Interviuri companie RCS&RDS

Pozitiva100%
Neutra0%
Negativa0%

Interviu Operator call center

Am fost la interviu in Februarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Interviu in grup de 10 persoane cu durata de aproximativ o ora in care te trecea prin mai multe intrebari, gen suna clientul si nu ii merge Internetul etc

Ni s-a explicat ce trebuie sa faci si care este programul (2 ture de la 7 si de la 3 dupa amiaza).

Intrebari si teste la interviu
Intrebari gen cu ce situatii ar putea suna clientii si tu trebuie sa raspunzi cat mai amanuntit dar la obiect

Interviu Agent vanzari

Am fost la interviu in August 2014, in Craiova.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Cum a decurs interviu?
Foarte dificil avand in vedere ca doamna vorbea destul de urat si de sus. Mai avea putin si ma facea prost in fata ca nu am experienta ca nu stiu ce , doar ca sa accept mizerabilul salariu de 150 de lei plus comision care ei ziceau ca e nu stiu cat(gen 7000 lei), desi in realitate e o mare minciuna. Nimeni nu cred ca are mai mult de 3 luni vechime acolo si asta ca sa-si ia banii pt ca am uitat sa va spun, salariu se primeste o data la 2 luni. Nu se deconteaza transport, nu ii intereseaza de nimic. Contractul e de 2 ore pe zi dar vei lucra de dimineata de la 8 pana seara la 9 plus si in week-end. Intr-un cuvant, un lucru de 2 bani.Uitati-va pe site-urile de anunturi si o sa vedeti ca in permanenta e activ anuntul.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari care din punctul meu de vedere nu au nici o relevanta profesionala.

Motiv respingere oferta
Dubios.