Interviuri companie TELUS International Europe

Pozitiva0%
Neutra25%
Negativa75%

Interviu Customer Support Representative

Am fost la interviu in Aprilie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?

Am fost sunat dupa ce am aplicat, am stabilit interviul a doua zi. Am mers acolo si am aflat ca trebuie sa dau un test scris in engleza, gramatica, de pus niste verbe la trecut si de facut o compunere. Timpul era de o ora, am terminat in 30 de minute fara sa ma grabesc. Mi s-a comunicat ca daca am punctajul necesar voi fi sunat in urmatoarele zile sa vin la alt interviu.

Am fost sunat chiar in aceeasi zi, mi s-a spus ca am avut punctaj bun si sa vin urmatoarea zi la interviu, ceea ce am si facut.
Interviul a fost sustinut in fata unei fete de la HR si a fost in romana si engleza. Dupa reactiile ei mi s-a parut ca m-am descurcat bine, ba chiar mi-a furnizat toate detaliile necesare unei viitoare colaborari; adica faptul ca in urma punctajului si a ceea ce ea si-a notat la interviu, un manager va selecta viitorii candidate pentru un interviu cu el si apoi pe Skype cu un reprezentant Riot.

Era miercuri si a zis ca cel tarziu vineri voi avea un raspuns. A trecut o saptamana si nu m-au mai sunat. Am dat mail sa vad ce se intampla, nu mi s-a raspuns la el. In cele din urma tot eu am sunat-o pe prima persoana cu care vorbisem sa o intreb de sanatate si mi-a zis sa stau linistit ca voi primi un raspuns. Urmatoarea zi am primit un raspuns pe mail cum ca nu am fost selectat.

Intrebari si teste la interviu
Am scris mai sus

Sfat pentru alti candidati
Sa isi incerce norocul dar sa nu aiba asteptari prea mari

Interviu Game support

Am fost la interviu in Februarie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 Zile.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Cum a decurs interviu?

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la TELUS International Europe

Adauga interviu

Interviu Customer Support Representative

Am fost la interviu in Iulie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Interviu Customer Support Representative

Am fost la interviu in Aprilie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Interviu Agent Servicii Clienti

Am fost la interviu in Aprilie 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 Zile.
Dificultate interviu: Mediu.