Interviuri companie ISRA Center Marketing Research

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu Junior Research Analyst

Am fost la interviu in Februarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Salarii mici, munca multa, companie low cotata.
acum imi aduc aminte ca m-au sunat sa ma invite la un focus grup fara screenare, fara nimic ... doar sa ma duc. I am zis: doamna lucrez in market research si nici nu fumez ... nu conta pentru ei.

Intrebari si teste la interviu
spss/excel/interpretare

Sfat pentru alti candidati
run as fast as you can

Interviu Asistent manager

Am fost la interviu in Mai 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?
interviul a fost cat de cat ok, insa din perspectiva mea nu sunt profi deloc! asta din urmatoarele motive:
1. una spune in descrierea jobului cand aplici, alta iti spun cand ajungi la interviu(nu era specificat faptul ca se lucreaza in ture, ca nu stii mai devreme de luni daca marti vei fi dimineata sau seara, ca luni poti termina la 9 seara, dar a doua zi trb sa fii acolo la 7 dim)
2. daca toate detaliile unui job sunt scrise in engleza pe diferite site-uri de profil, asta pt mine inseamna ca JOBUL E IN LIMBA RESPECTIVA!!! Ei bine, domnisoara cu pricina a considerat ca "asa e intrend" si ca jobul nu e nicidecum in limba engleza, ei doar respecta moda.-un mare minus din partea mea.
3. clasicul "vom reveni cu un feedback fie pozitiv, fie negativ pana la sf saptamanii". intrebarea mea e, care saptamana?