Interviuri companie Honeywell Romania

Pozitiva33.33%
Neutra0%
Negativa66.67%

Interviu Analist financiar

Am fost la interviu in Ianuarie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 14 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
A fost una din cele mai neplacute experiente la un interviu: am avut un interviu cu HR-ul la telefon, apoi cu 1 manager si doua alte persoane din Germania, m-au felicitat pentru ca am trecut de acest interviu si mi-au zis sa mai vin la un test de Excel, mi-au sugerat ca e doar ultima etapa.
Testul a fost intr-adevar destul de usor, iar managerul cu care l-am avut mi-a spus ca e ok pentru el, ca voia doar sa se convinga si mi-a dat de inteles ca HR ul ma va contacta pentru urmatoarele etape.

Tipa de la HR, desi pana atunci ma suna de 3 ori pe zi pentru a tot muta interviurile, nu mi-a mai dat nici un semn de aproape o luna, desi imi confirmase ca intr-o saptamana maxim revine cu un raspuns. Am sunat-o si m-a mai amanat cu cateva zile, mi-a spus ca va reveni sigur cu un raspuns final, dar nu m-a mai sunat nici azi.

Mi se pare incredibil de urata aceasta atitudine, am investit ceva timp in interviurile lor si mi-au dat de inteles pe tot parcursul ca totul merge bine, pentru ca apoi sa nu mai dea un telefon sau un email sa iti confirme macar ca nu ai luat rolul, ci sa te lase pur si simplu sa astepti.

Total neprofesionisti, nu ma asteptam si nici nu voi mai aplica vreodata la ei.

Sfat pentru alti candidati
Desi totul poate parea roz, sa nu credeti pana nu primiti efectiv oferta, oricat de mult te-ar asigura ei ca totul merge bine si ca vei lua rolul.

Interviu Graphic designer

Am fost la interviu in Ianuarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 30 Zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?
Interviul a decors ok. Am vorbit cu o tipa care mi-a testat limba engleza.

Intrebari si teste la interviu
Generice - despre ce fac in momentul actual, ce am facut la fostul job si ce mi-ar placea sa fac in continuare si de ce m-as preta pentru post. Mi-au cerut portofoliu.

Sfat pentru alti candidati
Nu are rost sa insistati daca nu va mai cauta. Le-am cerut explicatii si nu am primit. Nu mi-au spus absolut nimic. In urma interviului telefonic mi-au zis ca o sa continuam procesul de recrutare si nu am mai auzit absolut nimic de la ei. Total neseriosi!

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Honeywell Romania

Adauga interviu

Interviu Junior programmer

Am fost la interviu in Aprilie 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 Saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Au fost doua interviuri, primul pe telefon cu cineva de la HR in care am fost intrebat despre experienta mea, ce directie as dori in cariera, lucruri generale.

Al doilea interviu: au fost puse intrebari de cod, integrare cod.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari generale despre mine
Intrebari cod
Intrebari de limba engleza

Sfat pentru alti candidati
Daca dovedesti ca iti doresti jobul si evident ai cunostinte minime, te vor lua (chiar si intern).