Interviuri companie Essensys Software

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu Junior Developer

Am fost la interviu in Aprilie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 10 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?

Interviul a decurs relativ bine. A fost un test grila cu una sau mai multe variante de raspuns corect, dat pe calculator de o ora sau 90 minute, nu mai stiu sigur. Testul nu este foarte greu dar intrebarile sunt tehnice iar cineva care are cunostiinte teoretice poate lua cu brio testul. Intrebarile vizeaza toate tehnologiile cu care lucreaza ei.

Intrebari si teste la interviu
Testul primit avea notatia pe el "Senior developer", intrebarile fiind pe masura. Eu am aplicat pt rolul de Junior Dev.

Sfat pentru alti candidati
Nu va duceti. Baga la interviu pe banda rulanta, par sa aiba "sistemul" lor care probabil le da roade odata ce continua sa il foloseasca. Intra developerii ca oile pe banda rulanta sa le dea testul, probabil daca nu il iau nu primesc niciun raspuns. Dupa test urmeaza intalnirea cu un developer senior sau un team leader (habar nu am) pe care daca probabil nu il multumiti, nu veti mai auzi niciodata de ei. Experienta nu a fost foarte placuta. Normal, nici eu nu m-am ridicat la nivelul lor dar dupa experienta din interviu nu cred ca Essensysul e asa cum se vand pe siteul lor. Acolo isi creeaza o imagine care pare sa spuna ca le pasa de oameni/ angajati. In realitate, le pasa doar de ei.