Interviuri companie Dagmar

Pozitiva0%
Neutra100%
Negativa0%

Interviu Operator introducere date

Am fost la interviu in Aprilie 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?

Interviul este intre salariat si o reprezentanta a firmei care se prezinta ca fiind (desemnata), cea care se va ocupa de tine". Interviul urmareste sa descopere la candidat un nivel al inteligentei sub mediu spre mediocru tocmai pentru ca de acest gen de angajat este nevoie pentru acest post. Se considera (si chiar si se recunoaste asta ulterior de catre aceeasi reprezentanta in spirit ,,de gluma") ca un candidat ,,prea destept" nu va putea tolera neregulile cunoscute si acceptate din interior. Prin urmare, micul test de cunostinte de contabilitate elementara vizeaza tocmai lipsa cunostintelor in domeniu sau macar o cunoastere superficiala a lor, in speranta ca acest lucru va duce la o manipulare mai usoara ulterior.

Sfat pentru alti candidati
Sfatul meu sincer pentru alti candidati care ar putea gandi ca acest angajator este demn de a te dedica si a-ti manca ani buni din viata este sa renunte la acest gand in secunda 2. Nu am mai intalnit nicaieri atata lipsa de respect pentru oameni in general, ce sa mai zic pentru angajat, asa cum se intampla la aceasta firma.