Forum despre Zepter International Romania

libelula Miercuri, 25 Septembrie 2013
Nu am specificat. Prima adresa de e-mail de la care am primit aceasta "invitatie" din partea Zepter este alix4shared@gmail.com Curat porno :))
mihaela Miercuri, 9 Octombrie 2013
"Buna seara,

Ati fost selectata sa participati la interviu. Va asteptam la interviu joi, 10.10.2013, ora 16.00, la sediul nostru din Bd Unirii nr 70, bl J4-J5, sector 3, unde la receptie veti intreba de dna Manager Aura Pop. Va rugam sa ne confirmati prezenta,

Multumim,
O seara buna!
Aura Pop
Manager vanzari Zepter International Romania. "

Interesant :)) :))
No comment.
ana Miercuri, 9 Octombrie 2013
Stiu cateva persoane care prin 2000-2001 faceau o gramada de bani vanzand produse Zepter. Din nefericire, piata e suprasaturata de vanzarile de tipul asta. Timpul inseamna bani si nimeni nu e dispus sa si-l piarda pe niste demonstratii.
In alta ordine de idei, bunica-mea a cumparat, tot cam prin 2000-2001, cateva oale si cratite. Intre timp, mi le-a pasat mie, pentru ca sunt facute din niste materiale foarte grele si sunt dificil de manevrat pentru un batran. In conditiile in care gatesc o data la 2 zile si in care toate celelalte "ustensile" au cedat "psihic" la un moment dat, nenorocitele de oale zepter au ramas ca noi.
Bioptronul ala nu stiu ce efecte reale are, nu bag mana in foc pentru el. Aspiratorul ala mirific - e foarte bun, dar se gasesc variante mai ieftine de la alte branduri care fac acelasi lucru.

Bottomline, produsele sunt de calitate. Raportul durabilitate-pret in cazul "oalelor" :) e foarte ok.

Daca aveti CUI sa le vindeti - asta inseamna acces la o baza de clienti cu situatie financiara peste medie - se pot face bani. Telesales e un domeniu nefericit cam peste tot, in special la produsele considerate "de lux". Deci, cu chestionare si cold calling nu se face treaba. E epuizant si demotivant.
bianca Joi, 10 Octombrie 2013
exemple de oameni cu functii inalte de conducere....si sunt nenumarate exemple...vai ....
Silviu Joi, 10 Octombrie 2013
Nu se lucreaza pe salariu fix, se lucreaza pe comision. intre 18 si 30% sau ai si posibilitatea de salariu fix dar cu target de vanzari (pentru 800 euro trebuie sa ai vanzari 3500euro parca). nu iti impune nimeni program fiindca ai plata pe baza realizarilor(vanzarilor). Poate am avut eu norocul sa dau de un manager bun la ei. Sunt si cazuri de persoane flegmatice pe posturi de manager. Daca vrei sa stai la birou sa iti bei cafeaua, sa stai pe mess/facebook si sa astepti banii sa intre in portofel zepter nu e locul potrivit. Sugerez videochat.
Au o oarecare lipsa de profesionalism in abordarea "pietei reci" dar in comparatie cu alte companii care ruleaza sistem "MLM" sunt mult mai ok. Nu iti impune nimeni sa cumperi ceva cand intrii in "buisness", se ofera bonusuri consistente la anumite praguri si comision chiar motivant.
libelula Duminica, 13 Octombrie 2013
Oare de cate minciuni mai au nevoie ca sa traga lumea la sedintele lor de "spiritism". I-am refuzat deja de doua ori si nemernicii continua sa ma hartuiasca. Cum scap de ei, ca vad ca nu se mai poate cu vorba buna?

Invitatie participare interviu
Mesaje primite
x

office jobs <office.job2000@gmail.com>
12:46 (acum 8 ore)

catre bcc: mine

Va invitam la interviu luni 14/10/2013 ora 15.00
pentru postul de asistent marketing.Va asteptam la sediul nostru din

