Interviuri companie 4PSA Rack-Soft SRL

Pozitiva0%
Neutra100%
Negativa0%

Interviu Frontend Developer

Am fost la interviu in Noiembrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 7 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Interviu a constat initial intr-un proiect pentru crearea unei pagini de inregistrare, urmat de un interviu psihologic Skype dupa care am fost invitat la sediu firmei unde a urmat o discutie cu managerul echipei tehnice si un alt test psihologic de 200 de intrebari.

Intrebari si teste la interviu
Inrebarile la testul tehnic sustinut cu managerul echipe au fost initial de css, html javascript apoi au urmat intrebari de oop, design pattern si programare multi threaduri.

Interviu Intern

Am fost la interviu in Iunie 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?
Interviul a fost ok, din moment ce a fost doar discutie cu HR, partea tare e ca n-au mai dat niciun semn dupa, desi toata discutia ducea evident la o continuare catre interviul Tehnic, din moment ce nu a fost niciun subiect discutat in care sa nu am experienta dovedita.

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la 4PSA Rack-Soft SRL

Adauga interviu

Interviu Intern

Am fost la interviu in Mai 2013, in Bucuresti.
Durata interviu: 7 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
intai interviu cu HR-ul, apoi cu doua persoane tehnice

Intrebari si teste la interviu
- intrebari de genul cum ai face clasele/entitatile intr-un joc de carti, cum ai proiecta baza de date, cum ai amesteca elementele unui vector (sa fie random), baze de date.
- apoi: liste dublu inlantuite, adaugare si stergere noduri in arbori binari de cautare.