Interviuri companie CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

Pozitiva50%
Neutra50%
Negativa0%

Interviu Customer Support Agent

Am fost la interviu in Martie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 Saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Se da un test de triere prima data si apoi este un interviu cu HR cu intrebari generale, despre tine, experienta, motivatie etc.
Ultima etapa este un manager/team leader

Intrebari si teste la interviu
In general interviul a fost usor-mediu, conteaza sa stii limba straina si sa gandesti logic

Interviu Agent Servicii Clienti

Am fost la interviu in Februarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Interviu destul de lejer, relaxant si as putea spune ca a fost realizat profesionist

Intrebari si teste la interviu
Transcrierea exacta a unui text
Intrebare de matematica
Intrebare de logica

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

Adauga interviu

Interviu Agent Servicii Clienti

Am fost la interviu in Februarie 2011, in Bucuresti.
Durata interviu: 4 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
**Primul interviu** - testare de limba straina in scris - test bine facut, fara erori, mediu spre avansat ca si dificultate - interviu eliminatoriu; test de cunostinte tehnice - mediu spre avansat ca si dificultate - dar e un plus, nu este eliminatoriu.
**al doilea interviu:** - interviu cu persoana de la HR, discutie pe baza curriculum-ului atat in romana cat si in engleza.
**al treilea interviu** - interviul telefonic - test de limba straina oral
**al patrulea interviu** - interviu telefonic cu clientul in limba pentru care ai aplicat
Propunerea salariala.

Sfat pentru alti candidati
Da tot ce poti la interviu. Nu conteaza ca esti cel mai bun, daca nu reusesti sa dovedesti asta persoanei din fata ta. E ca si cum te-ai pregati pentru olimpiada iar in ziua de concurs dai a zecea parte din ce poti. Arata-te interesat, pune intrebari, afla tot ce poti despre firma inainte de a merge la interviu.