Interviuri companie Veeam Software SRL

Pozitiva0%
Neutra50%
Negativa50%

Interviu Inside Sales

Am fost la interviu in Decembrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Telefonic, usor, amanat fara a anunta in preaalabil. Intarziat si a 2a oara.

Intrebari si teste la interviu
Descrie pozitia si ce inseamna, in cazul de fata pentru Franta si mentioneaza de birourile din Bucuresti si Sankt Petersbrug. Din experienta anterioara stiu ce inseamna sa lucrezi cu rusii ce sunt la ei in tara si monitorizeaza.
Practic ei te verifica la minut si cer raportare zilnica, dar ei nu fac asta. Stil de management est-european si prost.
Puteam sa mergem mai departe dar nu sunt obisnuit sa dau raportul zilnic sau sa ma supraveghezi avand in vedere ca rezultatele pe care le aduc sunt trimestriale, lunare, saptamanale. Vanzarile se fac pe termen lung la nivel mai inalt si dureaza, nu stai sa dai raport zilnic ca la customer care pe o pozitie de mid.

Poate se mai ridica in viitor.

Sfat pentru alti candidati
Mare atentie ca nu se potriveste tuturor! Intrebati de asta!

Interviu Sales Representative

Am fost la interviu in Iunie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 Saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Interviu in care a trebuit sa vand un produs software (un produs cunoscut de chat and video conference).

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Veeam Software SRL

Adauga interviu

Interviu Renewal Specialist

Am fost la interviu in Iulie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 15 Zile.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Renewal specialist with Turkish Skills

Teste peste teste, intrebari care de care mai jenante, gen de ce vrei sa te angajezi la noi, de ce firma noastra si nu alta, de ce esti bun pentru noi de 10 ori sub alta forma. Ei m-au sunat si cautat pe mine vizualizandu-mi profilul pe HIPO, eu nu am aplicat la ei. Conferinta Skype de 1 ora transformata in 2, managera echipei din Rusia foarte agresiva in limbaj. Prima data eram incantat dar cunoscand managementul si procedura de recrutare spun clar evitati genul acesta de firme. Am discutat initial de un salariu de 4500-5000 de RON a zis ok fara problema ,la a doua discutie a zis 3500 RON

Teste de aptitituni
Calcul matematic si probleme de logica si matematica
Interviu live pentru test limba
Teste de sales

Motiv respingere oferta
Am primit alte 2 oferte competitive de nerefuzat

Interviu Email Marketing Automation Specialist

Am fost la interviu in Februarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 4 Saptamani.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?
Am constatat ca nimeni nu mi-a citit cv-ul. Ciudat, nu stiu cum am ajuns la interviu. Nu mi-a placut atitudinea persoanei de la resurse umane, parca imi facea o favoare ca ma asculta.

Intrebari si teste la interviu
"de ce sa te angajam ?" "de ce sa te angajam ?" ca o placa stricata