Interviuri companie Continental Automotive Group Romania

Pozitiva66.67%
Neutra0%
Negativa33.33%

Interviu Engineer

Am fost la interviu in Martie 2017, in Timisoara.
Durata interviu: 1 Saptamani.

Cum a decurs interviu?
Interviu foarte profesionist facut, direct la obiect, fara prea multa taraganeala.

Discutie face-to-face despre experienta mea, chestii generale.

Test tehnic usor-mediu.

Interviu Warranty Handling

Am fost la interviu in Noiembrie 2016, in Iasi.
Durata interviu: 3 Luni.

Cum a decurs interviu?
In luna Noiembrie 2016 am aplicat la job-ul Warranty Handling din Iasi.
Am fost sunat la cateva zile distanta si am avut o discutie clasica (exact detaliile ce se gasesc in CV) la telefon timp de 1 ora.

In Decembrie sunt chemat la ora 8 dimineata la inteviu cu Managerul face to face. Ajuns la fata locului, acest Manager de fapt erau 2 fete de la HR si prin video conferinta 2 femei din Germania. La telefon nu mi s-a comunicat ca va fi un astfel de interviu, nu ca ar fi fost vreo problema. Timp de 1 ora imi pun tot felul de intrebari. Termin interviul.

A 2-a zi sunt sunat de o fata dintre cele 2 de la HR sa imi spuna daca sunt disponibil sa vorbesc si cu Managera HR care nu a fost de fata la 8 dimineata. Am spus ca este ok. Ma suna Managera HR si incep sa povestec a 3-a oara ce este in CV-ul meu. Asta se intampla pe data de 20 Decembrie 2016. Imi comunica ca imi da un raspuns pana pe 23 Decembrie, ca ei dupa intra in concediu si sa stiu si eu ce sa fac. Pe data de 23 primesc un email ca CV-ul meu este in revizuire si ca ma contacteaza ei cat de curand.

Acest cat de curand s-a intans pana pe 16 Ianuriarie 2017. La aceasta data sunt sunat de aceeasi fata de la HR sa ma intrebe daca mai sunt interesat de job si daca ma poate programa zilele ce urmeaza la un alt interviu ( ar fi fost al 4-lea ). I-am confirmat ca sunt de acord.

Astazi, 23 Ianurie 2017 primesc un email sec ca profilul meu nu se incadreaza cu job-ul lor.

Deduceti voi profesionalismul.

Intrebari din CV.

De ce ai plecat de la fostul loc de munca.

Sfat pentru alti candidati
Sa aveti back-up alt job.

Sa cautati in continuare job, nu te baza pe persoanele de la HR.

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Continental Automotive Group Romania

Adauga interviu

Interviu Analist financiar

Am fost la interviu in August 2016, in Iasi.
Durata interviu: 2 Saptamani.

Cum a decurs interviu?
Interviu telefonic in urma aplicatiei online

Intrebari si teste la interviu
Am dat detalii despre experienta mea profesionala, despre ce ma motiveaza la un job.

Am raspuns la intrebari legate de asteparile salariale.

Interviu Tehnician electronist

Am fost la interviu in Iunie 2015, in Iasi.
Durata interviu: 3 Saptamani.

Cum a decurs interviu?
Interviu telefonic cu HR si interviur la sediu

Intrebari si teste la interviu
Discutie la telefon cu HR, in engleza si discutie la sediu cu HR si un manager pentru a mi se prezenta atributiile. Mi-au fost puse intrebari despre ce m-ar motiva sa lucrez pentru Continental, ce experienta am, punctele mele forte. Practic a fost o discutie deschisa.