Interviuri companie Easy Asset Management IFN SA (iCredit)

Dificultate Interviu

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu Inspector Resurse Umane

Am fost la interviu in Mai 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?

Haos si neconcordanta in recrutare si HR. Am fost la interviu pt un post de HR Administrator si mi-i s-a spus acolo ca e de fapt pt HR manager, dar au lasat asa anuntul pt ca le-au venit candidati cu pretentii (bani???) pe care nu le puteau onora. Am continuat totusi interviul cu Dna recrutor (incepatoare si nepregatita, citea despre firma de pe o foaie: cand s-a infiintat, bla, bla.) Mi-a transmis ca raspunsul îl voi primi in 2 sapt (au trecut vreo 4), l-am primit dar foarte prost formulat : "va potriviti ca si aptitudini, dar au fost alti candidati selectati" (!?!?!). D-na Recrutor, cu tot respectul, daca aveti studii in selectie de personal, vi-i s-a spus sigur: candidatii se compara cu functia, nu ei între ei (!!!!) atunci recrutarea devine personala si incorecta! Cu drag, o persoana cu studii in recrutare!

Intrebari si teste la interviu
Nu foarte grele, de bun simt, dar schimbati recrutorul, e nepregatit, strica imaginea companiei, si nu poate sub nici o forma sa trimita astfel de mail-uri candidatilor! Nu o sa vrea nimeni sa ii pastrati nici un CV in baza de date!

Sfat pentru alti candidati
Nu mergeti.