Interviuri companie Beler Soft

Neutra0%
Negativa0%

Interviu Junior .Net Programmer

Cum a decurs interviu?
Interviul a constat intr-o discutie despre experienta mea, de aptitudini si despre modul in care imi doresc sa evoluez, apoi am dat un test de inteligenta, urmat de un test de SQL. Ulterior, am avut interviul tehnic, in cadrul caruia am rezolvat o problema ce testa gandirea algoritmica. Procesul intreg a fost o experienta placuta, in sensul ca s-a concretizat cu o oferta de angajare, pe care am acceptat-o.

Sfat pentru alti candidati
Sa persevereze deoarece este o firma in care se pune accent pe dezvoltarea angajatului si este o atmosfera de lucru destinsa.

Interviu Programator .NET junior

Cum a decurs interviu?
Interviul a fost o experienta foarte buna. La inceput, am vorbit cu Irina despre proiectele pe care le-am avut, experienta anterioara, dupa care mi-a prezentat mai detaliat firma. Am dat si doua teste, despre care am fost informat anterior, unul de aptitudine, si unul de cunostinte C#, OOP, si ASP.NET. Testul nu a fost dificil, insa eu nu am fost suficient de pregatit. Rezultatul mi-a fost comunicat in cateva zile, iar feedback-ul pe care l-am primit a fost extrem de util. Ce pot sa spun.. 11/10, would interview again.

Sfat pentru alti candidati
Aplicati. Firma este mica, si din cate am vazut, exista un accent destul de mare pus pe oameni. Cred ca e un mediu grozav atat pentru incepatori, cat si pentru "veterani", in mod special cei care sunt satui sa fie "doar o alta rotita" intr-o companie enorma.

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Beler Soft

Adauga interviu

Interviu Frontend Developer

Cum a decurs interviu?
Interviul a decurs foarte bine. Am candidat pentru un post de Frontend Developer si am dat 2 teste, unul de IQ si unul de HTML si Javascript. Intrebarile nu au fost foarte grele. Atmosfera la interviu a fost una placuta. Mi-a facut placere sa o cunosc pe Irina, care mi-a prezentat firma si am discutat si despre experienta mea de pana acum. La cateva zile dupa interviu am primit o oferta de la o alta firma unde candidasem si am acceptat-o pe aceasta deoarece la Beler Soft procesul de recrutare era inca in desfasurare si nu au putut sa imi dea un raspuns acum deoarece mai aveau de vazut si alti candidati. De data aceasta nu ne-am sincronizat, dar as vrea sa recomand aceasta firma si pe viitor as fi deschisa la o colaborare cu ei.

Sa incerce cu incredere.