Monica Jalba
Anonimus Luni, 14 Octombrie 2013
Catre sofiapopa61@yahoo.com ..bai fetito,tu ori esti retardata,ori cel care te-a angajat este retardat,mai ales ca te-a facut manager.CUM SA SCRII MA IN HALUL ALA,te-ai murdarit de gramatica la gura.Nici daca-mi doream sa pocesc in halul ala limba romana nu-mi iesea atat de bine.N-am ce spune,daca tu esti manager si stii sa negociezi cu clientul,sa faci contracte inseamna ca eu sunt Steve Jobs (jucator de golf)..
Simona Luni, 14 Octombrie 2013
Atentie tuturor: Standard Products&Solutions este ZEPTER si racoleaza oameni prin diverse metode, pe joburi la care nu ati aplicat!!!!
andrei Marti, 15 Octombrie 2013
VA multumesc foarte mult..m-au sunat azi dar parerile voastre m-au scutit de un drum obositor din regie pana la unirii.!!aviz amatorilor...
Ioana C-tinescu Joi, 17 Octombrie 2013
Salut tuturor,

V-am citit comentariile...m-am lamurit ! Aveam azi interviu cu o d-na Manager(una dintre nenumaratii/-ele) pentru postul de Asistent Manager...ma hotarasem sa dau curs invitatie. Eu tot imi aplic CV-ul pe diverse site-uri de job-uri si primesc o multime de e-mail-uri cu invitatii pentru interviuri...printre care, si de la ei. Asta se intampla de vreo doua luni, dar bineinteles semnandu-se sub un alt nume. Mi-am pus niste semne de intrebare ca sunt cam insistenti, iar o companie serioasa nu trimite doar e-mail si atat...pe mine nu m-au sunat niciodata(poate pentru ca nu au telefoane :)) cum am citit mai sus). In fine, ideea e ca datorita celor postate aici de voi si bine faceti...nu o sa onorez invitatia. Mult noroc tuturor, toate cele bune !
Andrei Miercuri, 23 Octombrie 2013
Pe postul de reprezentant vanzari/marketing a fost cineva.Va rog spuneti-mi daca a fost cineva.
Ragnos Joi, 24 Octombrie 2013
Si eu am fost la Zepter, nu stiam ca se reziliaza contractul dupa 3 luni de inactivitate, recunosc ca nu am citit cu atentie contractul dar nici nu am fost anuntat in vreun fel in momentul rezilierii, m-am dus dupa 2 ani sa iau comisionul pt un produs vandut dar m-am trezit ca sunt reziliat de 2 ani. Mi-au zis ca daca fac o vanzare de minim 50 de euro, voi fi considerat reactivat sub un manager si imi voi primi si comisionul, ramane sa investighez problema. Ceea ce voi astia mai curiosi trebuie sa stiti este ca NU PRIMITI COMISIONUL IMEDIAT DUPA CE SE ACHITA UN PRODUS (fie cash sau in rate) ci de abia dupa o "luna zepter"...ceea ce nu inseamna 30 de zile calendaristice. Calculul comisioanelor se face in 42 de zile lucratoare, iar aceste 42 de zile (sau "luna zepter") incep in fiecare luna pe o anumita data, ceea ce inseamna ca puteti astepta si pana la 3 luni ca sa primiti un amarat de 18%. Ex: Sa zicem ca incepe calculul comisioanelor pe 20 August iar voi vindeti ceva pe 1 August. Trebuie sa asteptati pana pe 20 August ca sa inceapa acest calcul dupa care inca 42 de zile lucratoare ca sa se finalizeze acest calcul, lucru care nu vi se prea explica decat daca insistati voi sa aflati mai multe (din motive evidente). Obiectivul e simplu, vanzari cat mai mari, perioade cat mai lungi pana la primirea comisioanelor astfel incat colaboratorii sa fie incurajati in mod subtil sa renunte (si credeti-ma ca pe cat de multi se baga, pe atat de multi renunta) iar firma sa ramana cu banii. Recunosc ca Zepter ofera produse de o calitate foarte buna (am Bioptron si filtru de apa si intr-adevar isi merita toti banii) insa sunt fabricate in Elvetia, ceea ce explica pretul lor colosal. La inceput nu intelegeam de ce o asemena nisa de piata ar putea fi considerata pentru o tara ca Romania (spre deosebire de Elvetia unde pana si un descarcator de marfa isi poate permite asa ceva), dar mi-am dat seama dupa ce am stat o luna la Zepter. Traim intr-o tara unde inca mai suntem vrajiti de sistemul MLM. N-am invatat nimic de la scandalul cu FMI?
Ragnos Joi, 24 Octombrie 2013
Ah si uitasem sa adaug, cum va puteti da seama de nivelul oricarei firme, indiferent daca se ocupa cu MLM sau altceva? Cand intrati la firma, in cazul de fata Zepter, veti vedea calculatoare vechi, imprimante vechi, lipsa crasa de dotari (managerii si colaboratorii n-au asa ceva, doar cei cu salariu fix cum ar fi secretarele), angajati relativi putini si frecvent schimbati. Cam asta e situatia Zepter in Romania. Succes ;)
bbj Joi, 24 Octombrie 2013
Eu am fost invitat in interviu la zepter de 4 ori.
Prima oara m-a sunat o doamna din senin, iar cand le-am spus ca nu am aplicat la ei mi-au zis ca m-au preluat de la alta firma prntru care ei fac resurse umane. Cica sw ocupa de recrutari.
Ciudat! Nu-i asa? Am avut in camera din caminul studentesc un coleg care a lucrat la ei si mi-a recomandat sa nu ma duc.
Ca sunt neseriosi, ca dau teapa nu dau banii toti si la timp, etc. Pe urma mai tarziu m-au bulversat cu email-urile pentru postul de agent de vanzari care suna ceva de genul va asteptam la ora 4 ... spuneti ca aveti intalnire cu doamna x. Majoritaea sunau cam asa de aia i-am si recunoscut. Bai fratilor, ce sa le fac eu la astia sa ma lase in pace? Azi am interviu cu ei - nu ma duc ca nu are rost sa fac plimbari aiurea. Asa ca atentie la emailuri si telefoane. Feritiva de ei "Mai oameni buni mai lasati-ne in pace"
dani Duminica, 10 Noiembrie 2013
Buna seara, are cineva idee ce presupune postul de Operator Servicii Clienti in cadrul companiei Zepter International Romania? Multumesc.
pam-pam Zepter sau Trya Mera???? Luni, 25 Noiembrie 2013

