Interviuri companie Nobel Telecom

Pozitiva83.33%
Neutra0%
Negativa16.67%

Interviu AP/AR Specialist

Am fost la interviu in Iulie 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 5 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Totul a fost bine pregatit, comunicarea ok, fetele de la HR mi-au dat toate informatiile solicitate.
Au fost mai multe interviuri dar au mers repede, de pe o zi pe alta.

Intrebari si teste la interviu
Am dat cateva teste, de personalitate, IQ, Excell, lb. engleza. Pun accent pe lb. engleza deorece clientii sunt in mare parte din S.U.A.

Sfat pentru alti candidati
Important este sa iti doresti postul si sa fii serios si deschis. Intreaba tot ce ai in minte ca sa fii sigur ca ai inteles ce se vrea de la tine si ce presupune postul. Trebuie sa ai ceva cunostinte in domeniul in care aplici pentru a te descurca la teste.

Interviu Customer Support Representative

Am fost la interviu in Martie 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 4 Zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviu?
Interviul a fost ok. Procesul de recrutare are mai multe etape si se bazeaza in special pe testarea abilitatilor de limba engleza. Am dat mai multe testari printre care si de personalitate dar si de limba engleza. Mi s-au parut foarte bine structurate, menite a testa pe deplin cunostintele de care ai ai nevoie pentru a lucra in acest domeniu, comunicarea si cunosterea engleze. Cu toate ca au fost multe testari, procesul de selectie s-a desfasurat rapid.

Intrebari si teste la interviu
Cunoasterea limbii engleze: gramatica, ortografie si comunicare.
Teste de personalitate, de IQ, de creativitate - foarte interesante si bine structurate

Sfat pentru alti candidati
Daca sunteti pasionati de comunicare si stiti limba engleza, va sfatuiesc sa aplicati la un post pentru CS!