Interviuri companie evoMAG

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu Gestionar depozit

Am fost la interviu in Decembrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Deci, sa intelegeti de ce nu recomand sa va bateti capul.
Ma sunt doamna X de la evoMag si stabilim data si ora Y unde sa stam de vb.

Ajung mai devreme, deoarece ma consider o persoana serioasa si mai stau 30 min dupa persoana care trebuie sa tin interviul pe motivul ca "nu am inteles eu ora" .. FIE, trecem peste.

Incepe interviul (intr-o debara cu 3-4 laptopuri pline de praf). A fost o discutie "amicala" mai mult decat un interviu profesional unde la sfarsitul acesteia mi se comunica faptul ca postul pt care eu am aplicat si pt care am tinut "interviul" nu mai este disponibil si ca are doar postul de "gestionar depozit". Fiind pus in fata faptului implinit, am zis sa vedem despre ce este vb si am fost deacord. Dupa 1 sapt, revine doamna X cu telefon si imi comunica ca sunt candidatul ideal si as putea incepe activitatea in data Y unde pot semna si contractul. Am zis ok, m-am prezentat la data Y si acolo am stat de vb cu o alta persoana care a fost instiintata de venirea mea. Acesta ma intreaba daca am stabilit salariu cu doamna X, ii spun ca da, am convenit la suma de X net, la care acesta imi spune "dar ti-a spus domana X ca in contractul de munca este trecut salariul minim pe economie!?" :)))

Dragilor... concluziile va las pe voi sa le trageti.

Opinia mea este: NU VA BATETI CAPUL DEOARECE NU EXISTA SERIOZITATE, PROFESIONALISM SI CONDITII !!!

Motiv respingere oferta
Deoarece la semnarea contractului nu mai corespundea cu ceea ce am stabilit verbal!