Interviuri companie Sykes Enterprises Eastern Europe

Pozitiva100%
Neutra0%
Negativa0%

Interviu Customer Support Representative

Am fost la interviu in Februarie 2017, in Cluj-Napoca.
Durata interviu: 2 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Overall mi s-a parut foarte rapid si profesionist interviul. Nu se pierde timp.

Intrebari si teste la interviu
Test online de limba
Discutie in limba straina cu cineva care stie foarte bine limba
Discutie generala

Interviu Customer Support Representative

Am fost la interviu in Februarie 2017, in Cluj-Napoca.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Interviu pentru postul de Customer Support, limba germana. Interviul a constat într-un test de limba online si o discutie de 10 minute in germana cu un nativ. Ar mai fi urmat o etapa dar n-am mers mai departe deoarece nu ne-am inteles la bani.

Intrebari si teste la interviu
Testul online dureaza doua ore si este compus din trei sectiuni: intelegere text scris, gramatica si exprimare in scris. Pentru fiecare sectiune ai 40 de minute. Testul este de nivel mediu/avansat, daca nu ai minim B2 nu te vei descurca sau nu vei termina la timp.

Interviul telefonic consta intr-o discutie de 10 min in germana cu un nativ. Intrebari generale - povesteste-ne despre tine, de ce ai ales sa faci ceea ce faci, ce-ti place la actualul loc de munca si ce te nemul?ume?te, etc.

Motiv respingere oferta
Salariul prea mic, ofereau 2000 lei net plus pachet relocare pentru cei care nu sunt din Cluj - relocare consta in cazare gratuita timp de doua luni intr-unul din apartamentele lor sau 800 de lei brut tot pe doua luni pt chirie.

Sfaturi - daca stiti limba si va convin banii nu cred ca veti avea probleme, au nevoie de oameni.