Interviuri companie Profi Rom Food SRL

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu Sef Magazin

Am fost la interviu in Iulie 2016, in Braila.

Cum a decurs interviu?
Foarte prost din partea angajatorului.
La telefon pentru programarea interviului am mentionat ca ma intereseaza doar pozitia de Sef de Magazin. In ziua interviului am ajuns la ora stabilita, am fost pus sa astept 30 de minute cat a terminat de fumat si baut cafeaua persoana care ma intervieva (sefa de magazin), scuza ei a fost ca a mai avut pe cineva la interviu si a trebuit sa aatept sa termine, dar nu a plecat nimeni inaintea mea.
Am dat un test in care era mentionat pentru sef de magazin, dupa test mi-a zis ca acel post nu s-a eliberat, doar 3 posturi de sef de tura pentru un magazin nou.

Intrebari si teste la interviu
Examen scris cu intrebari tip grila.
Apoi explicatia acestor raspunsuri verbal.

Motiv respingere oferta
Dupa prezentarea ofertei de munca am plecat dezamagit de felul cum mi s-a comunicat, de procesul de interviu ce mi-a indus neincredere si de faptul ca am dat interviu pentru un post la care nu am candidat.

Interviu Lucrator comercial

Am fost la interviu in Noiembrie 2016, in Iasi.

Cum a decurs interviu?
Interviul a fost ok, foarte amabila domnisoara care facea interviul pentru ca aveau nevoie disperata de oameni, deoarece se deschidea un nou magazin.

Oferte SALARIU 1250 LEI + BONURI, decontare transport doar jumatate.

Orar: in 2 schimburi dela 6:30 la 15:30, 14:30 la 23:30 pauza 30 minute.

Trebuie sa lucrezi numai in picioare.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari la interviu: cum ai vrea sa fie magazinul, despre tine si experienta nu prea a adus vorba.

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Profi Rom Food SRL

Adauga interviu

Interviu Analist preturi

Am fost la interviu in Martie 2016, in Timisoara.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviu?
Interviul a durat in jur de 2 ore. Intrebari clasice: despre tine, de ce vrei acest post etc etc + parte practica (o aplicatie in Excel si un test de Matematica si Logica)

Intrebari si teste la interviu
Excel: inghetarea coloanelor/ liniilor, eliminarea unei lunii care se repeta, functia Pivot, functia VLookup)
Testul de Matematica si Logica: Aici am ramas foarte surprins (in sensul negativ). Ce sa vezi?! Testul de mate si logica de la Profi (Timisoara, caci acolo s-a desfasurat interviul) este luat, ca nu zic COPIAT de pe pagina bancii ProCredit Bank. Da, ati auzit bine. Testul de mate si logica se gaseste pe site-ul ProCredit Bank la sectiunea Resurse Umane si este dedicat acelora care vor sa participe la programul Young Bankers. Acolo veti gasi 3 modele de test. Unul din ele este folosit si de Profi. Deoarece pare-se ca ei nu sunt in stare sa isi creeze propriul test de matematica. PENIBIL !!!

Interviu Casier

Am fost la interviu in Iulie 2012, in Cluj-Napoca.

Cum a decurs interviu?
Nu se cerea experienta. Mi-au fost enumerate toate informatiile cu privire la salariu, program de munca, bonificatii, sarcini, concediu.

Nu au fost.

Sfat pentru alti candidati
Cum am reusit? Am zis: "Da, accept, de cand pot incepe?" Si atat.