica sa vii imbracat mai ofice. Dar cand vezi ce patzachine umbla pe acolo, ce pustani gelatzi se dau sefi....ce critica ei daca spui ce merge anapoda. Astia nu au muncit niciodata in alta parte, habar nu au ce e aia. Mint cu o nerusinare incredibila. Cine scrie de bine e omul lor. Am peste 20 de ani de munca, dar asa ceva nu am vazut. Mai ales la o multinationala. Sa te angajeze sa dai telefoane si ei nu au telefoane (aparate) si nici baza de date e....no comment.
libelula Miercuri, 25 Septembrie 2013
Am revenit :)
Oare cata nesimtire poate sa incapa in aceasta firma? De bun simt ar fi ca atunci cand o persoana refuza sau ignora o invitatie la interviu din partea unei firme, aceasta sa stearga din baza de date (sau sa arhiveze macar) datele de contact ale acestor persoane si sa nu le mai deranjeze. Ori ei fac prin e-mail ceea ce fac si cu batranii nostri acolo unde ii prind - ii terorizeaza. Numai dupa adresele lor de e-mail va puteti da seama cat pute aceasta afacere... Seamana mai degraba cu adresele de la care imi veneau intr-o perioada spamuri cu porcarii porno.

infocollector1 <infocollector1@gmail.com>
10:22 (acum 25 minute)

catre bcc: mine
Buna ziua,

noastra,va invitam sa participati la interviu.
Sesiunile de interviuri vor avea loc dupa cum urmeaza: joi 26/09/2013 sau vineri 27/09/2013 ora16.00.
Sa aveti la Dumneavoastra un CV .
Adresa;
Compania Zepter International Romania.

Cu stima
MONICA JALBA