Interviuri companie Sii Romania

Pozitiva100%
Neutra0%
Negativa0%

Interviu IT specialist

Am fost la interviu in Martie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 45 Zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?

Intalnire placuta, o experienta de recutare foarte interesanta

Intrebari si teste la interviu
Am fost la interviu pentru un post de IT specialist pentru unul din contractorii companiei.

De recrutare s-a ocupat A.I. In timpul interviului a dat dovada de profesionalism prezentandu-mi mediul de lcru, postul, compania etc.
la final m-am gandit ca si daca sunt respinsa tot am castigat ceva cunoscand-o pe A.

Avea umor, stia sa starneasca interesul pentru post, sa prezinte compania asa cum trebuie... in fine, totul a fost foarte ok la interviu. Nu m-am simtit ca la examen, a fost mai curand o intalnire cu un prieten.

Feedbackul l-am primit tarziu dupa aceea, cand deja incetasem sa mai astept un raspuns de la ei. Dar uite ca m-au angajat :)

Sfat pentru alti candidati
Cititi cu atentie JD-ul inainte sa mergeti la interviu iar in timpul discutiei incercati sa scoateti in evidenta acele calitati profesionale care considerati ca ar fi necesare postului (ex. pt vanzari spuneti de catecurtoazie sunteti capabili, cata creativitate aveti,ca sunteti convingatori etc, pt customer service scoate in evidenta rabdarea, inclinarea de a-l asculta pe celalat etc). Asta e oricum un sfat general