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 26/11/2013,
miercuri 27/11/2013, la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea utmatoarelor posturi; manager,asistent manager,
operator relatii clienti si consultant vanzari.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe email
prezenta Dumneavoastra la interviu.
Va asteptam la sediul nostru din

Standard Products&Solutions
Bine ca am fost isteata sa caut referinte despre firma. Multumesc celor care au scris mai inainte. Zepter este acum Try Mera? Dupa adresa asa s-ar zice ca dupa firma este de negasit.

Adrian Luni, 25 Noiembrie 2013

PAM-PAM

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 26/11/2013,
miercuri 27/11/2013, la ora 15.00.
operator relatii clienti si consultant vanzari.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
prezenta Dumneavoastra la interviu.
Va asteptam la sediul nostru din

Nu ma duc.

UIMIT Miercuri, 27 Noiembrie 2013
ALA / AIA CARE A VORBIT ASA E MANAGER? DOAMNE MAMA MEA...PAI NICI LIMBA ROMANA NU O CUNOSTE SI SA MA DUC LA INTERVIU ? VA MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU DETALII ... SA STIU SA NU PIERD TIMPUL PE LA INTERVIURI !!!
Alina Miercuri, 4 Decembrie 2013

Am primit un astfel de mail in spam pt o pozitie pt care nu am aplicat.
Datorita celor scrise aici mi-am intarit convingerea ca nu merita sa ma deplasez pana la ei.

Buna ziua,

Conform aplicatiei Dumneavoastra pentru postul de Operator Servicii Clienti disponibil in Compania

noastra,va invitam sa participati la interviu.

Sesiunile de interviuri vor avea loc dupa cum urmeaza: vineri 06/12/2013 ora 16.00.

Va rugam sa aveti amabilitatea de a confirma prezenta Dumneavoastra in cazul in care doriti sa onorati

invitatia noastra de a participa la interviu. Va rugam de asemenea sa specificati data aleasa.

Sa aveti la Dumneavoastra un CV .

Comunicati la Receptie numele persoanei din partea careia ati primit Invitatia la Interviu.

Este foarte important sa ajungeti cu un sfert de ora mai devreme altfel nu veti putea participa la interviu.

Adresa;

Bulevardul Unirii,Nr. 70,Bloc J4-J5, Autobuze; 104,123,124 de la Eroilor sau Piata Unirii.

Compania Zepter International Romania.

Cu stima

Senior Manager

Zepter International Romania

morphy Luni, 9 Decembrie 2013
Cei de la standards products srl sunt ceva asemanator ca si zepter ,ai tupeu si obraznicie faci fata, sa suni niste batrani sa cumpere produse in rate,le spui ca le faci analize si le bagi pe gat aparate medicale scumpe la varsta de ..... la pensiile care sunt in Romania........ prosteala pe fata tre sa fii nesimtit sa faci asta....my opinion.