Interviuri companie Bitdefender

Experienta Interviu
Pozitiva66.67%
Neutra0%
Negativa33.33%

Interviu Sales Support (Night Shift)

Am fost la interviu in Martie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?

Interviul a durat aproximativ doua ore. Am raspuns corect la intrebari. Am primit chiar si aprobarea in cadrul interviului la ceea ce spuneam, ca ar fi corecte raspunsurile. Mi s-a spus chiar si faptul ca am destula experienta.

Intrebari si teste la interviu
S-a sustinut un test in limba engleza, la care timpul de raspuns la cele 4 scenarii in care erai pus si la care trebuia sa dai raspuns, a fost de 30 minute. Dupa aceea a urmat discutia propriu-zisa.

Sfat pentru alti candidati
Incercati sa solicitati un raspuns / feedback al interviului mai rapid. Nu garantez ca vi se va da. Eu am asteptat mult si bine, am solicitat si raspuns prin intermediul email-ului si plus sms. Am primit raspuns ca mi se va trimite raspuns cat de curand. Bineinteles nu l-am primit nici in ziua de astazi. Ma gandesc ca poate totusi am gresit la testul de engleza, dar chiar si asa... meritam un raspuns...
Este o firma la care chiar aveam asteptari si dezamagirea a fost pe masura. Total neprofesional!!! Consider ca orice candidat merita un raspuns, indiferent de natura acestuia.

Interviu QA Engineer

Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 Saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Bitdefender

Adauga interviu

Interviu Junior Software Developer

Am fost la interviu in Iunie 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 Zile.
Dificultate interviu: Usor.